الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

بزرگترین حلزون دنیا در اعماق دریا کشف شد + تصاویر

مجموعه : علمی
بزرگترین حلزون دنیا در اعماق دریا کشف شد + تصاویر

بزرگترین حلزون دنیا در اعماق دریا کشف شد

حیوانات بزرگ و عظیم الچثه در دنیا وجو دارند که معلوم است بسیار زندگی طولانی داشته اند چون درشت می باشند یک موجود زنده که مانند کرم می باشد ولی شبیه حلزون است را محققان از خلیج فلیپین کشف نموده اند و این حلزون بسیار غول پیکر می باشد دانشمندان یک مورد هم حلزون را فقط پوسته داشت پیدا نموده بودند ولی به تازگی خود حلزون را هم پیدا کردند طول این حلزون بسیار بلند می باشد کشف این حلزون بسیار برای دانشمندان جالب بوده است در ادامه جزئیات بیشتر بزرگترین حلزون دنیا در اعماق دریا کشف شد را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

بر اساس گزارشی جدید که اخیرا منتشر شده، دانشمندان یک موجود شبیه به کرم که به نظر می‌رسد از خانواده حلزون‌ها باشد، در خلیج فیلیپین کشف کرده‌اند. این موجود، که حدود یک متر و نیم طول داشته و عرض آن حدود پنج سانتی‌متر است، به عنوان طویل‌ترین عضو از خانواده حلزون‌های صدف‌دار محسوب می‌شود. یکی از دلایلی که دانشمندان را به حیرت انداخته، ظاهر بسیار عجیب و فضایی مانند این کرم حلزونی است.

 

بزرگترین حلزون دنیا در اعماق دریا کشف شد + تصاویر

دانشمندان پیش از این فقط پوسته‌ خالی این کرم حلزونی را پیدا می‌کردند

تا پیش از این هرگز در ادبیات علمی، تعریفی برای این کرم حلزونی نداشتم. واقعیت این است که این موجود یک کرم نیست، اما ظاهر آن به طور واضح هر شخصی را به یاد کرم آن هم از نوع خیلی خیلی بزرگش می‌اندازد. اگرچه خود کرم حلزونی تا پیش از این دیده نشد بود، اما دانشمندان به وجود چنین موجودی اعتقاد داشتند، چرا که پوسته عاج مانند و بسیار محکم آن، حتی در صورت ترک شدن به وسیله کرم حلزونی درونش سالم باقی می‌ماند. این پوسته‌ها برای اولین بار در اوایل قرن 1700 میلادی کشف شده و به افراد دارای کلکسیون فروخته می‌شدند. دانشمندان، هر از گاهی پوسته‌های خالی را پیدا می‌کردند، اما تاکنون خبری از یک مورد حاوی موجود زنده درونش نبود. بعد از مدت‌ها حدس و گمان درباره چیستی موجود زنده درون این پوسته‌ها، سرانجام دانشمندان یک پوسته شامل کرم حلزونی درونش پیدا کردند.

بزرگترین حلزون دنیا در اعماق دریا کشف شد + تصاویر

مارگو هی‌گود (Margo Haygood) به عنوان یک استاد شیمی دارویی در دانشگاه یوتا به همراه دستیارانش، از آنجایی که مجموعه‌ای از پوسته‌ها را در یک مکان دیده بودند، به خوبی می‌دانستند کجا باید به دنبال این کرم حلزونی بگردند. در واقع آن‌ها حین تماشای یک ویدیوی مستند از بستر گل‌آلود خلیج فیلیپین، با دیدن چندین پوسته در کنار یکدیگر به این نتیجه رسیدند که به احتمال زیاد، در این مکان کرم حلزونی مورد نظرشان را پیدا خواهند کرد. آن‌ها با گشت و گذار در منطقه، پنج نمونه از این موجود همراه خود آوردند. دانشمندان این موجودات را خیلی محتاطانه از پوسته‌های خود خارج کرده و بر روی آن‌ها کالبدشکافی انجام دادند. هدف از این آزمایش‌ها، پی بردن به دلیل اندازه بزرگ این کرم حلزونی بود. یک سوال مهم دیگر، درباره منبع غذایی این موجود است.

بزرگترین حلزون دنیا در اعماق دریا کشف شد + تصاویر

دیگر اعضا خانواده کرم حلزونی، معمولا به کمک باکتری‌های همزیست موجود در بدنشان به هضم ذرات چوبی پرداخته و به این نحو انرژی لازم برای بقای خود را تامین می‌کنند. از آنجایی که کرم حلزونی غول‌پیکر مورد نظر، کمتر در رسوبات بستر گل‌آلود دریا و یا پوسیدگی‌های چوب‌ها کند و کاش می‌کند، چوب منبع غذایی اصلی آن نیست.

بزرگترین حلزون دنیا در اعماق دریا کشف شد + تصاویر

در عوض به عقیده محققان این مطالعه، کرم حلزونی از سولفید هیدروژن به دست آمده از پوشش‌های گیاهی پوسیده و یا لاشه حیوانات در کف آب تغذیه می‌کند. بعد از انجام آزمایش‌های مختلف بر روی این موجودات، دانشمندان نتایج را به طور مفصل در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر کردند.

 

منبع:  gadgetnews.ir

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری