الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

بهترین کشور برای تحصیل در رشته مورد نظر شما

مجموعه : علمی
بهترین کشور برای تحصیل در رشته مورد نظر شما

شاید برایتان جالب باشد “بهترین کشور” برای تحصیل در رشته دلخواهتان را بشناسید طبیعتا هر فردی با داشتن شرایط و امکانات مناسب، ترجیح می دهد در بهترین کشور و دانشگاه دنیا تحصیل کند. اگر دوران کارشناسی خود را به پایان رسانده، علاقه مندی آموزشی خود را بخوبی می شناسید و برای تحصیلات تکمیلی قصد دارید خارج از کشور تحصیل کنید حتما به گزینه های بسیاری برای انتخاب کشور و دانشگاه فکر می کنید.

 

در هر صورت دورانی را که صرف تحصیل در خارج از کشور صرف می کنید، به یکی از بیاد ماندنی ترین و ارزشمندترین تجربه های زندگی شما تبدیل می شود. طبیعتا هر فردی با داشتن شرایط و امکانات مناسب، ترجیح می دهد در بهترین کشور و دانشگاه دنیا تحصیل کند. اما متاسفانه امکان آن برای اکثر افراد مهیا نیست. با اینحال شاید برایتان جالب باشد “بهترین کشور” برای تحصیل در رشته دلخواهتان را بشناسید.

 

رشته تحصیلی مطالعات زنان و جنسیت: سوئد

اگر رشته تحصیلی شما مطالعات زنان است، قطعا سوئد را به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه ها در نظر داشته باشید. همچنین سوئد از کشورهایی است که بسیار معتقد به برابری حقوق مرد و زن است.

 

رشته تحصیلی مطالعات زیست محیطی (Environmental Studies): کاستاریکا – آمریکا

اگر به مطالعات زیست محیطی، اکولوژی و یا زیست دریا علاقه مند باشید بهتر است برای ادامه تحصیل به کاستاریکا بروید. برنامه های آموزشی این کشور به شما فرصت هایی استثنایی برای شناخت اکولوژی و جانورشناسی می دهد. همچنین کاستاریکا اخیرا به عنوان یکی از امن ترین کشورهای آمریکای لاتین نامگذاری شده است، پس با خیال آسوده می توانید از این محیط نهایت استفاده را ببرید.

 

رشته تحصیلی دانش عصب شناسی (Neuroscience): دانمارک

کشورهای اسکاندیناوی در دانش عصب شناسی دنیا حرف اول را می زنند. در دانمارک با دسترسی به خبره ترین اساتید و بهترین منابع آموزشی فرصتی استثنایی برای تحصیل خواهید داشت. البته اگر این کشور را انتخاب می کنید باید به زبان این کشور کاملا مسلط شوید.

 

رشته تحصیلی مطالعات کلاسیک یونان و روم باستان (Classics): یونان و ایتالیا

اگر افرادی مثل افلاطون، ژولیوس سزار مد نظرتان باشد، شک نکنید که جایی بهتر از یونان و ایتالیا پیدا نخواهید کرد. چه بخواهید به آمفی تئاتر “کلوسئوم” و یا “رومن فروم” بروید (نیازی به گفتن نیست که این محدوده ها پر از سنگ نوشته و حکاکی های لاتین است)، و چه بخواهید در خیابان های آتن قدم بزنید، به معبد پارتنون سر بزنید و از دریای اژه دیدن کنید، یونان ایده آل ترین است. مطمئن باشید در دانشگاه های این کشورها برنامه های فراوان اردو و بازدید از این مکان های تاریخی را خواهید داشت.

 

رشته تحصیلی زبان و ادبیات انگلیسی (English and Literature): انگلستان

بدون شک برای تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی، انگلستان حرف اول را می زند و اصلا برای خواندن نمایشنامه های شکسپیر چه جایی بهتر از وطن خودِ شاعر؟ تحصیل در انگلستان چیزی فراتر از درس خواندن و غوطه ور شدن در کتاب و جزوه است. گذشته از آن، در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها در سال 2013 دانشگاه آکسفورد و کمبریج، در رشته ادبیات انگلیسی به عنوان اولین و دومین دانشگاه برتر دنیا انتخاب شدند. بنابراین برای مطالعات ادبیات کلاسیک و نیز برای اینکه خودتان به یک نویسنده موفق تبدیل شوید، انگلستان یک آرمانشهر به معنای واقعی محسوب می شود.

 

رشته تحصیلی تاریخ هنر (Art History): فرانسه

با وجود آنکه کشورهای بسیاری در اروپا برای تحصیل تاریخ هنر و معماری مناسب هستند، فرانسه مقصد نهایی است. فرانسه نه تنها زادگاه هنرمندانی مانند “مونه” و “رنوار” بوده، بلکه مکان شاهکارهای معماری همچون موزه لوور، کلیسای نوتردام و البته برج ایفل است. اگر تصمیم دارید به پاریس بروید (و باید اعتراف کنیم هیچ کس بدش نمی آید حداقل 1 ماه از عمرش را در “شهر نور” بگذراند)، موزه ها و آثار تاریخی مشهور و بسیار زیبا و تجربه هایی بیاد ماندنی را پیش رو خواهید داشت.

 

رشته تحصیلی آموزش و پرورش (Education): اسپانیا

اگر می خواهید در اسپانیا ادامه تحصیل دهید، شهر “بارسلونا” و “مادرید” را به شما توصیه می کنیم. در این شهرها شما بهترین برنامه های آموزشی را خوهید گذراند، علاوه بر آن می توانید با بجای استفاده از خوابگاه، با یک خانواده زندگی کنید، که تجربه ای بسیار ارزشمند و آموزنده است.

 

رشته تحصیلی انسان شناسی (Anthropology): استرالیا

انسان شناسی، مطالعاتی وسیع در مورد انسان، ساختار و جایگاه اجتماعی و فرهنگ او در دوران و مکان های مختلف جهان است. پس برای شناخت طیف گسترده ای از انسان ها چه جایی بهتر از استرالیا؟ استرالیا با طبیعت و آب و هوای متنوع و فرهنگ منحصر بفردی که دارد، مکانی منحصر بفرد برای واکاوی گذشته و حال انسان و دیگر موجودات است.

 

رشته تحصیلی علوم سیاسی (Political Science): سوییس

شبکه خبری “هافینگتن پُست”، سوییس را به عنوان یکی از 5 کشور برتر دنیا برای تحصیل در رشته های علوم سیاسی معرفی می کند. سوییس علاوه بر تاریخ سیاسی منحصربفردی که دارد، از اوایل دهه 1800 بی طرفی سیاسی خود را حفظ نموده و همچنین پیشوا در روابط بین المللی و دیپلماسی و همواره خواهان برقراری صلح در سرتاسر جهان بوده است. با وجود آنکه سوییس همواره در طول تاریخ به لحاظ سیاسی خنثی بوده است، همچنان نقشی کلیدی در سیاست بین الملل دارد. سطح زندگی در این کشور بسیار بالاست و علاوه بر اینها اگر به اسکی علاقه مند باشید، یکی دیگر از امتیازهای تحصیل و زندگی در این کشور محسوب می شود.

 

 

 

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری