سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

قاب عکس فضانوردی که بر روی ماه جا ماند

مجموعه : علمی
قاب عکس فضانوردی که بر روی ماه جا ماند

قاب عکس فضانوردی که بر روی ماه جا مانده باعث شد تا او به شهرت جهانی برسد. فضانورد چارلز دوک در ۲۰ آوریل ۱۹۷۲ و در سن ۳۶ سالگی به عنوان جوانترین انسانی که تاکنون به ماه رفته، بر خاک این جرم کیهانی قدم گذاشت و برای جاودان کردن این دستاورد یادگاری از خود روی ماه به جا گذاشت.

 

زماني كه دوك روي ماه حضور داشت، عكسي خانوادگي از خود،‌همسر و فرزندانش را روي خاك ماه انداخت،‌عكسي كه پشت آن نوشته شده‌بود: اين عكس خانوادگي فضانورد چارلي دوك از زمين است كه در 20 آوريل 1972 روي ماه فرود آمد.

 

در اين عكس مي‌توان چارلز دوك را در كنار دو پسر و همسرش مشاهده كرد. وي مي‌گويد هميشه قصد آن را داشته تا اين عكس را روي ماه بياندازد،‌ بيشتر به اين خاطر كه به فرزندانش نشان دهد اين كار را انجام داده‌است زيرا در دوران آموزشي، وي فرصت چنداني براي گذراندن با فرزندانش نداشته و با اين كار تلاش كرده تا كودكانش را نسبت به كاري كه تصميم به انجام آن گرفته‌بود، هيجان‌زده سازد. دوك مي‌گويد اين عكس احتمالا به واسطه نوسان شديد دمايي سطح ماه تاكنون از بين رفته‌است.

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

همه آنچه باید درباره سرخ کردن غذا بدانید خواص مفید سیب زمینی شیرین آموزش درست کردن حلوا شیر بهترین خواص فلفل کدامند؟ طرز تهیه خورش سنتی آلو گشنیز طرز تهیه و طعم قهوه در کشورهای مختلف جهان آموزش طبخ کباب بختیاری در ماهیتابه آشنایی با خاصیت های درخت کنار و میوه اش زیتون چه فوایدی برای بدن دارد؟ طرز تهیه گراتن بامیه غذای خوشمزه و جدید چگونگی پاک کردن میگو در منزل آموزش درست کردن کشک کدو