سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

آتشفشان های دیدنی در آب های سیدنی

مجموعه : علمی
آتشفشان های دیدنی در آب های سیدنی

آتشفشان های دیدنی در آب های سیدنی که تعداد آنها 4 عدد می باشند تاکنون کشف شده است. این آتشفشان های خاموش حدود پنجاه میلیون سال قدمت دارند و به تازگی توسط زمین شناسان آمریکایی کشف شده اند. گروهی از محققان بین المللی از کشف چهار آتشفشان خاموش در عمق چهار هزار و 900 متری آب های سیدنی خبر دادند.

 

این کشف می تواند به محققان برای درک بهتر چگونگی جدا شدن نیوزیلند از قاره استرالیا در دهها میلیون سال پیش کمک کند. یک گروه 28 نفره از محققان دانشگاه های استرالیا، دانشگاه بریتیش کلمبیای کانادا و دانشگاه اوکلند ماه گذشته به طور تصادفی چهار آتشفشان خاموش را در حدود 250 کیلومتری (155 مایلی) ساحل سیدنی، بزرگترین شهر استرالیا، کشف کردند. این آتشفشان ها در مسافتی حدود 20 کیلومتر واقع شده اند.

 

ریچارد آرکولوس استاد آتشفشان شناسی در دانشگاه ملی استرالیا گفت:این آتشفشان ها بخشی از تاریخ جدایی نیوزیلند و استرالیا را از یکدیگر در 40 تا 80 میلیون سال پیش توضیح می دهند.کشف این آتشفشان ها می تواند به محققان برای جهت دهی به اکتشافات آینده خود به منظور پی بردن به رازهای پوسته زمین کمک کند.

 

این آتشفشان ها که گمان می رود 50 میلیون سال قدمت داشته باشند، در عمق چهار هزار و 900 متری آب واقع هستند به همین علت است که تاکنون مشاهده نشده بودند. قطر دهانه یکی از آنها هزار و 500 متر است و 700 متر ارتفاع دارد. این آتشفشان ها توسط یک کشتی علمی استرالیایی به نام اینوستیگیتور (Investigator) که به یک سونار (دستگاه ردیاب از طریق انتشار امواج صوتی) مجهز است و امکان نقشه برداری از بستر دریا را در این عمق دارد، کشف شدند.

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش بستنی نارگیلی و انبه بسیار خوشمزه طرز تهیه کیک اسفنجی خانگی آموزش درست کردن سوپ چربی سوز آموزش درست کردن سالاد سیب زمینی در منزل آموزش طرز تهیه و آماده سازی پاستیل خانگی فایده ها و خاصیت های گوجه فرنگی طرز تهیه اسنک گیاهی برای افرادی که رژیم گیاهخواری دارند طرز تهیه حلوای آلبالو در منزل روش تهیه شیرینی خانگی اتریشی طرز تهیه مافین سبزیجات رژیمی طرز تهیه مرغ سوخاری لذیذ طرز تهیه نوشیدنی های ضد عطش مخصوص ماه رمضان