اخبار جدید درباره بیت کوین چه می گویند؟

اخبار جدید درباره بیت کوین چه می گویند؟

بیت کوین به عنوان پادشاه رمز ارزها تبدیل به سکان‎دار اصلی بازار ارز دیجیتال شده و بسیاری اتفاقات در این بازار تحت تاثیر رفتار بیت کوین قرار دارند. برای اینکه شاهد یک بازار گاوی باشیم و صعودها در روند آلت کوین‌ها آغاز شود، قبل از هر چیزی شماره 1 بازار یعنی بیت کوین باید به سمت صعود گام بردارد و مقاومت‌های پیش رو را یکی پس از دیگری بشکند. وقتی هنوز حجم خریدها بر روی این رمز ارز به مقدار کافی نرسیده و بازار همچنان خرسی باشد، سایر آلت کوین‌ها نیز نمی‌توانند خیلی وارد فاز صعودی شده و رفتار و نوسانات آنها در جهت صعود موقتی خواهد بود. به همین دلیل اخبار بیت کوین اهمیت بسیار زیادی برای معامله‎گران در این بازار دارد. با این اوصاف همیشه این سوال وجود دارد که «آیا رشد دیگری در انتظار بیت کوین خواهد بود؟» و پاسخ به این سوال، تصمیم بسیاری از ما برای خرید بیت کوین یا فروش بیت کوین را مشخص می‌کند.

 

حتی اگر شما به دنبال خرید بیت کوین و سرمایه‎گذاری مستقیم روی این رمز ارز نباشید هم لازم است تا حتما اخبار مربوط به این رمز ارز را دنبال کنید. در این مقاله سعی داریم تا برخی از مهم‌ترین اخبار این روزهای مرتبط با BTC را برای شما بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

 

ارزش بازار بیت کوین بالاتر از ارزش بازار بزرگترین بانک آمریکا

همین چند روز پیش بود که در سایت صرافی والکس اخباری مبنی بر افزایش ارزش بازار BTC از مارکت کپ بانک جی‌پی‌مورگان به عنوان بزرگترین بانک آمریکا منتشر شد. طبق این خبر BTC با رسیدن به ارزش بازار 433 میلیارد دلاری این بانک را پشت سر گذاشت. این خبر مثبت را می‌توان یکی از اخباری در نظر گرفت که می‌تواند کاربران را برای خرید بیت کوین و سرمایه‎گذاری بیشتر روی آن ترغیب نماید.

 

البته نه اینکه خرید BTC تنها مرتبط با همین خبر باشد، بلکه سایر پارامترها نیز در این امر دخیل بوده‌اند. به عنوان مثال کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین در یک سال گذشته را می‌توان یکی از اصلی‌ترین دلایل ترغیب کاربران برای خرید آن در نظر گرفت. زیرا با نیم دلار نزول در حال حاضر قیمت BTC به رشد قابل توجهی رسیده و می‌توانیم خرید آن را یک سرمایه‎گذاری جذاب بدانیم.

 

شاخص ترس و طمع بیت کوین بعد از یک سال دوباره به طمع بازگشت

یکی دیگر از اخبار مهمی که درباره BTC در سایت صرافی والکس شاهد انتشار آن بودیم، رسیدن دوباره شاخص ترس و طمع این رمز ارز به حالت طمع آن هم بعد از گذشت یک سال بود. این شاخص در واقع به نوعی احساسات کاربران و سرمایه‎گذاران را درباره خرید BTC و سرمایه‎گذاری روی آن تعریف می‌کند. هر چقدر این شاخص کمتر باشد، نشان از ترس بیشتر سرمایه گذاران داشته و می‌تواند نزول‌های بیشتری را نیز رقم بزند.

 

در عوض با افزایش این شاخص می‌توانیم به صعودی بودن قیمت امیدوار باشیم. در طول چند ماه گذشته شاخص ترس و طمع این رمز ارز به عدد 25 رسیده بوده که در محدوده ترس شدید قرار داشت. درست در 30 ژانویه سال جدید این شاخص به عدد 61 رسید و دوباره به محدوده طمع بازگشت. این موضع می‌تواند خبری خوبی برای کسانی باشد که به دنبال خرید بیت کوین و سرمایه‎گذاری روی آن هستند.

اخبار جدید درباره بیت کوین چه می گویند؟

پیش‌بینی یک تحلیلگر مشهور از آینده قیمت بیت کوین

بازار توییت‌ها این روزها درباره قیمت بیت کوین و شرایط آن بسیار داغ است. هر روز توییت جدیدی را درباره روند قیمت BTC شاهد هستیم و افراد زیادی در این باره اظهار نظر می‌نمایند. در این بین تعداد کمی هستند که طرفداران بسیار زیادی داشته و تحلیل‌های آنها معمولا به واقعیت نزدیک‌تر است. یکی از این افراد تحلیل‌گری با نام مستعار Kaelo است که بیش از نیم میلیون دنبال کننده دارد. این تحلیل‎گر در ابتدای سال جدید پیش‌بینی کرده که خرس‌ها به زودی باعث می‌شود تا قیمت بیت کوین به عدد 30000 دلار برسد. اتفاقی که البته با توجه به روند کنونی بیت کوین چندان هم دور از ذهن نیست و نباید خیلی آن را بعدی بدانیم.

 

از دیدگاه این تحلیل‌گر عدد 30000 دلاری برای قیمت BTC مانند یک آهنربا عمل کرده و می‌تواند قیمت را با سرعت بسیار زیادی به سمت خود بکشاند. از این رو باید به زودی شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به این عدد جذاب باشیم.

 

بیت کوین 100000 و 1 میلیون دلاری در دو سال آینده

یکی دیگر از تحلیل‎گرانی که در توییتر فعالیت زیادی داشته و 1.8 میلیون دنبال کننده دارد، تحلیل جالبی را درباره BTC ارائه نموده است. این تحلیل‎گر که با نام مستعار PlanB مشهور شده، در اظهار نظری بیان کرده که BTC می‌تواند در دو سال آتی ابتدا به قیمت 100000 دلاری رسیده و سپس رسیدن به قیمت 1 میلیون دلاری نیز برای آن چندان دور از ذهن نیست. وی با اشاره به نزدیک شدن به زمان هاوینگ جدید بیت کوین و کاهش قابل توجه عرضه در این زمان، باید انتظار داشته باشیم که روندها به سمت صعود برگشته و کم کم قیمت بعد از هاوینگ به اعداد بسیار جالبی برسد.

 

البته انتشار چنین اخباری بیشتر به دلیل جهش‌های قیمتی است که در دو ماه ابتدایی سال 2023 شاهد آن بودیم و هستیم. ادامه دار شدن این روندها حتی می‌تواند تحلیل‌ها و اخبار مثبت بیشتری را نیز در بازار به انتشار در آورد. کسانی که با خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها در این بازار سرمایه‎گذاری کرده‌اند، با شنیدن این اخبار باید نسبت به سرمایه‎گذاری خود امیدوارتر باشند و افق‌های جذابی را نیز برای سرمایه‎گذاری خود ببینند. به نظر سال 2023 و سال 2024 می‌توانند سال‌های بسیار جذابی برای بیت کوین و سایر آلت کوین‌ها باشد و باید انتظار رشد‌های قیمتی قابل توجهی در این دو سال داشته باشیم. سایت‌های خبری بزرگی مانند کوین‌تلگراف و کوین‌بیس نیز این شرایط را منطقی می‌دانند.

جدیدترین مطالب