سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

بیهوشی 6 ماهه فضانوردان در مسیر سفر به مریخ

مجموعه : علمی
بیهوشی 6 ماهه فضانوردان در مسیر سفر به مریخ

بیهوشی 6 ماهه فضانوردان در مسیر سفر به مریخ اجرایی می شود. در این روش، فضانوردان به مدت زمان 90 الی 180 روز یعنی تمامی مسافت سفر به مریخ به حالت خواب عمیق لتارژی قرار می گیرند. خبرگزاری “ریانووستی” نیز در این رابطه نوشته است که به گفته ی دانشمندان، این حالت بدن بسیار شبیه به حالت خواب معمولی است و از طریق کاهش مصنوعی دمای بدن به کمک انتشار گاز مایع از بینی فرد بدست می آید.

 

روش جدیدی را برای ارسال انسان به سیاره ی سرخ ابداء نموده است. نشریه ی فرانسوی “Atlantico ” با انتشار این خبر می نویسد که در این متد نوین، انسان در حالت بی حسی خواب و یا به اصطلاح لتارژی قرار می گیرد.

 

به گفته ی خالقان این ایده، روش جدید این امکان را به ما می دهد تا سفر انسان ها به مریخ را هم راحتر و هم با هزینه ی کمتر انجام دهند. اگر فضانوردان در حالت خواب سفر کنند، میزان آب و غذای مصرفی آنها تا 3 برابر و محیط و اندازه ی فضاپیما نیز تا 5 برابر کاهش می یابد.

 

در این روش، فضانوردان به مدت زمان 90 الی 180 روز یعنی تمامی مسافت سفر به مریخ به حالت خواب عمیق لتارژی قرار می گیرند. خبرگزاری “ریانووستی” نیز در این رابطه نوشته است که به گفته ی دانشمندان، این حالت بدن بسیار شبیه به حالت خواب معمولی است و از طریق کاهش مصنوعی دمای بدن به کمک انتشار گاز مایع از بینی فرد بدست می آید.

 

به کمک این تکنیک جدید می توان دمای بدن انسان را در هر ساعت به میزان 1 درجه کاهش داد. هنگامی که دمای بدن به 32 درجه می رسد، انسان به حالت بی حسی بدن یا خواب لتارژی فرو می رود و می تواند مدت زمان زیادی را در این حالت سپری کند. با نشست فضاپیما بر روی مریخ، انتشار گاز مایع در سیستم تنفسی فضانوردان متوقف شده و بلافاصله آنها را از این حالت خواب بیدار می کند.

 

به گفته ی دانشمندان، برای اینکه فضانوردان بتوانند در این حالت به حیات خود ادامه دهند، غذا و مواد معدنی از طریق رگ وارد خون فرد شده و یک سیستم الکتریکی نیز باعث انقباص و انبساط ماهیچه های بدن شده و مانع از کرختی بدن می شود. خالقان این متد یقین دارند که به کمک این روش، فضانوردان خواهند توانست فعالیت و تحقیقات خود را بلافاصله پس از فرود به سیاره ی مریخ آغاز کنند.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن املت گوجه کبابی خاکشیر و فواید مهم آن برای دختران خواص سیر و آنچه باید درباره سیر بدانید آموزش درست کردن سبزی پلو ترش با مرغ آموزش درست کردن ژله سمنو طرز تهیه ساندویچ بیف برگر ساندویچ نان تست با نخود سریع ترین فست فود دنیا بادام تلخ و فواید آن برای بدن انسان خواص دانه هندوانه برای بدن انواع پاستا (ماکارونی) ایتالیایی ها + تصاویر آیا میدانستید هندوانه چه خواص فوق العاده ای دارد؟ آموزش درست کردن خیارشور سریع السیر