سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

معبد تاریخی 2600 ساله در مصر کشف شد

معبد تاریخی 2600 ساله در مصر کشف شد

باستان شناسان جهان به تازگی معبد تاریخی و قدیمی را در مصر که عمرش به 2600 سال می رسد کشف کرده اند. این معبد تاریخی در گذشته محل حکمفرمایی پادشاهان در مصر باستان بوده است. بقایای یک معبد 2600 ساله در نزدیکی معبد مشهور «کارناک» در مصر کشف شد.

 

 یک تیم بین المللی از باستان شناسان در جریان کاوش‌های خود در نزدیکی مجموعه تاریخی معابد «کارناک» موفق به کشف بقایای یک معبد 2600 ساله شدند. این معبد که در زمان کشف در شرایط خوبی بوده و حکاکیهای رنگین آن سالم هستند، به یک ملکه ناشناس تعلق داشته و باستانشناسان هنوز موفق به ورود به تالار اصلی آن نشده اند.

 

مجموعه معابد «کارناک» که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو نیز به ثبت رسیده، شامل 63 بنای تاریخی است که هریک از آنها یک شاهکار معماری بوده و شیوه‌ ساخت و رنگ‌ آمیزی برخی از آنها کاملا منحصر به ‌فرد است نیز با قدمتی 3500 ساله داشته و از آنجا که بارها باز‌سازی شده و توسعه یافته اند، در آنها می توان آثار تاریخی متفاوتی را از دوره‌ های مختلف حکومت فراعنه بر مصر، بویژه عصر طلایی فراعنه را مشاهده کرد.

 

 

منبع: فارس

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

آموزش درست کردن رزت ژامبون زیتون چه فوایدی برای بدن دارد؟ روش تهیه اسموتی پرتقال با لیمو روش های درست کردن پلو و چلو مجلسی خوش قد و بالا آموزش درست کردن خوراک راسته شیشلیکی خواص تخم هندوانه طرز تهیه آبمیوه هاوایی نوشیدنی خوشمزه تابستانی آموزش درست کردن میرزا قاسمی شمال آموزش درست کردن ژله نوشابه با کف و یخ آموزش درست کردن سالاد لوبیا ویژه بیماران دیابتی طرز تهیه نان قندی خوشمزه ترین شیرینی بهشتی قزوین طرز تهیه پیتزا سبزیجات در سبک ناتورالیسم