الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

پهپادهای پیشخدمت‌ در رستوران پیشرفته هلندی

مجموعه : هتل و رستوران
پهپادهای پیشخدمت‌ در رستوران پیشرفته هلندی

پهپادهای پیشخدمت‌ در رستوران پیشرفته هلندی 

پیشخدمت رستوران در هر جای دنیا که تا به حال رفته باشید آدم بوده است اما به تازگی یک رستوران در هلند پهپادهای پیشخدمت‌ استخدام کرده است و سرویس دهی به مشتریان را با این پهپاد پیشخدمت انجام می دهد. حتما می دانید که بهپاد وسیله ای مانند هواپیما یا بالگرد است (البته بسیار کوچکتر) و وظیفه اش خدمات رسانی های مختلف است. به پهپاد با کمک کنترل فرمان داده می شود و یک کاربر باید پشت سیستم نشسته باشد.

 

این رستوران به مناسبت سالگرد تاسیس دانشگاه آیندهوون در هلند دایر شده است. پهپادهایی که «Blue Jay» نام دارند در این رستوران شبیه به بشقاب‌پرنده‌های سفید و کوچک، سفارش مشتریان را سرو می‌کنند. این پهپادها نوارهای درخشان یا لومینسانی به جای چشم‌شان دارند و در فاصله بسیار کمی از میز حرکت می‌کنند تا از مشتریان سفارش‌شان را بگیرند.

 

مشتریان فقط کافی است که روی منوی مخصوصی که این پهپاد برایشان می‌آورد، روی غذا یا نوشیدنی خاصی اشاره کنند تا سیگنال‌های مربوط به پهپاد مخابره شود.

 

20 دانشجو این پروژه جالب را راه‌ انداخته‌اند و حدود 9 ماه را صرف توسعه و ساخت این پهپادهای خودمختار کرده‌اند تا نشان دهند که چگونه این ابزارهای پرنده کوچک می‌توانند به بخش مهمی از زندگی روزمره مدرن تبدیل شوند.

 

این پهپاد چنگکی در زیر خود دارد که به وسیله آن می‌تواند سفارش‌ مشتریان را از آشپزخانه حمل کند و به مشتری برساند. علاوه بر این، به لطف حسگرهای خاص و عمر باتری زیادی که دارند، می‌توانند به راحتی در داخل ساختمان حرکت کنند و حتی از میان جمعیت زیاد هم عبور کنند.

 

دقت این پهپادها از پهپادهای مجهز به سیستم موقعیت‌یاب مکانی (GPS) بیشتر است. دانشجویان مجری این پروژه می‌گویند: «بلو جی یک پرنده هوشمند است که در محیط‌های پیچیده و اجتماعی زندگی می‌کند».

 

آنها معتقدند که این پهپاد آن‌قدر توانایی و قابلیت‌ دارد که می‌توان در بسیاری جاها و با اهداف دیگر همچون عملیات خاموش کردن آتش، سیستم‌های هشدار دهنده امنیتی از آن بهره برد.

 

منبع: آنا

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری