آیا امکان ارسال تتر ERC20 به آدرس TRC20 وجود دارد؟

آیا امکان ارسال تتر ERC20 به آدرس TRC20 وجود دارد؟

اگر دربارۀ بازار رمز ارزها اطلاعاتی داشته باشید، می‌دانید که تتر Tether با واحد اختصاری USDT یک ارز دیجیتال به شمار می‌آید که همواره دارای قیمت ثابتی است و همین ویژگی آن شما را در مقابل نوسانات بازار حفظ می‌کند، بنابراین احتمال اینکه دارایی خود را از دست بدهید بسیار کم است. ویژگی این رمز ارز آن است که با استفاده از آن می‌توانید به‌صورت دیجیتالی به انتقال دلار بپردازید. در ادامه بیشتر به چیستی و کارکرد تتر پرداخته و به این پرسش پاسخ خواهیم داد که آیا امکان ارسال تتر ERC20 به آدرس TRC20 وجود دارد یا خیر؟

 

تتر چیست؟

Tetherیک نوع ارز دیجیتال است که با بیت کوین و سایر رمز ارزهای دیجیتال تفاوت اساسی دارد. سایر رمز ارزها بدون پشتوانه هستند اما تتر رمز ارزی دارای پشتیبان است. درواقع این ارز یک استیبل کوین یا ارز دیجیتال پایدار است. از آن جهت به آن تتر کوین پایدار می‌گویند که پشتوانه‌ای مانند کالا یا دارایی دارند و قیمت آن‌ها به ارزش پشتوانه‌ای که دارند وابسته است؛ به همین ترتیب چنانچه تغییری در ارزش پشتوانه به وجود آید، قیمت این رمز ارزها نیز تغییر می‌کند. پشتوانۀ تتر، دلار است به همین دلیل قیمت تتر به قیمت دلار وابسته است. شایان ذکر است ارزش تتر با ۱ دلار آمریکا برابر است.

 

نکتۀ دیگر آن است که ارز دیجیتال USDT تنها کوین استیبل و پایدار بازار رمزارزها نیست و ارزهای دیگری مانند آن نیز وجود دارد. اما قدرتمندترین استیبل کوین در حال حاضر USDT است. ارز دیجیتال تتر با ارزش حدود ۷۲.۴۷ میلیارد دلار در رتبۀ سوم بازار رمزارزها قرار دارد.

 

ارز دیجیتال تتر یک نوع است ولی تفاوت آن در شبکه‌ای است که بر روی آن قرار دارند به‌عنوان مثال تتر ERC20 بر روی شبکه ERC20 که همان بلاکچین اتریوم است قرار گرفته و تتر TRC20 بر روی شبکه TRC20 که بلاکچین ترون به شمار می آید قرار دارد. در ادامه برای آن‌که بتوانیم به پرسش مطرح‌شده در عنوان پاسخ دهیم، لازم است بدانیم تتر TRC20و همچنین تتر ERC20 چیستند؟

آیا امکان ارسال تتر ERC20 به آدرس TRC20 وجود دارد؟

 

تتر ERC20 چیست؟

توکن ERC20 به توکن‌هایی گفته می‌شود که فقط در بستر اتریوم طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. این توکن‌ها دارای استانداردهای مشخص شده‌ای هستند. به طوری که می‌توان آن را به‌راحتی با کاربران به اشتراک گذاشت. در ضمن امکان تعویض آن با سایر سایر رمز ارزها وجود دارد و دیگر آن‌که می‌توان آن‌ها را به کیف‌پول‌های مختلف ارز دیجیتال نیز انتقال داد.

 

اتریوم دارای مجموعه‌ای از استانداردها به نام ERC20 است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا بتوانند توکن‌های خود را در داخل شبکۀ اتریوم ایجاد کنند. با استفاده از این استاندارد توکن، شرکت‌ها و پروژه‌ها می‌توانند توکن‌های خود را در شبکۀ اتریوم ایجاد کنند، به این ترتیب نیازی به این ندارند که بلاک‌چین و پلتفرم خاص خود را به وجود آورند.

 

گفتنی است که توکن‌های ERC20 متداول‌ترین توکن در شبکۀ اتریوم به شمار می‌آیند که می‌توان از آن‌ها در فرآیند پرداخت استفاده کرد. به همین جهت این توکن‌ها با عنوان توکن‌های ابزاری utility tokens شناخته می‌شوند. همچنین کاربران می‌توانند از این توکن‌ها برای پرداخت هزینۀ کالا و خدمات نیز استفاده کنند.

آیا امکان ارسال تتر ERC20 به آدرس TRC20 وجود دارد؟

 

تتر TRC20 چیست؟

TRC20 یک استاندارد ایجاد توکن در بلاکچین ترون است. مدیر‌عامل ترون تبلیغات فراوانی پیرامون این پروژه انجام داد و تلاش کرد کاربران اتریوم را جذب پروژۀ Trc20 کند. او سعی کرد با شبیه‌سازی استاندارد توکن‌های پروژه به توکن‌های اتریوم و انتخاب نام شبیه به آن‌ها، برای توکن‌های بلاکچین خود، طرفداران این بلاکچین را جذب ترون و تتر TRC20 کند.

 

سرعت بالا در انجام تراکنش و کارمزد بسیار پایین که گاهی البته به صفر می‌رسد از ویژگی‌های اصلی TRC20 است. دریافت و برداشت در این پروژه در بلاک چین ترون انجام می‌شود و آدرس دریافت آن با T آغاز می‌شود. این توکن و استاندارد آن با توکن‌های بلاک چین اتریوم هم‌خوانی‌های زیادی دارد و به‌راحتی می‌توان توکن ERC20 را به شبکۀ ترون با پروتکل TRC20 منتقل کرد.

 

اگر بخواهیم به نقاط تمایز TRC20 و همچنین ERC20 اشاره کنیم، می‌توان موارد زیر را بیان کرد:

 

۱. سرعت و میزان کارمزد تراکنش‌ها یکی از وجوه تمایز بین این دو به شمار می‌آید. لازم است بدانید که در حال حاضر، در بلاکچین اتریوم کارمزد تراکنش‌ها افزایش پیدا کرده.است؛ این در حالی است که در بلاک چین ترون، کارمزد تراکنش‌ها بسیار پایین و مقرون‌به‌صرفه است.

 

۲. تفاوت دیگر این دو آن است که سرعت انجام تراکنش‌ها نیز در شبکۀ ترون بسیار بالاتر از شبکۀ اتریوم است. در بلاک چین اتریوم می‌توان در هر ۲۵ ثانیه یک تراکنش انجام داد. در حالی که در بلاک چین ترون این عدد به ۲۰۰۰ تراکنش در ثانیه می‌رسد.

 

۳. تفاوت دیگری که این دو با هم دارند در میزان پشتیبانی در کیف‌پول‌ها و صرافی‌‌های مختلف است. تتر ERC20 در والت‌ها و صرافی‌های بسیاری مورد تایید قرار گرفته و می‌توان در بستر این پلتفرم‌ها از آن استفاده کرد. اما تتر TRC20 هنوز به میزان کافی شناخته‌شده نیست و کیف‌پول‌ها و صرافی‌های کمی از این کوین پشتیبانی می‌کنند.

 

آیا امکان ارسال تتر ERC20 به آدرس TRC20 وجود دارد؟

تا اینجا سعی کردیم شما را با انواع توکن‌های تتر و مزایا و قابلیت‌های آن آشنا کنیم. شایان ذکر است هر یک از توکن‌های تتر را می‌توان در شبکۀ خود ارسال و منتقل کرد، یعنی توکن‌های هر شبکه در میان آدرس‌های همان شبکه قابلیت جابه‌جایی دارد. در غیر این صورت چنانچه ارسال تتر به آدرس اشتباه صورت گیرد، دارایی شما از بین خواهد رفت.

 

جمع‌بندی

با توجه به آنچه دربارۀ تتر توضیح دادیم، روشن شد که این رمز ارز از ارزهای پشتوانه‌‌دار به‌شمار می‌آید و پشتوانۀ آن نیز دلار است. این ویژگی کمک می‌کند تا افرادی که با خرید تتر سرمایه‌گذاری کرده‌اند، دچار نوسانات مالی شدید نشده و آسیب‌های مالی گریبان آن‌ها را نگیرد. نکتۀ دیگری که در این مطلب به آن پرداخته شد، این است که قیمت تتر با دلار افزایش و کاهش می‌یابد که طبیعتاً به استیبل بودن آن کمک بسیاری خواهد کرد. ما در این مطلب دربارۀ چیستی و تفاوت تتر ERC20 و تتر TRC20 اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم و گفتیم که برای انتقال توکن‌های تتر و … باید تنها از شبکۀ همان رمز ارز استفاده کرد در غیر این صورت دارایی شما از بین خواهد رفت.

جدیدترین مطالب