سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

عمر جاودان و ابدی برای انسانها تا سال 2030 عملی می شود

مجموعه : علمی
عمر جاودان و ابدی برای انسانها تا سال 2030 عملی می شود

عمر جاودان و ابدی برای انسانها تا سال 2030 عملی می شود. یکی از مدیران گوگل است مدعی شد که انسان‌ها تا دهه 2030 میلادی و به واسطه صنایع روباتیک می‌توانند به عمر جاویدان دست پیدا کنند. در حالی که نظر سطح عمومی جامعه نسبت به آینده صنایع روباتیک با ترس همراه است، در سطوح بالاتر و در میان نخبگان شاهد ارائه تئوری‌های بسیار عجیبی هستیم که در برخی از موارد دقیقا متضاد کلمه ترس را برای ما تفسیر می‌کنند.

 

در یک نمونه بارز از این رخداد‌ها، ری کرزویل (Ray Kurzweil) که یکی از مدیران گوگل است مدعی شد که انسان‌ها تا دهه 2030 میلادی و به واسطه صنایع روباتیک می‌توانند به عمر جاویدان دست پیدا کنند. کرزویل معتقد است که انسان‌ها در این بازه زمانی کوتاه به فناوری‌هایی دست پیدا خواهند کرد که موجب خواهد شد تا آن‌ها به موجوداتی دورگه که ماهیتی مابین انسان و روبات دارند تبدیل شوند.

 

او که در یک سمینار در ایالات متحده سخنرانی می‌کرد در این باره گفت که انسان‌ها به زودی به سطحی از هوش مصنوعی دست خواهند یافت که موجب می‌شود بتوانند از بدن روباتیک و تلفیقی از ذهن انسانی و روباتیک برای زندگی ابدی استفاده کنند. این ساختار موجب خواهد شد تا ذهن انسان‌ها به نیرومندترین سطوح ممکن از انباره‌های اطلاعاتی و پردازشی ابری متصل شود. مهم‌ترین جمله کرزویل این بود :«ما جهت ارتقاء دادن سطح خود با روبات‌ها تلفیق خواهیم شد.»

 

این ادعا شاید یکی از جدیدترین و جنجال‌ برانگیزترین موارد مطرح شده تا به امروز باشد ولی تاریخ ارائه شده برای آن کمی اغراق آمیز است زیرا بعید به نظر می‌رسد که در بازه زمانی کمتر از 20 سال، بشر به چنین سطحی از دانش دست پیدا کند. جالب اینجاست که در این آینده، گوگل نقش عمده‌ای را ایفا خواهد کرد و در حقیقت نقش رابط مغز انسانی-روباتیک یاد شده و سیستم‌های ابری را ایفا خواهد کرد.

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه سبزی پلو ماهی هندی مخصوص فصل تابستان چندی از خواص جوانه ها برای بدن خودتان در خانه، نان خامه ای درست کنید غذاهای سنتی و پر انرژی برای ماه رمضان خاکشیر و فواید مهم آن برای دختران طرز تهیه بستنی یخی با طعم توت فرنگی خواص تره فرنگی برای بدن آموزش نوشیدنی بسیار خوشمزه به نام هات چاکلت با نعنا و دارچین طرز تهیه ادویه مکزیکی تاکو روش های طبخ و پختن سنتی ماهی در ایران آموزش درست کردن اسموتی شکلات با تمشک فواید آلبالو و گیلاس در درمان بیماریها