سفر

نیم نگاهی به گذشته

الفبا
الفبا

شهر ونیز جنگل ها در آمازون (عکس)

مجموعه : عجایب گردشگری
شهر ونیز جنگل ها در آمازون (عکس)

همانند شهر ونیز ایتالیا یک شهر آبی دیگری در آمازون وجود دارد که تمامی سطح خیابان هایش پوشیده از آب است و به شهر ونیز جنگل ها معروف است. این شهر در آمازون واقع شده است و ظاهری شبیه ونیز ایتالیا دارد با این تفاوت که در این شهر درختان بی شماری وجود دارد. به این شهر «ونیز جنگل‌ها» نیز می‌گویند؛ ساکنان این شهر پرویی در آمازون، نصف سال را در آب زندگی می‌کنند.

 

در این مدت، قایق به جای تاکسی، محبوب‌ترین وسیله برای عبور و مرور می‌شود و کودکان در همان‌جایی شنا می‌کنند، که شش ماه دیگر سال، زمین فوتبالشان است. از ماه ژانویه تا ژوئن، آب رودخانه ایتایا بالا می‌آید و با سر ریز شدن در شمالی‌ترین جنگل این منطقه و در جایی که شهر ایکویتوس قرار دارد، باعث تغییر زندگی 16 هزار ساکن این منطقه می‌شود. در واقع آب به حدی همه‌جا را فرا می‌گیرد که اگر کف خانه‌ای سوراخ باشد، می‌توان ماهی‌ گرفت.

 

این ونیز آمازون، توجه گردشگران بسیاری را به خود معطوف کرده است که با قایق برای دیدن این پدیده به ایکویتوس می‌آیند. اما برای اهالی این شهر، این اتفاقی عادی است. آن‌ها با استفاده از چوب‌های جنگل آمازون، خانه‌های خود را سه متر بالاتر از سطح زمین ساخته‌اند تا پس از طغیان ریو ایتایا، خانه‌هایشان غرق نشود.

 

طبق گزارش سماتک، سالانه یک یا دو کودک در این منطقه غرق می‌شوند. برای همین مادران به کودکان نوپای خود به دقت آموزش می‌دهند تا در آب نیفتند. برای رفتن به مدرسه نیز، کودکان سوار قایق می‌شوند. مردم این منطقه به بیماری‌های مختلفی مبتلا هستند؛ طبق گزارش‌ها محلی، 40 درصد کودکان از سوء تغذیه رنج می‌برند و 66 درصد کل افراد نیز فقیرند.

 

وزیر بهداشت کشور پرو می‌گوید شیوع بیماری‌های تنفسی و اسهال در این منطقه، به دلیل تماس نزدیک انسان و دام با آب  است. بسیاری از ساکنان این منطقه به فروش ماهی در شهرهای مجاور، که هیچ‌وقت دچار طغیان رودخانه نمی‌شوند، اشتغال دارند. از ماه ژوئیه تا دسامبر با بازگشت ایتایا به سطح خود و با آغاز گرمای تابستان، خیابان‌ها خشک می‌شوند و زباله‌هایی که در آب روان بودند، به شکل کپه‌هایی درمی‌آیند و توجه موش‌ها را به خود جلب می‌کنند.

 

دولت پیشنهاد داده است تا با صرف 58 میلیون دلار، شهر را به منطقه‌ای در 20 کیلومتر دورتر منتقل کنند؛ پیشنهادی که نیمی از ساکنان با آن موافق‌اند و دیگران به بهانه دور بودن بازاری که در آن کار می‌کنند، با آن مخالف‌ می کنند.

شهر ونیز جنگل ها در آمازون (عکس)

شهر ونیز جنگل ها در آمازون (عکس)

شهر ونیز جنگل ها در آمازون (عکس)

شهر ونیز جنگل ها در آمازون (عکس)

شهر ونیز جنگل ها در آمازون (عکس)

شهر ونیز جنگل ها در آمازون (عکس)

زیبایی و تناسب اندام


بینی
گونه
آرایشی
زنان
کرم چربی سوز
قطره زاندروکس
سفر
نوترینو

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

مجله خبری

طرز تهیه ترشی مخلوط خانگی طرز تهیه سالاد پاستا به همراه مرغ آموزش درست کردن ترشی لبو و ترب آموزش طرز پخت مرغ شکم پر طرز تهیه حلیم نذری محرم برای 1000 نفر چگونه فیله مرغ پفکی درست کنیم؟ طرز تهیه آش دوغ روش درست کردن و طرز تهیه بستنی بلوبری بازاری بهترین غذای رژیمی قارچ شکم پر سس کچاپ را خودتان درست کنید (آموزش) طرز تهیه حلوای آلبالو در منزل طرز درست کردن سیر ترشی شمالی در خانه