لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ارز دیجیتال و آینده درخشان آن در اوکی اکسچنج

مجموعه : رپورتاژ
ارز دیجیتال و آینده درخشان آن در اوکی اکسچنج

با استفاده از رمز ارز یا پول مجازی در صرافی اوکی اکسچنج می‌توانید در دنیای ارز دیجیتال به خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها بپردازید. رمز ارز ها به‌صورت غیرمتمرکز اداره می‌شوند و با خرید و فروش ارز دیجیتال مانند تمامی ارزهایی که وجود دارند به مبادله بپردازید. بهتر است بدانید این ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین، تتر، دوج کوین و غیره وجود خارجی ندارند و فقط در صرافی‌های معتبر مثل اوکی اکسچنج و یا صرافی‌های خارجی قابل‌خرید و مبادله است. یکی از دلایلی که باعث گسترش و خرید و فروش ارز دیجیتال در جهان شده است امنیت بالای این رمز ارزها است که ساختار خاصی نیز دارند. یکی دیگر از دلایلی که خرید بیت کوین و ارزهای دیگر مورد استقبال افراد جهان قرار گرفت مبادله آسان آن‌ها است. خرید غیرمتمرکز این ارز‌های دیجیتال به این معنی است که بدون قرار گرفتن واسطه و به روش مستقیم قابل‌خرید و فروش هستند.

ارز دیجیتال و آینده درخشان آن در اوکی اکسچنج

ماینر یک منبع برای خرید ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال به‌صورت غیرمتمرکز یعنی بدون هیچ واسطه‌ای قابل‌خرید و فروش هستند اما یک منبع نیز باید وجود داشته باشد تا اطلاعات خرید بیت کوین یا تمام این ارزهای دیجیتال را تایید نمایند. ماینرها یا اشخاص حقیقی به‌صورت داوطلبانه این کار را انجام می‌دهند و تمامی اطلاعات را ثبت می‌نمایند.  در اصطلاح به آن‌ها استخراج‌کننده نیز گفته می‌شود و با استفاده از روش‌های مختلفی که برای استخراج رمز ارزها وجود دارند این کار را انجام می‌دهند. هرکدام از این استخراج‌کننده‌های ارز دیجیتال به دلیل اینکه حجم اطلاعات برای ماین کردن بسیار زیاد و این کار بسیار محدود است تنها بخشی از اطلاعات را می‌توانند با دستگاه ماینر استخراج نمایند. بعد از انجام مراحل استخراج یک بلاک ثبت شده که پس از تائید آن ‌یک بلاک جدید برای شبکه بلاک چین تایید و برای انجام این کار نیز، ثبت می‌شود.

ارز دیجیتال و آینده درخشان آن در اوکی اکسچنج

کیف پول در ارز دیجیتال چه کاربردی دارد؟

یک کیف پول شخصی در صرافی اوکی اکسچنج موجود هست که مانند یک کیف پول شخصی واقعی عمل می‌کند و در صرافی یک نرم‌افزار محسوب می‌شود و همانند یک پایگاه اطلاعاتی تمام رمز ارزهای خریداری‌شده توسط شما را نمایش می‌دهد. این پایگاه، تمام رمز ارزها برای مبادله یا تبدیل به یکدیگر متصل می‌سازد. دستگاه‌هایی به نام نود نیز در این کیف پول‌های شخصی شما وجود دارند که به شبکه رمز ارزها متصل هستند و مسئولیت ثبت کردن تاریخ معاملاتی که شما انجام داده‌اید را دارند و اطلاعاتی که وجود دارد را در پایگاه اطلاعاتی خود ذخیره کرده و وظیفه نگهداری آن‌ها را به عهده می‌گیرند.

ارز دیجیتال و آینده درخشان آن در اوکی اکسچنج

اهداف خرید و مبادله ارمز ارزها

اهداف اصلی رمز ارزها آسان کردن پرداخت به‌صورت اینترنتی بوده است و به‌صورت واقعی در فضای مجازی برای خرید و فروش مورد استفاده قرار می‌گرفتند. از ویژگی‌های این رمز ارزها می توان به پرداخته‌های اینترنتی به‌صورت بین‌الملل را نیز اشاره کرد و از آن‌ها به‌عنوان یک پول بین‌المللی در تمام دنیا برای پرداخت استفاده کرد. ممکن است قصد انجام معاملات پرحجم را داشته باشید که با ثبت‌نام در صرافی اوکی اکسچنج به‌راحتی می‌توانید از طریق کیف پول و خرید ارزدیجیتال و فروش آن این کار را به‌سرعت انجام دهید. اگر شما نیز به آینده‌ای روشن خوش‌بین هستید می‌توانید در ارزهای دیجیتال مثل خرید تتر و سرمایه‌گذاری در آن و یا تمام ارزهای دیجیتال برای آینده خود ثبت‌نام کنید.

 

به دلیل اینکه سرمایه‌های بسیار زیادی در بازار ارز دیجیتال وجود دارد برای سرمایه‌گذاری بلند مدت و میان ‌مدت بسیار جذاب به نظر می‌رسد و با یک سرمایه‌گذاری درست و مطمئن می‌توانید آینده خود بسازید. اگر در صرافی اوکی اکسچنج ثبت‌نام کرده باشید متوجه خواهید شد به دلیل تعداد زیادی از افراد در این بازارها ارزش ارزهای دیجیتال به‌صورت شگفت‌انگیز و فوق‌العاده‌ای بالا و پایین می‌شود که می‌تواند یک فرصت مناسب برای خرید در یک قیمت بسیار پایین را فراهم کند.

ارز دیجیتال و آینده درخشان آن در اوکی اکسچنج

مزیت خرید ارز دیجیتال

هرکدام از این رمز ارزها قابل معامله در صرافی اوکی اکسچنج هستند مثل بیت کوین که مزیت‌های خاص خود را دارند. برای مثال اگر فردی قصد کپی در یکی از رمزها را داشته باشد و یک یا چند علامت را به‌ اشتباه وارد کند کل ساختار رمز ارز تغییر پیدا می‌کند و امکان یک مبادله تکراری وجود نخواهد داشت. اگر قیمت یک رمز ارز را با پول واحد یک کشور یا پول موجود برای خرید و فروش مقایسه کنیم متوجه خواهیم شد که ارزش این رمز ارزها بیشتر از پول واحد یک کشور به‌ حساب می‌آید. پس بهتر است با یک تصمیم درست به سرمایه‌گذاری و خرید ارز دیجیتال بپردازیم. ممکن است در انجام هر معامله مجبور به پرداخت مالیات هم باشید مثل پرداخت مالیات در بورس کشور، به همین دلیل انجام هر معامله بزرگ و خرید بیت کوین و یا خرید تتر می‌توانید با حجم زیاد به سرمایه‌گذاری بپردازید. همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم هرکدام از این رمز ارز ها ساختار پیچیده‌ای دارند و از امنیت بالایی نیز برخوردار هستند. در نتیجه؛ امکان سو استفاده وجود ندارد. ایجاد رمز ارز ها، اینترنتی و مجازی بودن آن‌ها این امکان را فراهم کرده است که در سراسر جهان بتوان به مبادله و خرید ارز دیجیتال پرداخت. اگر حجم بالایی از یک رمز ارز را دارید یا به خاطر عوامل مختلفی، ارزش رمز ارز شما افزایش پیداکرده است و به‌آسانی می‌توانید رمز ارز خود را به یک رمز ارز دیگر تبدیل کنید و نگران حجم آن نیز نباشید.

ارز دیجیتال و آینده درخشان آن در اوکی اکسچنج

معایب ارز دیجیتال

اگرچه هرکدام از رمز ارزها و کل ارزهای دیجیتال دارای مزیت‌های بسیار فوق‌العاده‌ای هستند اما باید بدانید که اگر رمز کیف پول موجود را فراموش کنید دیگر قادر به بازگرداندن ارزهای موجود نخواهید بود. اگرچه امنیت کیف پول شما در ارز دیجیتال انکار نشدنی است و این نوع کیف پول از امنیت زیادی برخوردار است اما بهتر است بدانید افرادی ممکن است به هک کیف پول شما بپردازند و به اکانت شما نیز دسترسی پیدا کنند. پس همواره مراقب کیف پول و اکانت خود باشید. اگرچه خرید ارز دیجیتال به‌آسانی صورت می‌گیرد و ممکن است به یک‌باره پول شما افزایش پیدا کند اما نوسانات بازار رمز ارزها بسیار زیاد است و ممکن است در یک دقیقه ارزش پول شما بسیار کاهش پیدا کند پس باید در این زمینه اطلاعات به‌روز و زیادی داشته باشید.

جدیدترین مطالب