لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

ارز ICP چیست؟ آیا ارز Internet Computer ارزی آینده‌دار است؟

ارز ICP چیست؟ آیا ارز Internet Computer ارزی آینده‌دار است؟

احتمالا تا کنون نام ارزهای دیجیتال زیادی را شنیده‌اید و کم و بیش با برخی از آن‌ها آشنایی دارید. ارز ICP یا همان Internet Computer، شبکه‌ای جدید و غیرمتمرکز است که با فراهم کردن فضایی مناسب، به ایجاد قراردادهای هوشمند از طریق اینترنت کمک می‌کند. این ارز دیجیتال با وجود اینکه به تازگی پدید آمده است، اما در همین مدت توانسته بسیار مورد توجه قرار گیرد.

 

راه اندازی توکن ICP توسط موسسه DFINITY اتفاق افتاد. رمز ارز ICP در بستر بلاک چین اتریوم از برنامه‌های کاربردی و غیرمتمرکز، پشتیبانی می‌کند و سعی دارد که بستری مناسب برای سیستم‌های اینترنتی باشد. پس از ظهور، این ارز دیجیتال توسط مراکز مختلف و توسعه‌دهنگان زیادی مورد توجه قرار گرفت که از آن استفاده کردند. ICP یکی از ارزهای دیجیتال شناخته شده در صرافی های معتبر سراسر جهان است.

 

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده و با در نظر داشتن پیشرفت‌ها در حوزه اینترنتی، آینده مناسبی در انتظار ارز دیجیتال icp خواهد بود. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با رمز ارز ICP بیشتر آشنا کنیم و مطالب مهمی را درباره این ارز دیجیتال مورد بررسی قرار دهیم.

ارز ICP چیست؟ آیا ارز Internet Computer ارزی آینده‌دار است؟

 

تعریفی از Internet Computer (ICP)

Internet Computer یا به اختصار ICP شبکه‌ای است بر پایه فناوری بلاکچین که به صورت غیرمتمرکز، محیطی را برای قراردادهای هوشمند بدون محدودیت ایجاد می‌کند. موسسه و بنیاد DFINITY که در کشور سوئیس واقع شده است، Internet Computer را راه اندازی نموده. با وجود اینکه مدت زیادی نیست که این ارز دیجیتال پدید آمده است، اما بسیاری از آن استقبال کرده‌اند و در تمام جهان، صرافی‌های معتبری وجود دارند که این ارز را ارائه می کنند.

 

ارز دیجیتال Internet Computer با راه اندازی نیمه‌عمومی شبکه اصلی خود در سال 2021، بستری را فراهم کرد که اکنون بسیاری از توسعه‌دهندگان و مراکز داده می‌توانند آن را مورد استفاده قرار دهند. ICP مانند اینترنت سنتی، زیرساخت متمرکزی ندارد و به صورت مستقیم، داده‌ها و برنامه‌ها را میزبانی می‌کند.

 

نحوه شکل گیری ارز دیجیتال Internet Computer

دومینیک ویلیامز، سال 2016 میلادی در ماه اکتبر، رمز ارز جدیدی به نام ICP را به جهان معرفی کرد. برخی به عنوان سرمایه‌گذار از این پروژه حمایت کردند و چندین نفر از حمایت‌گران شناخته شده اتریوم، حدودا صد و بیست و یک میلیون دلار برای سرمایه‌گذاری به بنیاد DFINITY و دومینیک ویلیامز سپردند.

 

دو سال بعد از این اقدامات، یعنی در سال 2018، تقریبا می‌توان گفت پنجاه هزار نفر و حتی بیشتر، از طریق Airdrop که یکی از راه‌های کسب ارز دیجیتال است، ارز ICP را دریافت نمودند. در سال 2018 این رمز ارز توانست به عنوان یکی از ارزهای دیجیتال ارزشمند در تمام دنیا شناخته شود و این اتفاق بعد از راه افتادن شبکه آلفا اینترنت کامپیوتری به صورت غیرمتمرکز در موسسه DFINITY رخ داد.

 

ارز ICP چیست؟ آیا ارز Internet Computer ارزی آینده‌دار است؟

درباره موسسه DFINITY

همانطور که اشاره کردیم، راه‌اندازی ارز دیجیتال icp توسط موسسه DFINITY صورت گرفت. این موسسه بزرگ در کشور سوئیس و شهر زوریخ قرار دارد. DFINITY بنیادی غیرانتفاعی برای انجام تحقیقات و پژوهش‌های علمی است. بهترین و حرفه‌ای‌ترین برنامه‌نویسان و رمزنگاران جهان، در این موسسه مشغول به کار هستند.

 

تعداد مقالات علمی و آکادمیک منتشر شده از موسسه DFINITY به بیشتر از صدهزار می‌رسد. این سازمان، تا کنون توانسته به 200 جایزه در حوزه‌های علمی دست یابد. از جمله اعضای سرشناس سازمان DFINITY می‌توان به دکتر آندریاس راسبرگ (Andreas Rossberg)، دکتر بن لین (Ben Lynn)، دکتر جنس گروث (Jens Groth)، دکتر جان کامنیش (Jan Camenisch) و… اشاره کرد.

 

آینده‌ای که موسسه DFINITY در نظر گرفته است

زمینه‌ای فراهم می‌شود تا حداقل در پنج سال پیش رو، در مورد Internet Computer و زبان Motoko که زبان برنامه‌نویسی ICP است، در مدارس اطلاعات و آموزش‌های لازم داده شود. یکی دیگر از برنامه‌های این شرکت برای آینده این است که تا ده سال بعدی، بودجه شرکت‌ها به سمت Internet Computer سوق داده شوند و پیشرفت و توسعه ICP موجب شود تا با اینترنت سنتی از نظر مالی برابر باشد.

 

در واقع DFINITY به دنبال تمرکززدایی است و قصد دارد که ICP را نسبت به اینترنت امروزی تا جایی گسترش دهد که بستری برای بهره‌مندی تمامی مردم در دنیا از آن ایجاد کند.

ارز ICP چیست؟ آیا ارز Internet Computer ارزی آینده‌دار است؟

آیا می توان گفت ارز ICP ارزی آینده‌دار است؟

همانطور که گفتیم موسسه DFINITY برای توکن ICP در نظر دارد که تمرکززدایی از اینترنت را انجام دهد. رسیدن به چنین آینده‌ای، چندان غیرقابل تصور نیست. در حال حاضر، اکثر مردم از این موضوع که اطلاعات و اینترنت فقط در انحصار افراد به‌خصوصی است، رضایت ندارند. پروژه ICP با این هدف بزرگ و آینده‌ای که برای آن پیش‌بینی شده است، مطمئنا محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا خواهد کرد.

 

اگر این رمزارز توسعه پیدا کند، می‌تواند در هدف خود یعنی تمرکززدایی اینترنت موفق شود. اعضای این تیم بر این باورند که مطمئنا روزی چنین اتفاقی خواهد افتاد و آن‌ها به هدف خود می‌رسند. با محقق شدن این موضوع، کسانی که توکن ICP را داشته باشند، بدون محدودیت می‌توانند از اینترنت عمومی استفاده کنند و دیگر احتیاجی به سرورهای متمرکز نخواهند داشت.

 

اگر تلاش‌های اعضای این موسسه به نتیجه برسند و چنین موضوعی محقق شود، ICP بسیار ارزشمند خواهد شد. ICP می‌تواند به گونه‌ای، یک سرمایه‌گذاری مهم و با‌ارزش محسوب شود؛ این یعنی آینده‌ای روشن برای ارز دیجیتال ICP وجود دارد و قطعا رمزارزی آینده‌دار خواهد بود.

 

ICP را از کجا تهیه کنیم؟

اگر قصد دارید این رمزارز دیجیتالی را بخرید، باید صرافی قابل اعتماد و معتبری را برای این کار انتخاب کنید. کوینکس فارسی یکی از سیستم‌هایی است که در زمینه ارزهای دیجیتال به ایرانیان خدمات ارائه می کند و از کشور ایران هم می توان از خدمات آن بهره‌مند شد. خدمات کوینکس شامل خرید و فروش، کیف پول، ترید و… است. کارمزد دریافتی این سایت بسیار ناچیز است و حتی برای انجام برخی امور کارمزد دریافت نخواهد کرد.

 

امنیت این سایت بسیار بالاست و به صورت 24 ساعته خدمات پشتیبانی را به کاربران خود ارائه می‌کند. کارشناسان این سایت به صورت آنلاین و شبانه‌روزی، پاسخگوی مسائل پیش‌آمده برای کاربران هستند. این سایت می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. شما می توانید به آدرس https://coinexfarsi.net/complete-training/ مراجعه کنید و از خدمات آن بهره‌مند شوید.

 

جمع‌بندی

در این مطلب، سعی کردیم شما را با ارز ICP آشنا کنیم و درباره نحوه شکل‌گیری آن و همچنین موسسه DFINITY توضیحاتی ارائه دهیم. موسسه DFINITY آینده خوبی برای ICP در نظر دارد که موجب تحولات گسترده‌ای خواهد شد. امیدواریم که این مطالب درباره Internet Computer برای شما مفید بوده باشد.

جدیدترین مطالب