لاغری

لاغری

hpv

hpv

برداشت 80 تن هلو در هکتار با کاشت ارقام اصلاح شده

برداشت 80 تن هلو در هکتار با کاشت ارقام اصلاح شده

سرمایه گذاری برای پرورش نهال هلو یکی از سرمایه گذاری های پرسود درزمینه باغداری می باشد زیرا اگر احداث باغ هلو در مناطقی دارای شرایط آب و هوایی سازگار انجام گیرد می تواند منبع درآمدی برای باغدار باشد بهتر است قبل از احداث باغ هلو ابتدا با تنوع ارقام آن و ویژگی هایشان آشنا شوید.

نهال هلو

به توصیه نهالستان رویال نهال، هر رقم نهال هلو را باید در بستری متناسب و شرایط اقلیمی مساعد بکارید تا بتوانید نتیجه زحماتتان را به بهترین شکل ممکن ببینید. برای خرید نهال هلو بهتر است عجله نکنید و بعد از شناسایی نهالستان های معتبر، بهترین آن ها را انتخاب کرده و گول مراکز منفعت طلب و کلاهبرداری که نهال های بی کیفیت را عرضه می کنند نخورید. در ادامه پرفروش ترین و تجاری ترین نهال هلو را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

آیا نهال هلو قجیر قانات 80 تن باردهی می دهد؟

نهال هلو قجیر قانات یک نهال اصیل کشور چین است که به لطف و یاری مهندسین کشاورزی وارد کشور شده و پرورش داده می شود. این نهال عمدتا باید در مناطق سردسیر و کوهستانی کاشته شود تا محصولی با کیفیت و آبدار بدهد. نهال هلو قجیر قانات با وجود عمر اقتصادی کوتاه مدت بین ۸ تا ۱۵ سال، بسیار پربار و پر محصول است، به طوری که در سال های اقتصادی که عمدتا بعد از سال دوم است، در هکتار شاهد 80 تن هلو تازه، آبدار و شیرین هستیم.

 

این نهال باید در بستری با خاک هایی لومی و شنی کاشته شود. برای اینکه این نهال در فروردین شکوفه بدهد، باید به مدت ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ در سرمای زمستان استراحت کرده باشد. البته بدانید که نهال قجیر قانات جزء ارقام دیررس بوده و سرمای بهاره نمی تواند باعث آسیب به شکوفه ها شود. به دلیل ارتفاع کم درختان هلو قجیر قانات که عمدتا ۳ تا ۵ متر هستند، می توان آن ها در باغ گردو و در لا به لای نهال های گردو کاشت.

 

نهال هلو رد هاون، محبوبترین نهال هلو در جهان

اگر سری به سایت رویال نهال زده باشید، متوجه خواهید شد که توصیه زیادی برای کاشت نهال هلو رد هاون شده است، زیرا این نهال هسته جدا، مقاوم در برابر سرمای بهاره، و دارای میوه های زودرس، شیرین ،آبدار و زرد رنگ است. این نهال آمریکایی بعد از کاشت در سال دوم یا سوم باردهی خود را آغاز می کند و در سال چهارم وارد برهه اقتصادی خود می شود. در صورت رسیدگی و مراقبت از نهال رد هاون و تامین نیاز های آبی، هرس سالانه، نور، نیاز سرمایی به مدت ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعات در زمستان و کوددهی های منظم به آن، این درخت حدود 70تا 8۰ کیلو گرم هلو می دهد.

 

در طی عمر اقتصادی این درخت هلو که بین ۱۵ تا ۲۰ سال است، شکوفه ها در اواسط فروردین روی درخت ظاهر می شوند و میوه هلو را که عمدتا بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ گرم وزن دارند، می توان از اوایل مرداد برداشت کرد.

 

نهال هلو آلبرتا، نهالی با دو نوع دیررس و زودرس

اگر به دنبال نهال هلو پربار با میوه هایی شیرین، هسته جدا و نسبتا بزرگ هستید، پیشنهاد رویال نهال به شما، نهال هلو آلبرتا است. این نهال دردو نوع زودرس و دیررس وجود دارد که باغدار بنابر آب و هوای منطقه باید مناسب ترین آن ها را انتخاب کند. رقم دیررس آلبرتا نسبت به سرمای بهاره مقاومت بسیار بالایی داشته و عمدتا اواخر مرداد زمان برداشت میوه درخت آلبرتا است. شکوفه های دیرگل این درخت بعد از ۵۰۰ تا ۸۰۰ ساعت سرما بالاخره در اواسط فروردین روی درخت خودنمایی می کنند. برای رقم گرده افشان می توان از ارقام مختلف نهال هلو استفاده کرد تا باروری درخت به حداکثر برسد.

 

بهتر است نهال آلبرتا دیررس در مناطق معتدل و کوهستانی کاشته شود. جالب است بدانید که این نهال علاوه بر مقاومت در برابر سرما، نسبت به گرمای تابستان نیز آسیب پذیری بسیار کمی دارد.

 

لازم است بدانید که نهال آلبرتا نیاز زیادی به آبیاری دارد، در مناطق گرم بهتر است هرهفته  باغ را آبیاری کرده و سهم هر درخت حدود 40 لیتر آب باشد.

 

در یک هکتار باغ با فاصله کاشت ۳×۳ یا ۳×۴، می توان در طی ده سال عمر اقتصادی نهال هلو آلبرتا، 8۰ تن هلو تازه و بازار پسند برداشت کرد. همچنین این میوه حمل و نقل بسیار راحت تری داشته و به همین دلیل می توان آن را به کشور های مجاور صادر کرد.

خرید نهال هلو

نهال هلو جی اچ هیل، نهالی با هلو های درشت و بازار پسند

نوع دیگری از نهال های هلو که اصالت آمریکایی دارند، نهال هلو جی اچ هیل است. این نهال جزء ارقام میان رس تا دیررس بوده که تحمل سرمایی بالایی دارد. با کاشت نهال اچ هیل می توانید از سال دوم به بعد باردهی آن را مشاهده کنید. از سال چهارم به مدت ۱۰ تا ۱۲ سال می توانید سالانه از هر درخت هلو 100 کیلوگرم هلو برداشت کنید.

 

اگر تمامی نیاز های نهال هلو اچ هیل که شامل، ۸۵۰ ساعت سرمای زمستانه، خاک لومی شنی با زهکشی مناسب و فاقد شوری، نور لازم، هرس سالانه، آبیاری به موقع و به اندازه و غیره فراهم شود، علاوه بر افزایش عمر اقتصادی درخت هلو تا 15 سال، می توانید بهره وری بیشتری از باغ داشته باشید.

 

برای اطلاع دقیق از نحوه آبیاری و مقدار آن یا شناسایی خاک باغتان و تامین نیاز های آن، بهتر است با کارشناسان خبره در نهالستان رویال نهال مشورت کنید.

مجوز تولید نهال هلو

خرید ارقام متنوع هلو از نهالستانی معتبر با بیش از نیم قرن سابقه

برای خرید نهال هلو و انتخاب بهترین رقم آن متناسب با شرایط اقلیمی باغتان، می توانید به نهالستان مجوزدار رویال نهال اعتماد کنید. در این نهالستان شما نهال هایی با گواهی سلامت و اصالت را خریداری می کنید و خیالتان از بابت باردهی نهال کاملا راحت است.

 

نهالستان رویال نهال بیش از نیم قرن است که با خدماتی همچون احداث باغ، راهنمایی درباره هرس، آبیاری، کوددهی و آزمایش خاک باعث سودآوری و رشد اقتصادی باغداران عزیز شده است.

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نهالستان رویال نهال به نشانی اینترنتی royalnahal.com مراجعه کرده و از طریق راه های ارتباطی با مشاورین ما که به صورت ۲۴ ساعته پاسخ گو هستند، در تماس باشید.

 

09141811520
09201811520
09301811520
04445231520

جدیدترین مطالب