الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

جایزه 75 میلیون تومانی ناسا برای پیش بینی زلزله

مجموعه : علمی
جایزه 75 میلیون تومانی ناسا برای پیش بینی زلزله

جایزه 75 میلیون تومانی ناسا برای پیش بینی زلزله خبر جدیدی است که مدیر شرکت ناسا در صفحه شخصی اش به اشتراک گذاشت. در این مسابقه به فردی که بهترین ایده را برای پیش بینی زلزله به این شرکت ارسال کند جایزه ارزشمندی اهدا می شود. این مسابقه همگانی بوده و افراد از سراسر جهان می توانند در این مسابقه ناسا شرکت کنند.

 

این مسابقه که جستوی لرزه ها نام دارد، به دنبال کدهای نرم افزاری و الگوریتم هایی است که بتواند پالس های الکترومغناطیسی (EMP) را شناسایی کند تا دانشمندان بر اساس آن بتوانند زمین لرزه را پیش بینی کنند.

 

سالهاست که مطالعاتی در زمینه ارتباط پالس ها با زمین لرزه صورت گرفته است. برخی از محققان معتقدند که پالس های الکترومغناطیسی مجزای کم فرکانس، هفته ها قبل از وقوع زلزله در مجاورت هسته زلزله ساطع می شوند و می تواند هشداری جدی قبل از زمین لرزه باشد.

 

بر اساس یک نظریه، شکستگی در پوسته زمین یک پالس الکتریکی تولید می کند که از زمین عبور کرده و موجب تغییر در میدان مغناطیسی می شود. مشکل زمانی ایجاد می شود که بتوان این پالس را از پالس های مغناطیسی طبیعی زمین و نویزهای الکترومغناطیسی ساخته بشر تفکیک کرد.

 

رعد و برق، ترافیک، حرکت قطارها و طوفان های خورشیدی، مهمترین منابع تولید کننده پالس هستند. سرویس ناسا به دنبال یک رویکرد قابل اعتماد برای تشخیص و تفکیک پالس مربوط به زمین لرزه است.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری