سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

بلندترین ترن هوایی جهان در امریکا

بلندترین ترن هوایی جهان در امریکا

 

ترن هوایی «Top Thrill Dragster» – این ترن هوایی در پارک «Cedar Point» در ایالت «اوهایو» آمریکا قرار دارد و ارتفاع آن به ۱۳۰ متر می‌رسد.

 

بلندترین ترن هوایی دنیا در ایالت «فلوریدای» آمریکا ساخته خواهد شد و گفته می‌شود که سرعت آن به ۱۰۵ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

 

به نوشته خبرگزاری «ایتارتاس»، ارتفاع این ترن که در شهر «اورلندو» در ایالت فلوریدای آمریکا ساخته می‌شود، ۱۷۴ متر خواهد بود؛ این تقریباً ارتفاع یک ساختمان ۵۰ طبقه است.

 

بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و طراحی‌های به عمل آمده، سرعت این ترن هوایی باید به ۱۰۵ کیلومتر در ساعت برسد؛ علاقه‌مندانی که خواهان لذت بردن از این ترن هستند باید ابتدا به بالاترین نقطه ریل‌ها رفته و پس از سوار شدن بر ترن به سمت پایین با شتاب حرکت کنند.

 

بر اساس محاسبه کارشناسان، زمان سپری شده در طول این سفر کوتاه یا بهتر است بگوییم پرواز کوتاه، حدوداً ۳ دقیقه به طول می‌انجامد.

 

ترن هوایی شهر بازی «اورلندو»، در سال ۲۰۱۶ میلادی افتتاح می‌شود.

 

در حال حاضر رکورددار وحشتناک‌ترین و بلندترین‌ ترن هوایی‌های دنیا به فهرست زیر است:

 

– ترن هوایی کینگدا کا «Kingda Ka» – بلندترین ترن هوایی دنیا که در پارک «Six Flags Great Adventure» در ایالت نیوجرسی آمریکا واقع شده است؛ در این پارک، افراد مشتاق و عاشق هیجان می‌توانند سقوط از ارتفاع ۱۴۰ متری را تجربه کنند.

 

– ترن هوایی «Top Thrill Dragster» – این ترن هوایی در پارک «Cedar Point» در ایالت «اوهایو» آمریکا قرار دارد و ارتفاع آن به ۱۳۰ متر می‌رسد.

 

در زمان افتتاح ترن هوایی «Top Thrill Dragster» در سال ۲۰۰۳، این ترن توانست بلافاصله ۴ رکورد جهانی را از لحاظ سرعت، ارتفاع، بهترین زاویه سقوط یعنی ۹۰ درجه و ۱۲۰ متر سقوط آزاد، به ثبت برساند.

 

– ترن «Tower of Terror II» – این ترن نیمه «U» در پارک «Dreamworld » در شهر «کوئینزلند» استرالیا قرار دارد؛ در سال ۱۹۹۷، این اولین ترن هوایی بود که توانست به سرعت ۱۶۱ کیلومتر در ساعت برسد؛ ارتفاع این ترن ۱۱۵ متر و ارتفاع سقوط آن ۱۰۰ متر است.

 

– ترن هوایی «Steel Dragon 2000» – این ترن هوایی در شهربازی «Nagashima Spa Land» در ژاپن واقع شده است؛ ترن اژدهای فولادی با طول مسیر ۲۴۷۹ متر و ارتفاع ۹۷ متر، طولانی‌ترین ترن هوایی جهان است.

 

احداث این ترن هزینه‌ای معادل ۵۲ میلیون دلار در برداشت؛ لازم به ذکر است که این ترن هوایی در برابر زمین لرزه مقاوم بوده و هزینه بالای احداث نیز دقیقاً برای استحکام بیش از حد این ترن در زمان بروز زلزله صرف شده است.

 

 

 

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه سالاد خوشمزه به نام “ترین پنیر و سبزیجات” آموزش نان تخم مرغی پاکتی طرز درست کردن اسموتی انبه طالبی مخصوص تابستان روش هایی که برای طبخ و پختن سنتی ماهی در ایران وجود دارد ؟ آموزش طبخ کوکوی اسفناج برای افراد دیابتی طرز تهیه خورش سیب گلاب مخصوص تابستان طرز تهیه پیتزا مخصوص با طعم و مزه رستورانی دستور تهیه ترشی بندری بازاری در خانه طرز تهیه شیرینی بدون روغن رژیمی با فواید و مضرات قهوه بیشتر آشنا شوید طرز تهیه خوراک پنیر با بیسکویت آموزش شیرینی سنتی قطاب خانگی