الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

جالب ترین محله های چینی در جهان

مجموعه : عجایب گردشگری
جالب ترین محله های چینی در جهان

نیویورک
اولین ساکنین محله چینی‌ها در نیویورک در اواخر قرن 19 میلادی به جنوب شرقی منهتن نقل مکان کردند. در واقع چینی‌ها از نژادپرستی آمریکایی‌ها در غرب چین به سمت نیویورک سرازیر شدند.

 

در حال حاضر تعداد ساکنین چینی در نیویورک به‌قدری زیاد شده که گستره آن‌ها از محله منهتن نیز فراتر رفته و چینی‌های بسیاری هم‌اکنون در خیابان هشتم، خیابان U و برو کلین ساکن شده‌اند.

 

 

جالب ترین محله های چینی در جهان

سان فرانسیسکو
به گزارش بازارخبر، مراسم سال نوی چینی‌ها در شهر سان فرانسیسکو از دهه هفتاد در قرن نوزدهم به برنامه‌های ثابت این شهر تبدیل شده است و محله چینی‌ها در سان فرانسیسکو یکی از بزرگ‌ترین محله‌های چینی در سرتاسر دنیا است.

 

فرهنگ چینی تا به امروز تأثیر زیادی بر روی این شهر داشته است. اولین محله چینی‌ها در سانفرانسیسکو در قرن نوزدهم شکل گرفت اما در زلزله بزرگ سال 1906 تا حدود زیادی از بین رفت.

 

 

جالب ترین محله های چینی در جهان

ونکوور
جای تعجبی ندارد که به شهر ونکوور کانادا لقب “هنگ کوور” را داده‌اند. در سال‌های منتهی به 1997 موجی از افراد ثروتمند هنگ کنگی به این شهر هجوم آوردند. نفوذ چینی‌ها در این شهر به قدری است که سم سالیوان، شهردار ونکوور به زبان چینی مسلط است.

 

تشکیل محله چینی‌ها در ونکوور به اوایل قرن بیستم برمی گردد. با این حال بسیاری از مهاجران چینی امروزه در حاشیه این شهر و محله ریچموند ساکن می‌شوند. گفته می‌شود محله چینی‌ها در ونکوور بهترین رستوران‌های چینی خارج از هنگ کنگ را دارد.

 

 

جالب ترین محله های چینی در جهان

تورنتو
به عنوان یکی از شهرهای دنیا که بیشترین فراوانی قومی و ملیتی را دارد در حدود 7 محله چینی را در خود جای داده است. محله چینی اصلی شهر تورنتو در اواخر دهه 60 میلادی شکل گرفت با این حال بسیاری از کسب و کارها در این محله به دلیل قوانین خاص مجبور به نقل مکان به نقاط دیگر شهر شدند.

 

از اواخر دهه 80 بسیاری از چینی‌های ساکن در محله‌های مختلف این شهر به حاشیه شهر تورنتو که بافت خیابانی آن شباهت بیشتری به چین و هنگ‌کنگ دارد نقل مکان کرده‌اند.

 

 

جالب ترین محله های چینی در جهان

کوالالامپور
کوالالامپور به عنوان پایتخت مالزی در دهه 60 قرن 19 میلادی توسط چینی‌هایی که به دنبال معادن قلع در این کشور بودند پایه گذاری شد.

 

در واقع این چینی‌ها بودند که باعث شدند کوالالامپور که بافتی جنگلی داشت، کم کم به مرکز معادن و صنعت کشور مالزی تبدیل شود. از آن زمان به بعد چینی‌ها نقش بزرگی در پیشرفت اقتصادی و صنعتی پایتخت مالزی ایفا کرده‌اند.

 

محله چینی‌ها که در مالزی به آن Jalan Petaling می گویند به داشتن رستوران‌های خاص چینی و بازار شب چینی‌ها شهرت دارد.

 

 

جالب ترین محله های چینی در جهان

سنگاپور
محله چینی‌ها در سنگاپور یکی از قدیمی‌ترین محله‌هایی است که چینی‌های مهاجر به این کشور در آن سکونت داشته‌اند. کشوری که در حال حاضر پیشرفت زیادی در این زمینه داشته است.

 

درواقع محله چینی‌ها در سنگاپور در ابتدا به طور کامل در اختیار چینی‌ها بوده و آثاری از جمله مرکز فرهنگی چینی‌ها، خیابان غذای چینی و بازار شب همچنان از نشانه‌های ساکنین اولیه این محله در سال‌های گذشته هستند. بسیاری از ساختمان‌های قدیمی با معماری چینی همچنان در این محله دست نخورده باقی مانده‌اند.

 

 

جالب ترین محله های چینی در جهان

ملبورن
قدیمی‌ترین محله چینی‌ها در دنیا در شهر ملبورن استرالیا واقع‌ شده است. محله چینی‌ها در ملبورن در سال 1854 در زمان اوج جستجو برای طلا در عهد ویکتوریایی شکل گرفت.

 

طولانی‌ترین اژدهای چینی در دنیا به طول بیش از 100 متر توسط 200 نفر در جشن سال نو چینی در خیابان‌های محله چینی‌ها در ملبورن به حرکت درمی‌آید.

 

 

 

loading...

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری