سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

شکسته شدن رکورد اقامت در فضا بدست دو فضا نورد

مجموعه : علمی
شکسته شدن رکورد اقامت در فضا بدست دو فضا نورد

دو فضا نوردی را که در عکس زیر مشاهده می کنید قرار است رکورد سنگین اقامت طولانی در فضا را به نام خود ثبت کنند. اقامت در فضا مشکلاتی جدی را در بدن فرد ایجاد می کند.  تا به حال رکورد بیشترین مدت اقامت در دست فضا نورد روس، والری پلیاکوف در فاصله‌ی سالهای 1994 الی 1995 به مدت 437 روز در ایستگاه فضایی میر است.

شکسته شدن رکورد اقامت در فضا بدست دو فضا نورد

اقامت در فضا می‌تواند اثراتی مخرب بر سلامت بدن فضا نوردان داشته باشد و حال در اقدامی منحصر بفرد دو فضا نورد رکورد طولانی ترین اقامت در فضا را خواهند شکست. بر اساس یک آزمایش منحصر بفرد قرار است دو فضانورد سازمان ناسا برای اولین بار رکورد اقامت در ایستگاه فضایی بین‌المللی را بشکنند.

شکسته شدن رکورد اقامت در فضا بدست دو فضا نورد

کارشناسان موازی با طرح اقامت در فضا در طرحی آزمایشی شرایط اقامت در فضا را بر روی زمین بر روی عده‌ای از داوطلبان آزمایش خواهند کرد. هدف از این آزمایش‌ها بررسی وضعیت فضا نوردان در سفرهای طولانی مدت فضایی بویژه سفر به سیاره مریخ است.

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه بستنی رژیمی با موز مخصوص تابستان فواید و خاصیت انواع مختلف فلفل خواص انجیر برای سلامت بدن آموزش درست کردن سبزی پلو ترش با مرغ آموزش درست کردن بستنی یخی رژیمی پیشگیری و مبارزه با سرطان تخمدان با مصرف کافئین آموزش درست کردن عدس پلو نذری ویژه مجالس طرز تهیه فرنی بستنی کلاسیک طرز تهیه و نکاتی برای خوشمزه تر شدن کباب بره فواید و مضرات بادام و پسته برای بدن آموزش طرز تهیه و آماده سازی پاستیل خانگی طرز تهیه خوراک ماهیچه غذای آبرومند و خوشمزه برای مهمان