الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکس

مجموعه : علمی
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکس

هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکس 

هواپیماهای از رده خارج تعدادشان تقریبا زیاد است و به دلیل اینکه هواپیما تاریخچه و قدمت کهن دارد تاکنون هواپیماهای بسیار زیادی از شبکه حمل و نقل هوایی خارج شده اند. در ادامه این پست سماتک هواپیماهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که روزی برای خود برو و بیا داشتند و روزانه بالای 10 پرواز انجام می داده اند اما حالا زمین گیر شده اند.

 

لاکهید ام -21
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکساین هواپیما جزو یکی از بهترین هواپیماهای جاسوسی بوده که در سال 1963 میلادی با برنامه ریزی سیا ساخته شده است. این هواپیما به عنوان یکی از سریع ترین وسایل حمل و نقل هوایی دارای سرنشین شناخته شده است.

 

دی سی – 10

هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکس

این هواپیما در سال 2014 میلادی پس از 43 سال کار از سال 1971 میلادی از رده خارج شد. این هواپیما ساخت امریکا “تری جت” به دلیل سه موتوره بودن معروف بوده است و برای پرواز در مسافت های طولانی مورد استفاده قرار می گرفته است.

 

وی -173
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکساین هواپیما که به “پن کیک پرنده” معروف بوده است در جریان جنگ جهانی دوم طراحی شد.

 

اچ – 4 هرکولس
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکساین هواپیما که حجیم بوده توسط صنایع امریکایی ساخته شده است. این هواپیما شش برابر هوایپمای دوران خود بوده است و به “قایق پرنده” مشهور بوده و قابلیت حمل 700 نفر را داشته است.

 

فیر چایلد سی -82
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکساین هواپیما اکنون در موزه هوانوردی اریزونا به نمایش گذاشته شده است. هواپیمایی دو موتوره از سوی نیروی هوایی امریکا در فاصله جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفته بود.

 

این هواپیما به دلیل حضور در فیلم “پرواز فوئنیکس” ساخته سال 1964 میلادی شناخته شده است که در آن به خلبانی “جیمز استوارت” در لیبی به پرواز درآمده بود.

 

کانویر مدل 118
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکس

این هواپیما خودرویی پرنده بوده که در دهه 40 میلادی وجود داشته است. در سال 1947 میلادی مورد ازمایش قرار گرفت اما هیچ گاه به مرحله تولید انبوه نرسید چرا که پس از فرود آمدن آسیب دیدن و سوخت محدودی برای پرواز داشت.

 

تیلور 3
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکسدر سال 1968 میلادی چندین خودروی هوایی مدل تیلور ساخته شد گرچه هیچ گاه به معرض نمایش عموم در نیامد. بعدا طراح آن اذعان کرد که این خودروی پرنده دست و پاگیر و غیر قابل پرواز جدی بوده است.

 

سیکورسکی آر-4
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکساین خودرو در مدرسه بالگرد در آندوور انگلیس در سال 1945 میلادی آزمایش شد. اگرچه یک هواپیما نبود اما نخستین تولید انبوه بالگرد بود و در نیروی هوایی امریکا و نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و نیوری دریایی آن کشور مورد استفاده قرار گرفت.

 

دی سی -2
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکسداگلاس دی سی -2 یکی از محبوب ترین هواپیماهای نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا بوده است.

 

کنکورد
هواپیماهای از رده خارج که دیگر نمی توانند پرواز کنند + عکسبدون شک نمی توان فهرست هواپیماهای بازنشسته محبوب را بدون کنکورد به پایان برد. هواپیمای مافوق صوتی که در اکتبر 2003 میلادی آخرین پروازش را تجربه کرد.

 

این هواپیما مسیر نیویورک به لندن را در بازه زمانی سه ساعت و بیست دقیقه می پیمود.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری