سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

ویتامین B3 از فضا به زمین آمد

مجموعه : علمی
ویتامین B3 از فضا به زمین آمد

ویتامین B3 از فضا به زمین آمد. ویتامین B3 که به نام اسید نیکوتین یا نیاسین هم شناخته می شود، یک ماده ی پیش ساز NAD (نیکوتین آمید آدنین دی‌نوکلئوتید) است، برای متابولیسم حیاتی بوده و منشا آن احتمالا بسیار باستانی است. آخرین نتایج بدست آمده از شهاب سنگ ها نشان می دهد که حاوی ویتامین b3 هستند. کارن اسمیت یکی از محققانی است در آزمایشگاه اختر زیست شناسی گودارد ناسا در حال شکستن و بررسی شهاب سنگ ها است.

 

به گفته ی محققان ویتامین B3، توسط شهاب‌سنگ‌های غنی از کربن وارد زمین باستانی شده است. کارشناسان می گویند منشا حیات شاید توسط ذخیره‌ای از مولکول‌های کلیدی که در فضا خلق شده‌اند، پشتیبانی شده باشد و اینکه چنین مولکول‌هایی توسط برخوردهای دنباله‌دار و شهاب سنگ‌ها به زمین آمده‌اند.

 

محققان می گویند فضا سرشار از پرتوهایی است که از ستارگان نزدیک و نیز از رویدادهای خشونت بار اعماق فضا مانند انفجار ستارگان یا بلعیده شدن ماده توسط سیاهچاله ها گسیلیده می شوند. این تابش ها می توانسته اند بر توان واکنش های شیمیایی در ابری که منظومه شمسی خورشیدی را پدید آورد افزوده باشند.

 

سیارک ها و دنباله دارها به عنوان بازمانده های کمابیش دست نخورده ای که از روزگار پیدایش منظومۀ شمسی به جا مانده اند می توانند مدت کوتاهی پس از پیدایششان، در اثر واکنش های شیمیایی درون آب مایع دگرگون شوند. این اجرام در زمان رشد و بزرگ تر شدن، با مواد پرتوزای رادیواکتیو موجود در سحابی منظومه شمسی با هم ترکیب شدند و واکنش آنها احتمالا مولکول های زیستی مهمی مانند ویتامین B3 را پدید آوردند.

ویتامین B3 از فضا به زمین آمد

کارن اسمیت از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا که نویسنده ی اصلی این پژوهش میباشد گفت: ویتامین B3 که به نام اسید نیکوتین یا نیاسین هم شناخته می شود، یک ماده ی پیش ساز NAD (نیکوتین آمید آدنین دی‌نوکلئوتید) است، برای متابولیسم حیاتی بوده و منشا آن احتمالا بسیار باستانی است.

 

وی می گوید: ارزش گذاری بر روی پیوند میان شهاب سنگ ها و ریشه ی زندگی همواره کار سختی بوده؛ برای نمونه، پژوهش های پیشین نشان داده اند که ویتامین B3 می توانسته به گونه ای غیر – بیولوژیکی روی زمین باستانی پدید آمده باشد، ولی این امکان هست که یک منبع افزوده شده ی ویتامین B3 هم به فرآیند پیدایش آن کمک کرده باشد. 

 

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

انواع عسل طبیعی و خواص درمانی عسل های مختلف روش درست کردن بستنی طالبی آموزش تصویری درست کردن سمبوسه آبادان آموزش غذای سالم و خوشمزه اسنک ذرت طرز تهیه ترشی زردآلو و هلو خانگی آموزش غذای سنتی قیمه ریزه نخودچی غذای اصیل اصفهانی چگونه یک پیتزای متفاوت بپزیم؟ نکاتی برای درست کردن سالاد مقوی و سالم طرز تهیه پیتزا مینی گل کلم فست فود رژیمی برخی از خواص زیره آموزش ساده درست کردن دمپختک آموزش اصولی و نحوه تهیه سالاد برنج قهوه ای