سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

نخستین دوچرخه پرنده ساخته شد + تصاویر

مجموعه : علمی
نخستین دوچرخه پرنده ساخته شد + تصاویر

 وزن این دوچرخه پیش از سوخت گیری حدود ۳۵۶ کیلوگرم است و می تواند تا ۱۴۰ کیلوگرم وزن را بلند کند.

 

یک شرکت آمریکایی قصد دارد یک دوچرخه پرنده فناوری پیشرفته در سال ۲۰۱۷ به بازار عرضه کند که برای حمل دو نفر طراحی شده و می تواند تا سه متر از زمین فاصله بگیرد و با سرعت ۷۲ کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

 

شرکت Aerofex اعلام کرده است که دوچرخه Aero-X hoverbike را در سال ۲۰۱۷ یا قیمت تخمینی ۸۵ هزار دلار به بازار عرضه می کند و اکنون در حال بررسی برخی چالش های مرتبط با کنترل و ثبات این دوچرخه است.

 

در این دوچرخه، ملخ هایی از جنس فیبر کربن جایگزین چرخ شده است. این دوچرخه می تواند به طور عمودی از زمین بلند شده و بر آن فرود بیاید.

 

سازندگان آن می گویند با یک دوره آموزش کوتاه مدت می توان چگونگی راندن این دوچرخه را آموخت و رانندگی با آن به سادگی رانندگی با موتور سیکلت است.

 

 

نخستین دوچرخه پرنده ساخته شد + تصاویر

 

در این دوچرخه که دارای ابعاد چهار متر و ۵۰ سانتی متر در دو متر و ۱۰ سانتی متر است، در ناحیه ای نزدیک زانو، فرمانی تعبیه شده که خلبان می تواند با آن دوچرخه را کنترل کند.

 

وزن این دوچرخه پیش از سوخت گیری حدود ۳۵۶ کیلوگرم است و می تواند تا ۱۴۰ کیلوگرم وزن را بلند کند.

 

این دوچرخه می تواند ۷۵ دقیقه با مخزن سوخت پر، پرواز کند.

 

مفهوم این دوچرخه در دهه ۱۹۶۰ مطرح شد اما مسایل مرتبط با ثبات مانع از واقعیت یافتن آن شد. اکنون این شرکت با ساخت سیستمی که به دوچرخه امکان می دهد به حرکات راننده و تعادل طبیعی واکنش نشان دهد، به این چالش ها پرداخته است.

 

 

 

سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن شیرینی نان خامه ای (نارنجک) طرز تهیه ساندویچ زبان مکزیکی در 2 ساعت آموزش پخت ماهی لذیذ قزل آلای شکم پر ژاپنی خواص دارویی و فواید سویا طرز تهیه کره بادام زمینی در منزل آموزش درست کردن قیمه برای افراد تحت رژیم تغذیه آموزش درست کردن کیک شکلاتی کلاسیک آموزش درست کردن اسموتی آناناس نوشیدنی رژیمی فواید و خاصیت انواع مختلف فلفل خواص بی نظیر دانه انگور مربای گیلاس را چگونه درست کنیم؟ طرز تهیه شیره خرما در منزل