الفبا
آرشان تور

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک
قاصدک
آرشان تور
الفبا

دانستنی هایی برای سفر خارجی کم خرج و مقرون به صرفه

مجموعه : دانستنی سفر
دانستنی هایی برای سفر خارجی کم خرج و مقرون به صرفه

اگر قصد سفر و مسافرت خارجی را دارید حتما نیازی نیست که پول کلانی را داشته باشید. سماتک در اینجا دانستنی هایی برای سفر خارجی کم خرج و مقرون به صرفه را برایتان بیان می کند.

 

چند سالی است که گوش های گردشگران به کلمه هایی مانند “سفرهای لحظه آخری” حساس شده و با چمدانی بسته در پشت در، منتظر این نوع از تخفیف های آژانس های مسافرتی هستند.

 

آژانس های چارتر کننده ی خطوط مختلف، وقتی به تاریخ پرواز نزدیک می شوند و چشمشان به صندلی های خالی ای که پولش را پرداخته اند می افتد، برای خالی نماندن این صندلی ها دست به کار شده و صندلی (البته نه خود صندلی) را در کنار ارزان ترین هتلی که برایشان قابل ارائه است با قیمتی وسوسه کننده و مناسب عرضه می کنند.

 

البته ما خوشحال خواهیم شد که شما چنین فرصتی را از دست ندهید و استفاده کنید اما در عین حال محدودیت هایی نیز وجود دارد که بطور خلاصه برایتان می شماریم.

 

1- هتل را شما انتخاب نمی کنید، بلکه چسبیده به صندلی ای که گفتیم است.

 

2- ضمن این که صندلی مذکور لزوما به مقصدی که شما می خواهید، نمی رود.

 

3- و چرا بر صندلی این چارتر، مسافر نیست؟ فصل های دیگر چه کم از فصل گردشگری دارند؟

 

4- به جز جیبوتی و کومور و چند کشور دیگر، حتی همین حاشیه ی خلیج همیشگی فارس خودمان نیز از شما روادید می خواهد. شما نیز نهایتا چمدان در دست داشته باشید، روادید که در دست ندارید. بنابراین تا درخواست بدهید و بگیریدش، صندلی مذکور پریده.

 

5- همیشه نرخ اعلام شده، وقتی قابل ارائه است که شما دو نفر باشید و اگر مثل هر انسانی یک نفر باشید باید مبلغ دیگری را بپردازید !

 

6- چقدر بشماریم ؟ لطفا کمی هم شما بشمارید.

 

خب اگر هنوز هم به خواندن ادامه می دهید، نشانه ی این است که صندلی مورد اشاره به درد شما نمی خورده. بنابراین با این پیش فرض که شما قصد سفر به جایی به جز جیبوتی و کومور را دارید، ضمن احترام به هزینه های خرید و تفریحات و … هزینه های سفرتان را به سه بخش؛ بلیط، هتل و ویزا تقسیم می کنیم.

 

اولین توصیه ما در تهیه بلیط این است که بلیط هواپیما بخرید. برای این که ارزان تمام شود می توانید به چندین آژانس تلفن کنید و نرخ پایه ی مسیر خود را از آن ها سوال کنید و مطلع شوید که در چه تاریخی نرخ پایه قابل ارائه است و سفر خود را در تاریخ مذکور برنامه ریزی کنید.

 

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو مهرپرواز تشریفات ملل مبلمان اداری