اخذ رتبه بندی پیمانکاران

اخذ رتبه بندی پیمانکاران

شرکت‌های پیمانکاری گوناگون باید دارای صلاحیت‌های لازم برای همکاری با نهادها و سازمان‌های دولتی باشند. در این زمینه اخذ گواهی صلاحیت از پیمانکار الزا‌می ‌است. ما به این سطح گواهی یا رتبه‌بندی پیمانکاران ‌می‌گوییم. اخذ رتبه لازم پیمانکاران برای شرکت‌های مختلف باید با مدیریت و برنامه‌ریزی انجام ‌شود. برای این منظور می‌توانید با موسسه ثبتی رتبه همراه باشید؛ چرا که در این مطلب ما قصد داریم به بررسی اخذ رتبه‌بندی پیمانکاری؛ مدت زمان، نکات و شرایط پیرامون آن بپردازیم.

اخذ رتبه بندی پیمانکاران

شرکت پیمانکاری چیست؟

برای فهم بهتر رتبه‌ پیمانکاران نخست ضروری است با شرکت‌های پیمانکاری آشنا شویم. زمانی که گفته می‌شود شرکت پیمانکاری، منظور شرکت‌هایی می‌باشد که در حوزه‌های گوناگون فعالیت ‌می‌نمایند. این حوزه‌ها شامل فعالیت‌هایی مانند مرمت آثار باستانی، مرمت بناهای مختلف، جاده‌ها و وسایل نقلیه، تجهیزات و امکانات ‌می‌باشد. اگر قصد دارید برای کسب رتبه‌ مناسب در نظام رتبه‌بندی پیمانکاران درخواست دهید، کارشناسان موسسه ثبتی رتبه در کنار شما خواهند بود تا در مورد مراحل اخذ رتبه‌ مناسب در نظام رتبه‌‌بندی شرکت‌های پیمانکاری شما را راهنمایی کنند.

 

اهمیت رتبه‌بندی پیمانکاران و اخذ رتبه

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید پس از ثبت شرکت انجام داد، کسب رتبه با توجه به رتبه‌بندی پیمانکاران است. پیمانکاران اعم از افراد و شرکت‌‌ها، می‌توانند برای اخذ رتبه بر اساس نظام رتبه‌بندی پیمانکاری درخواست کنند. رتبه‌بندی در واقع معیاری برای سنجش کیفیت و کمیت پروژه‌های اجرا شده توسط هر شرکت است. هر شرکتی با گرفتن رتبه مناسب سعی در افزایش شغل و درآمد خود دارد. شرکت‌های پیمانکاری مختلف، زمانی باید رتبه‌بندی شوند که بخواهند از منابع دولتی استفاده کنند یا به هر نحوی از کمک‌های دولتی برای تامین بودجه خود استفاده نمایند. ما در موسسه ثبتی رتبه در مراحل مختلف اخذ رتبه پیمانکاری در کنارتان هستیم و در صورت وجود هر مشکلی آن را حل خواهیم کرد.

اخذ رتبه بندی پیمانکاران

اولین قدم برای اخذ رتبه برای اساس نظام رتبه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری

شرکت‌ها در چندین رده طبقه‌بندی ‌می‌شوند. پایین‌ترین رده، درجه 5 است. رده‌های 4، 3، 2 و 1 نیز وجود دارد که بهترین سطح برای شماست. درصورتی که می‌خواهید بالاترین رتبه را اخذ کنید، باید از رده 5 شروع نمایید، یعنی از همان اول نمی‌توانید نمره 1 را بگیرید‌. اگر قصد دارید برای کسب رتبه‌ مناسب در نظام رتبه‌بندی پیمانکاران درخواست دهید، کارشناسان ما در موسسه ثبتی رتبه در کنار شما خواهند بود تا در مورد مراحل اخذ رتبه‌ مناسب در نظام رتبه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری شما را راهنمایی کنند.

اخذ رتبه بندی پیمانکاران

چگونگی اخذ رتبه مناسب در رتبه‌بندی پیمانکاران

عوامل زیادی در تعیین سطح و رتبه شما نقش دارند. هرچه سوابق آموزشی و حرفه‌ای اعضا و کارمندان شرکت شما بیشتر باشد، رتبه بهتری در رتبه‌بندی پیمانکاران ‌می‌توانید کسب کنید. حساب‌های مالی و سابقه کاری شما نقش مهمی‌ در این زمینه دارند. یکی از مهم‌ترین مواردی که ‌می‌تواند موقعیت مناسبی را برای شما به ارمغان بیاورد، حضور افراد متخصص و حرفه‌ای در شرکت شما است. بنابراین؛ برای انجام رسیدن به این هدف، قطعا به نیروی متخصص نیاز دارید. در اینجا مهم است که اعضای هیئت‌مدیره حداقل دارای مدرک لیسانس و تجربه کاری خوب باشند. هرچه شرکت و اعضا، رزومه کاری بهتری داشته باشند، در رتبه‌بندی پیمانکاران برای شما بهتر است. کارشناسان ما در موسسه ثبتی رتبه در مراحل مختلف از دریافت رتبه شرکت پیمانکاری در کنارتان هستند و در صورت وجود هر مشکلی آن را حل خواهند کرد.

 

مدارک لازم جهت کسب رتبه در رتبه‌بندی پیمانکاری

• شما باید مدارک لازم را در خصوص محل شرکت ارائه دهید. این اسناد شامل اجاره نامه یا سند مالکیت می‌باشد.

 

• برای کلیه سهام‌داران و اعضای هیئت مدیره ارائه کپی شناسنامه و کپی کارت ملی الزا‌می‌ است.

 

• داشتن استعلام پرونده بیمه و همچنین گواهی اشتغال به کار الزا‌می‌است.

 

• شما باید سربرگ رسمی شرکت را ارائه بدهید.

 

• دو سوم اعضای هیئت‌مدیره باید حداقل دارای مدرک لیسانس باشند (این مدرک ممکن است مرتبط باشد یا نباشد)

 

• ارائه مدارک در شرکت سها‌می‌خاص برای تشکیل پروندهو اخذ رتبه‌بندی پیمانکاران الزا‌می‌ است. این اسناد عبارتند از: اظهارنامه مالیاتی، مقررات شرکت، روزنامه‌های مربوط به تاسیس و تغییرات (در صورت نیاز).

 

• شرکت‌های با مسئولیت محدود بایستی مدارک مربوطه خود را ارائه دهند. این اسناد عبارتند از: درخواست‌نامه شرکت، اساسنامه، روزنامه تشکیل و اصلاحات (در صورت وجود) و اساسنامه شرکت.

 

چنانچه در مورد جزئیات هر یک از موارد فوق پرسش یا ابهامی داشتید؛ توصیه می‌کنیم قبل از هر کار، با کارشناسان ما در سایت موسسه ثبتی رتبه مشورت کنید تا الزامات مربوط به حوزه کاری شما در نظام رتبه‌بندی پیمانکاران دقیقا مشخص شود.

اخذ رتبه بندی پیمانکاران

کدام شرکت ها مشمول نظام رتبه‌بندی پیمانکاران هستند؟

شرکت‌هایی که ‌می‌توانند برای رتبه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری و اخذ رتبه درخواست دهند؛ به طور کلی به دو گروه تقسیم ‌می‌شوند. گروه اول شرکت‌هایی هستند که سهام آن‌ها متعلق به ایرانیان است. گروه دوم، شامل سازمان‌ها و مؤسساتی هستند که سهام آن‌ها در اختیار ارگان‌های دولتی است. لطفا توجه داشته باشید که چنانچه در یکی از این دو گروه نیستید، نمی‌توانید برای اخذ رتبه‌بندی پیمانکاران تقاضا کنید. توصیه می‌کنیم قبل از هر کار، با کارشناسان ما در سایت موسسه ثبتی رتبه مشورت کنید و تمامی مراحل اخذ این رتبه‌بندی را به ما بسپارید.

 

بهترین راه حل برای اخذ رتبه مناسب در نظام رتبه‌بندی پیمانکاری

درصورتی که زمان و تجربه لازم برای پیگیری امور اداری را ندارید، ‌می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و همه چیز را به ما بسپارید. اگر ‌می‌خواهید خودتان نسبت به اخذ رتبه‌بندی پیمانکاران اقدام نمایید، ابتدا باید ثبت نام کرده و سپس بقیه مراحل را دنبال کنید. از شما خواسته ‌می‌شود تمام اطلاعات و مدارک لازم را ارسال کنید.  البته پیش بردن این مراحل به همین سادگی‌ها نیست و گاها ماه‌ها طول می‌کشد. در نتیجه بهتر است تمامی این مراحل را به موسسه ثبتی رتبه و کارشناسان ما بسپارید. کارشناسان ما در موسسه ثبتی رتبه مدارک شما را در مراحل مختلف بررسی ‌می‌کنند و در صورت عدم مغایرت، کار پیش ‌می‌رود.

اخذ رتبه بندی پیمانکاران

خدمات ما در موسسه ثبتی رتبه

موسسه ثبتی رتبه به عنوان یک مشاور مورد اعتماد در زمینه راه‌اندازی کسب‌و‌کار مفتخر است که کلیه خدمات مورد نیاز در زمینه تشکیل و راه‌اندازی شرکت‌ها، رتبه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری، رتبه بندی مشاوران ، رتبه انفورماتیک و غیره را به صورت کاملا قانونی و قاعده‌مند ارائه دهد. اگر قصد دارید برای کسب رتبه‌ مناسب در نظام رتبه‌بندی پیمانکاران درخواست دهید، کارشناسان موسسه ثبتی رتبه در کنار شما خواهند بود تا در مورد مراحل اخذ رتبه‌ مناسب در نظام رتبه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری شما را راهنمایی کنند.

 

جمعبندی

همان طور که گفته شد برای اطلاع از رتبه‌بندی پیمانکاران و شرایط دریافت آن باید تما‌می‌ فاکتورهای مهم را در نظر بگیرید. برای اخذ رتبه بهتر، توصیه می‌کنیم قبل از هر کار، با کارشناسان ما در سایت موسسه ثبتی رتبه مشورت کنید تا الزامات مربوط به حوزه کاری شما دقیقا مشخص شود. توجه داشته باشید که اقدام و پیگیری حرفه‌ای، شما را سریع‌تر به سطحی که ‌می‌خواهید ‌می‌رساند.

جدیدترین مطالب