لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

مجموعه : رپورتاژ
اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

یک طراحی سایت موثر باید عملکرد مورد نظر خود را با انتقال پیام خاص خود انجام دهد و در عین حال بازدیدکننده را درگیر کند. عوامل متعددی مانند ثبات، رنگ ها، تایپوگرافی، تصاویر، سادگی و عملکرد به طراحی خوب وب سایت کمک می کنند.

 

هنگام طراحی یک وب سایت، عوامل کلیدی زیادی وجود دارد که به نحوه درک آن کمک می کند. یک وب سایت خوب طراحی شده می تواند به ایجاد اعتماد کمک کند و بازدیدکنندگان را برای اقدام راهنمایی کند. ایجاد یک تجربه کاربری عالی و استفاده آسان از آن رعایت شده باشد.

اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

در زیر دستورالعمل هایی وجود دارد که هنگام بررسی پروژه وب بعدی خود به شما کمک می کند:

 

1- هدف وب سایت

وب سایت شما باید نیازهای کاربر را برآورده کند. داشتن یک هدف ساده در همه صفحات به کاربر کمک می کند تا با آنچه شما ارائه می دهید تعامل داشته باشد. هدف وب سایت شما چیست؟ آیا اطلاعات عملی را به دیگران منتقل می کنید؟ آیا این یک وب سایت سرگرمی مانند پوشش ورزشی است یا محصولی را به کاربر می فروشید؟ اهداف مختلف زیادی وجود دارد که وب سایت ها ممکن است داشته باشند، اما اهداف اصلی مشترک در همه وب سایت ها وجود دارد.

 

• تشریح تخصص

• ساختن شهرت شما

• فروش و مراقبت پس از آن

اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

2- سادگی

سادگی بهترین راه برای در نظر گرفتن تجربه کاربری و قابلیت استفاده وب سایت شماست. در زیر راه هایی برای دستیابی به سادگی از طریق طراحی آورده شده است.

 

رنگ

رنگ قدرت انتقال پیام ها و برانگیختن پاسخ های احساسی را دارد. یافتن پالت رنگی متناسب با برند شما به شما این امکان را می دهد که بر رفتار مشتری نسبت به برند خود تأثیر بگذارید. انتخاب رنگ را به کمتر از 5 رنگ محدود کنید. رنگ های مکمل خیلی خوب کار می کنند. ترکیب رنگ های دلپذیر باعث افزایش جذب مشتری و ایجاد حس خوب در کاربر می شود.

 

تایپ کنید

تایپوگرافی نقش مهمی در وب سایت شما دارد. توجه را جلب می کند و به عنوان تفسیر بصری صدای برند عمل می کند. حروف تایپ باید خوانا باشند و فقط از حداکثر 3 فونت مختلف در وب سایت استفاده کنند.

اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

تصویرسازی

تصویرسازی هر جنبه بصری مورد استفاده در ارتباطات است. این شامل عکاسی ثابت، تصویرسازی، ویدئو و تمام اشکال گرافیکی است. همه تصاویر باید گویا باشند و روح شرکت را تسخیر کنند و به عنوان تجسم شخصیت برند آنها عمل کنند. بیشتر اطلاعات اولیه ای که ما در وب سایت ها مصرف می کنیم، بصری هستند و به عنوان اولین برداشت، مهم است که از تصاویر با کیفیت بالا برای ایجاد تصور حرفه ای و اعتبار در ذهن بازدیدکنندگان استفاده شود.

 

طراحی کاتالوگ

اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

3- ناوبری

ناوبری سیستم راهیابی است که در وب سایت هایی استفاده می شود که در آن بازدیدکنندگان با یکدیگر تعامل دارند و آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا می کنند. ناوبری وب سایت برای حفظ بازدیدکنندگان کلیدی است. اگر ناوبری وب سایت گیج کننده باشد، بازدیدکنندگان تسلیم می شوند و آنچه را که نیاز دارند در جای دیگری پیدا می کنند. ساده، شهودی و ثابت نگه داشتن ناوبری در هر صفحه کلیدی است.

 

4- سلسله مراتب بصری

سلسله مراتب بصری چیدمان عناصر به ترتیب اهمیت است. این کار بر اساس اندازه، رنگ، تصویر، کنتراست، تایپوگرافی، فضای خالی، بافت یا سبک انجام می شود. یکی از مهمترین کارکردهای سلسله مراتب بصری ایجاد یک نقطه کانونی است. این به بازدیدکنندگان نشان می دهد که مهمترین اطلاعات کجاست.

 

طراحی بسته بندی

اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

5- محتوا

یک وب سایت موثر هم طراحی عالی و هم محتوای عالی دارد. استفاده از محتوای عالی با زبان جذاب می تواند بازدیدکنندگان را با تبدیل آنها به مشتری جذب و تحت تأثیر قرار دهد.

 

6- طرح بندی مبتنی بر شبکه

گریدها به ساختار طراحی شما و سازماندهی محتوای شما کمک می کنند. شبکه به تراز کردن عناصر در صفحه و تمیز نگه داشتن آن کمک می کند. طرح‌بندی مبتنی بر شبکه، محتوا را در یک ساختار شبکه‌ای سفت و سخت با ستون‌ها مرتب می‌کند، بخش‌هایی که در یک ردیف قرار می‌گیرند و احساس تعادل می‌کنند و نظم را تحمیل می‌کنند و منجر به یک وب‌سایت زیباشناختی می‌شوند.

اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

7- زمان بارگذاری

انتظار برای بارگذاری یک وب سایت باعث از دست دادن بازدیدکنندگان می شود. تقریباً نیمی از بازدیدکنندگان وب انتظار دارند که یک سایت در 2 ثانیه یا کمتر بارگذاری شود و به طور بالقوه سایتی را که بارگذاری نشده است در عرض 3 ثانیه ترک می کنند. بهینه سازی اندازه تصویر به بارگذاری سریعتر سایت شما کمک می کند.

 

8- قابل پاسخگویی در موبایل و تبلت

افراد بیشتری از تلفن یا دستگاه های دیگر خود برای مرور وب استفاده می کنند. مهم است که وب سایت خود را با یک طرح واکنش گرا بسازید که در آن وب سایت شما می تواند با صفحه های مختلف تنظیم شود.

 

طراحی لوگو

اهمیت طراحی وب سایت در کسب و کار

رسانه هنر برتر مجری طراحی سایت و سئو و بهینه سازی سایت، طراحی لوگو، طراحی کاتالوگ، طراحی بسته بندی ، طراحی کارکتر و ثبت برند شما است جهت مشاوره و استعلام قیمت با شماره های زیر تماس بگیرید و نمونه کارها را در آدرس وب سایت رسانه هنر برتر می توانید ببینید.

 

09133055156

09124184600

www.saynadesign.com

جدیدترین مطالب