سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

ستاره شناسان یک جرم بسیار سرد را شناسایی کردند

مجموعه : علمی
ستاره شناسان یک جرم بسیار سرد را شناسایی کردند

ستاره شناسان یک جرم بسیار سرد را شناسایی کردند.دمای فعلی این جرم آسمانی حدود 100 تا 150 درجه سلسیوس است که دمایی بین زمین و خورشید است. اما این جرم ممکن است مربوط به یک منشا باستانی باشد که در آن یک تغییر گسترده در دما رخ داده است و احتمالا میلیون ها سال پیش، این جرم بسیار داغ بوده است.ستاره شناسان، یک جرم بسیار سرد را که می‌تواند بخشی از تاریخ باشد را کشف کردند. اگر چه این جرم می‌تواندبه اندازه‌ی یک سیاره، سرد باشد، اما این احتمال نیز وجود دارد که در جوانی‌اش به اندازه‌ی یک ستاره، داغ بوده باشد.

دمای فعلی این جرم آسمانی حدود 100 تا 150 درجه سلسیوس است که دمایی بین زمین و خورشید است. اما این جرم ممکن است مربوط به یک منشا باستانی باشد که در آن یک تغییر گسترده در دما رخ داده است و احتمالا میلیون ها سال پیش، این جرم بسیار داغ بوده است. این جرم در حال حاضر در دسته‌ی کوتوله های سری Y قرار گرفته است. که سردترین سری کوتوله هاست.

پروفسور پینفیلد می‌گوید: اندازه گیری‌های ما نشان می‌دهد که این کوتوله، ممکن است یک جرم ترکیبی بوده و یا عضو کهنی از کهکشان باشد. این بدان معناست که دمای آن ممکن است بسیار زیاد بوده و تا هزاران درجه رسیده باشد. اما حالا میتواند تنها یک فنجان چای را به جوش آورد.

ماریا ترسا، عضو تیم تحقیقاتی می‌گوید: کشف WISE J0304-2705  آغاز چالش‌هایی برای حضور تلسکوپ‌های جدید تر و دقیق تر است.

کوتوله‌ی WISE J0304-2705 در صورت فلکی کوره و در فاصله‌ی 33 تا 55 سال نوری از زمین قرار دارد. تیم بین المللی اکتشافی، این کوتوله را با استفاده از رصد خانه‌ی مادون قرمز، وایز، در سال 2009 رصد کردند.

پینفیلد می‌گوید: وایز، حس قدرتمندی از یک جرم سرد را منتقل کرد و با رصدهای 3 سال آینده قادر خواهیم بود درباره کوتوله‌های سری Y اظهار نظر کنیم.

تا امروز تنها 20 کوتوله‌ی سری Y کشف شده که بیشتر آنها نیز توسط وایز رصد شده‌اند. محققان امیدوارند با بررسی این جرم بتوانند درک بهتری از تاریخ هستی داشته باشند.

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

9 ترفند و فوت و فن درست کردن کباب کوبیده بازاری روش های طبخ و پختن سنتی ماهی در ایران آموزش درست کردن شیرینی مربایی این بیماری ها را با گیلاس درمان کنید طرز تهیه سبزی پلو با پنير هالومی + خواص طرز تهیه نان میوه ای برای صبحانه خواص بسیار مفید خرمالو برای بدن اسموتی سیب غذای مناسب برای افراد چاق آموزش درست کردن همبرگر مغزدار ساندویچ خوشمزه آموزش درست کردن سوپ چربی سوز آموزش تصویری درست کردن کباب ملکه میوه هایی شگفت انگیز با طعم های عجیب و غریب + تصاویر