سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

ساخت روبات کشاورز برای کار در مزارع

مجموعه : علمی
ساخت روبات کشاورز برای کار در مزارع

 

ساخت روبات کشاورز برای کار در مزارع محققان علوم فضایی و پروازی به تازگی کوچکترین هواپیمای فاقد سرنشین دنیا با وزن کمتر از یک گرم را تولید کرده‌اند که قابلیت هدایت با استفاده از حسگرهای حساس به نور را دارا است.

 

گفتنی است، این هواپیمای فوق کوچک که فوتر نام دارد تنها وزنی معادل 106 میلی‌گرم دارد و از جنس فیبر کربن ساخته شده است.

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این هواپیما دارای بال‌های کوچکی است که می‌تواند با استفاده از عضلات تقویت شده توسط نیروی الکترونیک تعادل خود را به دست آورد.

 

 

 

 

ساخت روبات کشاورز برای کار در مزارع

 

 

ساخت روبات کشاورز برای کار در مزارع

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، این هواپیما دارای قدرت مانور بسیار بالایی است و به ویژه می‌توان از آن در عملیات جستجو و نجات، نظارت بر شرایط محیطی و حتی گرده افشانی و سم پاشی محصولات کشاورزی استفاده کرد.

 

دانشمندان دانشگاه‌ هاروارد که سازنده این هواپیما هستند، الهام از نحوه حرکت حشرات را ایده ساخت این هواپیمای فوق سبک معرفی کرده‌اند.

 

کارشناسان امیدوار هستند، در آینده با پیشرفت‌های علم روباتیک شامل تولید روبات‌هایی بسیار شبیه به همتایان بیولوژیک خود باشند.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه 4 نوع چلو خورشت نذری برای 1000 نفر به بالا این بیماری ها را با گیلاس درمان کنید طرز تهیه ترشی و شوری آموزش درست کردن کباب ترکی در خانه آموزش درست کردن شیرین پلو آموزش درست کردن کتلت آلمانی فایده ها و خاصیت های گوجه فرنگی شنبلیله و تخم آن کدام خواص را دارد؟ خواص تخم بلدرچین کدامند؟ طرز تهیه مربای توت فرنگی خانگی آموزش درست کردن خوراک ایتالیایی با مرغ طرز تهیه ریزوتو مرغ با سیب زمینی و پنیر رنده شده