اسپیس فریم نمایشگاهی باکیفیت چه ویژگی ای دارد؟

اسپیس فریم نمایشگاهی باکیفیت چه ویژگی ای دارد؟

داربست یا اسپیس فریم نمایشگاهی سازه‌ای بسیار کاربردی برای ساخت غرفه‌های نمایشگاه است. این وسیله سازه‌ای سبک و در عین حال مقاوم است که ساختاری هندسی منظم دارد. به کمک این سازه افراد می‌توانند غرفه‌های نمایشگاهی خود را به‌صورت دلخواه ایجاد کنند. از این وسیله علاوه‌بر نمایشگاه‌ها، در جشن‌ها، مراسمات، همایش‌ها و… نیز استفاده می‌شود. به دلیل سبک بودن، حمل‌ونقل و نصب آن بسیار آسان است. استفاده از داربست نمایشگاهی تا حدود زیادی هزینه‌های برپایی نمایشگاه و مراسمات مختلف را کاهش می‌دهد. به همین دلیل امروزه از این سازه بسیار استفاده می‌شود. ازجمله ویژگی‌های خوب این سازه می‌توانیم به مقاومت بالا در برابر فشار، رطوبت، باد و… اشاره کنیم. شایان ذکر است که از اسپیس فریم‌ها می‌توان در هر شرایط محیطی استفاده کرد. افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود، از داربست‌هایی با ابعاد مختلف استفاده کنند. در ادامهٔ این مقاله قصد داریم تا شما را به‌طور کامل با این سازه و ویژگی‌های خوب آن آشنا کنیم. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

اسپیس فریم نمایشگاهی باکیفیت چه ویژگی ای دارد؟

از اسپیس فریم در کجاها می‌توان استفاده کرد؟

در گذشته بر ساخت غرفه‌های نمایشگاهی یا برگزاری سایر مراسمات از داربست‌های فلزی استفاده می‌کردند. داربست‌های فلزی وزن زیادی دارند و حمل‌ونقل آن‌ها سخت‌تر از داربست‌های نمایشگاهی است. امروزه با ساخت داربست‌های نمایشگاهی، ساخت غرفه‌های نمایشگاهی در هر مکانی بسیار آسان و راحت شده‌است. به طوری که افراد می‌توانند با پرداخت هزینه‌های کمی، یک غرفهٔ مناسب برای خود ایجاد کنند. شایان ذکر است که کاربرد این سازه تنها محدود به غرفه‌های نمایشگاهی نیست و از آن‌ها در مکان‌های دیگر نیز استفاده می‌شود. ازجمله کاربردهای اسپیس فریم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

• ساخت سن و استیج برای اجرا

یکی از کاربردهای خوب داربست‌های نمایشگاهی، استفاده از آن‌ها برای ساخت سن و استیج اجراست. افرادی که قصد دارند در سالن‌ها یا فضاهای بیرون نمایش اجرا کنند، می‌توانند به‌راحتی با استفاده از اسپیس فریم‌ها، یک استیج مناسب برای خود ایجاد کنند. داربست‌های نمایشگاهی مقاومت بالایی در برابر تحمل فشار دارند، به همین دلیل از آن‌ها می‌توان برای ساخت کف استیج نیز استفاده کرد. افراد می‌توانند بعد از ساخت کف استیج با این سازه، روی آن را با فرش یا هر پوشش دیگری بپوشانند. به این ترتیب یک استیج بسیار مناسب و کاربردی را می‌توانند به کمک این سازه ایجاد کنند. فرقی ندارد که مکان استیج کجا باشد؛ درهرحال داربست‌های نمایشگاهی در برابر شرایط جوی نیز بسیار مقاوم هستند.

 

• ساخت سوله‌های دائم و موقت

همان‌طور که به آن اشاره کردیم، این سازه دارای وزن بسیار سبکی است و نصب آن نیاز به‌صرف هزینه‌های بالا ندارد. از طرفی به دلیل مقاومت و پایداری این سازه، برخی از کارفرمایان از آن برای ساخت سوله‌های موقت یا دائمی استفاده می‌کنند. با این کار آن‌ها در هزینه‌های راه‌اندازی و ساخت سوله صرفه‌جویی می‌کنند.

 

• ساخت پارکینگ‌های موقت

از دیگر کاربردهای خوب داربست‌های نمایشگاهی می‌توانیم به ساخت پارکینگ‌های موقت اشاره کنیم. اسپیس فریم نمایشگاهی سازه‌ای مناسب برای ایجاد سایبان‌های موقت است و به همین دلیل بسیاری از سازمان‌ها و ادارات از آن استفاده می‌کنند.

 

• ساخت قاب بنر

در نمایشگاه‌ها استفاده از بنرها برای تبلیغات بسیار رایج است. برای نگه‌داری و نصب بنرها در معرض دید می‌توان از داربست‌های نمایشگاهی استفاده کرد. به کمک این سازه‌ها می‌توان یک قاب بنر مناسب ایجاد و برای نصب بنر از آن استفاده کرد. این سازه‌ها ایستایی بسیار خوبی دارند، به همین دلیل می‌توانند به‌راحتی بنرها را در معرض دید قرار دهند.

اسپیس فریم نمایشگاهی باکیفیت چه ویژگی ای دارد؟

• ساخت انبارهای موقت

انبارها جزو مکان‌هایی هستند که ممکن است به‌صورت فصلی برای کاربردهای خاصی مورد استفاده قرار گیرند. استفاده از داربست‌های نمایشگاهی گزینهٔ بسیار خوبی برای ساخت یک انبار فصلی موقت است. این سازه هزینه‌های اضافی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که افراد با پرداخت هزینه‌ای کم، یک انبار موقت مناسب داشته باشند.

 

• ساخت انواع طاق

ساخت انواع طاق‌ها زیبا در ورودی مراسمات و نمایشگاه‌ها یکی دیگر از کاربردهای خوب اسپیس‌هاست.

 

ویژگی‌های خوب اسپیس فریم چیست؟

اسپیس‌ها سازه‌های بسیار کاربردی هستند که بارزترین ویژگی آن‌ها مقاومت بالا در برابر فشارهای فیزیکی، رطوبت و شرایط جوی، سازگاری با شرایط محیطی متفاوت، استحکام و ایستایی بالا، وزن کم، نصب آسان، حمل‌ونقل راحت و مقرون به‌صرفه‌بودن است. این سازه‌ها به دلیل شکل هندسی منظمی که دارند، به‌راحتی در کنار هم قرار می‌گیرند و به همین دلیل ایستایی و استحکام آن‌ها بسیار بالاست. با توجه به نصب آسان، هزینهٔ لازم برای استفاده از این سازه به‌طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد. شکل و چیدمان داربست‌های نمایشگاهی بسیار زیباست و به همین دلیل در چند سال اخیر، استفاده از این سازه بسیار رایج شده‌است. از دیگر خصوصیات این داربست‌ها می‌توانیم به تولید و مونتاژ آن در هر ابعاد و مقیاسی اشاره کنیم. از این سازه می‌توان در محیط‌های باز یا بسته به‌راحتی استفاده کرد و هیچ‌گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

 

اجاره اسپیس فریم بهتر است یا خرید آن؟

یکی از سؤالات متداولی که در خصوص این سازه مطرح می‌شود، این است که خرید اسپیس مقرون‌به‌صرفه‌تر است یا اجاره‌کردن آن؟ همان‌طور که به آن شاره کردیم، استفاده از داربست‌های نمایشگاهی به دلیل ویژگی‌های خوبی که دارند، در چند سال اخیر بسیار رواج پیدا کرده‌است. با توجه به کاربردهای مختلف این سازه، می‌توان برای استفاده‌های کوتاه‌مدت آن را اجاره کرد. با این کار هم در هزینهٔ خرید صرفه‌جویی می‌شود و هم نیازی به نگه‌داری از آن نیست. در صورت نیاز دائم به داربست‌های نمایشگاهی، خرید آن می‌تواند به‌صرفه‌تر باشد.

اسپیس فریم نمایشگاهی باکیفیت چه ویژگی ای دارد؟

خلاصه

به‌طورکلی می‌توانیم بگوییم که داربست‌های نمایشگاهی سازه‌های کاربردی هستند که از آن‌ها برای ساخت استیج، غرفه‌های نمایشگاهی، قاب بنر، انبارهای موقت، طاق و… استفاده می‌شود. از ویژگی‌های خوب یک اسپیس فریم باکیفیت می‌توانیم به مقاومت بالا در برابر فشارهای فیزیکی، استحکام و ایستایی بالا، وزن کم، مقاومت در برابر شرایط جوی و… اشاره کنیم. در چند سال گذشته استفاده از این وسیله بسیار رایج شده‌است، به همین دلیل تقاضا برای اجاره یا خرید آن افزایش یافته‌است. اجاره‌کردن اسپیس فریم نمایشگاهی تهران برای استفاده‌های موقت گزینهٔ بسیار خوبی است. در صورت نیاز دائمی به این سازه، خرید آن ازلحاظ اقتصادی مقرون‌به‌صرفه‌تر خواهد بود.

 

منبع:www.sazehpaya.com

جدیدترین مطالب