الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

آرشان تور

الفبا

خانه جنگلی عجیب و غریب که نامرئی می شود (عکس)

مجموعه : عجایب گردشگری
خانه جنگلی عجیب و غریب که نامرئی می شود (عکس)

یک خانه جنگلی 22 متری در وسط تعداد زیادی از درختان قرار دارد و طراحی این خانه کوچک به گونه ای است که در زمان تابش مستقیم آفتاب به این خانه، نامرئی می شود.

 

شاید در نگاه اول، این عکس فقط یک منظره زیبا از جنگل به نظر برسد؛ اما در واقع ساختمانی 22 متری است که به وسیله آیینه استتار شده است! نمای بیرونی این ساختمان چوبی مرتفع با آیینه پوشیده شده است. به همین خاطر نور را بازتاب می‌دهد و درنتیجه باعث می‌شود نامرئی به نظر برسد.

 

این ساختمان نامرئی جالب در جنگل‌های نزدیک به دریاچه تاهو در کالیفرنیا واقع شده است. نمای آیینه‌ای شکل این سازه موجب خطای دید افراد می‌شود تا حدی که آن‌ها خیال می‌کنند اصلا خانه‌ای وجود ندارد. کار ساخت این کلبه که پروژه یکی از دانشگاه‌های کالیفرنیا است، در ماه ژوئن (ماه گذشته میلادی) به پایان رسید.

 

سخنگوی این پروژه می‌گوید: «در اطراف این خانه 13 درخت وجود دارد که تقریبا هم قدوقواره هم هستند. به خاطر شباهت این درختان با هم و محل قرار گرفتنشان و همچنین بازتاب تصاویر آن‌ها توسط آیینه‌های سطح خانه، مردم قادر به تشخیص آن از جنگل نیستند.»

 

درواقع این پروژه باعث می‌شود که افراد فضای بین این درخت‌ها را مه آلود ببینند و دچار خطای دید شوند؛ تا جایی که در و پنجره چوبی این ساختمان را معلق در هوا ببینند! این ساختمان که به عنوان انبار مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ده هزار دلاری برای سازندگانش خرج بر داشته است.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

تشریفات ملل

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
تشریفات ملل
مبلمان اداری