الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

دهکده توریستی میمون های بامزه در کشور چین + تصاویر

مجموعه : عجایب گردشگری
دهکده توریستی میمون های بامزه در کشور چین + تصاویر

میمون های بامزه و خنده رو در کشور چین یک دهکده دارند و تعداد زیادی از گردشگران دنیا هر سال از دهکده میمون های بامزه در چین بازدید می کنند. این دهکده که صدها میمون را در خود جای داده است بسیار دیدنی است و توصیه می کنیم اگر قصد سفر به چین را دارید حتما از این جاذبه توریستی دیدن فرمایید.

 

یک روستای خوش منظره چینی که در آن انسان ها با صدها میمون زندگی می کنند، شاید به نظر یکی از نقاط تماشایی و جالب باشد ولی از دیدگاه ساکنان محلی این روستا، زندگی روزانه در جهنم است!

 

به گزارش سایت سماتک کمی بیش از یک دهه پیش، مسئولین روستای زیانفنگ در جنوب غربی ایالت سیچوان به یک ایده مبتکرانه رسیدند تا برای این روستا توریست جذب کنند و ایده خود را روی یکی از مشهورترین جاذبه های توریستی چین اعمال کردند، یعنی میمون های وحشی ساکن در کوه های اطراف را به روستای خود جذب کردند.

دهکده توریستی میمون های بامزه در کشور چین + تصاویر

افراد محلی 48 روز وقت صرف کردند تا با غذا میمون ها را به سمت خود جذب کنند و توانستند از این روش 73 میمون به روستا وارد شدند. نقشه آنها طبق برنامه پیش رفت و به معنای واقعی کلمه، این محل تبدیل به روستای میمون ها شد و در سراسر منطقه شهرت پیدا کرد و تاجران برای سرمایه گذاری در این جاذبه توریستی ابتکاری مشتاق شدند.

 

مدت زیادی طول نکشید که این روستای کوچک تبدیل به یکی از جاذبه های توریستی شد و برای سال ها بازدیدکننده های کنجکاو و همچنین سرمایه داران ثروتمند را به خود جذب کرد و از سوی دیگر روستاییان احساس می کردند که با دست خودشان یک معدن طلا ساخته اند.

دهکده توریستی میمون های بامزه در کشور چین + تصاویر

ولی دوسال پیش، وقتی سرمایه دار اصلی فوت کرد و کمپانی توریستی او متلاشی شد، همه چیز تغییر کرد. شمار کوچک میمون های اولیه، تبدیل به بیش از 600 حیوان رسید و همه آنها برای غذا به همسایگان انسانی خود متکی بودند و بدون کمپانی اصلی، روستاییان قادر به تامین هزینه غذای آنها نیستند.

 

روستاییان که دیگر پروژه عظیم توریستی خود را نابود شده می بینند، انتظار دارند میمون های گرسنه برای یافتن غذا، روستای آنها را ترک کنند ولی این طور که مشخص است میمون ها نقشه دیگری دارند.

دهکده توریستی میمون های بامزه در کشور چین + تصاویر

آنها آنقدر به خانه خود علاقمند هستند که تصمیم دارند در همین مکان بمانند و هرچه در توان دارند برای زنده ماندن انجام دهند. این بدین معنی است که آنها روستاییان را به وحشت انداخته، به محصولات و خانه های آنها صدمه میزنند و حتی در بین خودشان برای غذا جنگ می کنند.

 

ساکنان روستای زیانفنگ تنها تاثیرات مثبت روستای میمونی خود را در نظر گرفتند، به گزارش سایت سرگرمی سماتک بدون آنکه نتایج منفی آن را پیش بینی کنند. از آنجا که میمون های نژاد ماکاک در طبقه دوم گونه های محافظت شده ملی چین به شمار می روند، مردم این منطقه گزینه های محدودی برای خلاص شدن از شر آنها دارند.

دهکده توریستی میمون های بامزه در کشور چین + تصاویر

در طول چند سال گذشته، کارشناسان حیوانات، تله هایی در اطراف روستا کار گذاشته و توانستند حدود 300 میمون را گرفته و از محل خارج کنند ولی 300 میمون باقی مانده همچنان باعث وحشت ساکنان محلی می شوند و تعداد آنها به سرعت زیاد می شود.

 

منبع: persianv.com

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری