الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

این پنگوئن زیبا با اسپرم مصنوعی متولد شد

مجموعه : علمی
این پنگوئن زیبا با اسپرم مصنوعی متولد شد

این پنگوئن زیبا با اسپرم مصنوعی متولد شد این ماده پنگوئن ماژلانی (Magellanic) در ماه مه (اردبیهشت و خرداد) با استفاده از یک اسپرم منجمدشده که حرارت دیده بود، فرآیند لقاح را طی کرد و در شیرخوارگاه SeaWorld کالیفرنیا سر از تخم بیرون آورد. این پنگوئن که هم‌اکنون 12 هفته عمر دارد، در شیرخوارگاه Penguin Encounter بزرگ شده و از ماهی تغذیه می‌کند.

پس از این که جوجه پنگوئن سر از تخم بیرون آورد، پنج بار در روز و برای چهار هفته نخست، با فرمول ویژه کریل، فیله شاه‌ماهی، مواد معدنی، ویتامین‌ها و آب تغذیه شد. گرچه پنگوئن مزبور فاقد هر گونه نام رسمی است، به عنوان 184 از آن نام برده می‌شود و در حال حاضر به دیگر جوجه‌ پنگوئن‌های ماژلانی ملحق شده که به صورت طبیعی متولد شده‌اند.

محققان امیدوارند از تکنیک‌های لقاح مصنوعی برای افزایش تنوع ژنتیکی گونه پنگوئن‌ها استفاده کنند و درباره زیست‌شناسی آن‌ها آگاهی بیشتری کسب کنند. در واقع نتایج این تحقیق را می‌توان برای حفظ و ارتقای جمعیت‌های پنگوئن‌های سراسر جهان به کار کرد. دانشمندان همچنین از اطلاعات دریافتی برای طراحی فناوری‌های تولیدمثل مانند لقاح مصنوعی و حفظ مایع منی بهره خواهند برد.

این دستاورد علمی حاصل یک دهه تحقیق دکتر «تاد روبک»، نائب‌رئیس مرکز SeaWorld و دکتر «جاستین اوبرایان»، مدیر علمی آن، است.

 

 

 

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری