بررسی لنزهای رنگی و طبی داخل چشم

بررسی لنزهای رنگی و طبی داخل چشم

در این مقاله قصد داریم درباره انواع لنز طبیعی صحبت کنیم و نکاتی را برای انتخاب هر چه صحیح تر لنز طبیعی چشم بیان کنیم. در ابتدای کمی در رابطه با خود لنز صحبت می کنیم.

 

لنز طبی در سال ۱۹۴۵ برای اولین بار توسط متخصصین اپتومتریک در کشور آمریکا اختراع گردید. در سال های متمادی با توجه به پیشرفت روزافزون علم و تمایل مردم به زیبایی شناسی ظاهری، بازار لنز ها بسیار داغ شد و علاوه بر لنز های طبی که خاصیت های درمانی داشت، لنز هایی جهت کاربرد های زیبایی و صرفا با توجه به نکات زیبایی شناختی هم به بازار عرضه گردید

بررسی لنزهای رنگی و طبی داخل چشم

انواع لنز دهب

البته لنز های رنگی طبی هم بعد ها طرفداران بسیاری پیدا کرد. میزان استفاده از لنز ها به اندازه ای در دنیا جا افتاد که امروزه ۱۲۵ میلیون نفر در کل دنیا از این محصول طبی- زیبایی استفاده می کنند. در ایران استفاده از لنز های رنگی میان بانوان بسیار رایج شده است. بنابراین افزایش اطلاعات درباره انواع لنز ها به استفاده صحیح از این وسیله کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 

لنز های طبی در رده لنز های تماسی نرم، لنز طبی یک بار مصرف، لنز طبی هفتگی، ماهیانه و دائمی، لنز های تماسی نفوذ پذیر به گاز و لنز های هیبرید یا ترکیبی دسته بندی می شوند که هر کدام از این ها ویژگی های خاص خود را دارند. البته هدف از این مقاله بررسی لنز های طبیعی می باشد که در ادامه به آن می پردازیم.

 

همان طور که در خطوط قبل توضیح دادیم، لنز های رنگی امروز بازار زیادی را به خود اختصاص داده اند اما این که چه رنگی را انتخاب کنیم هم نکته بسیار مهمی است، چرا که ترکیب برخی رنگ ها با نوعی رنگ پوست جالب نخواهد بود و زیبایی خاصی به چهره فرد نخواهد بخشید. لنز طبیعی یکی از انواع رنگ های لنز است که بسیار خاص و متفاوت می باشد. علاوه بر رنگ پوست، حالت موها، حالت چشم، حالت چهره و ..‌. در انتخاب ما تاثیر گذار خواهد بود.

 

مشخصات لنز رنگی

بررسی لنزهای رنگی و طبی داخل چشم

پس برای انتخاب رنگ لنز باید وسواس خاصی به کار برده شود. قصد داریم ببینیم چگونه می توانیم لنز طبیعی برای صورت خود انتخاب کنیم. شاید شما تمایل داشته باشید تا لنز خود را به گونه ای انتخاب نمایید که در عین طبیعی به نظر رسیدن، جلوه خاصی هم به چهره شما بدهد. برای انتخاب صحیح تر این لنز باید به ترکیب رنگ مو های خود و پوستتان توجه کنید.

 

اگر لنز رنگی خود را به گونه ای انتخاب کتید که ترکیب این دو باشد، ویژگی های گفته شده را در عین طبیعی بودن خواهد داشت. اما برای انتخاب مناسب لنز طبیعی برای چشم های خود باید به نکات ریز تری هم توجه داشته باشید. در ادامه این نکات را برای شما توضیح خواهم داد. اگر شما تا به حال از لنز استفاده کرده باشید، شاید متوجه این نکته شده باشید یا حس این را داشته باشید که لنز در چشمان شما حرکت کرده باشد.

 

ویژگی های لنز طبی

بررسی لنزهای رنگی و طبی داخل چشم

حرکت عادی لنز در چشم طبیعی است اما برای چشم هایی که درشت هستند انتخاب لنز بزرگتر پیشنهاد می شود. همین نکته یکی از اصول اصلی و اساسی در انتخاب لنز طبیعی است. هر لنزی قطر مخصوص خود را دارد. اگر مردمک چشم شما بزرگ باشد، استفاده از لنز هایی که قطر کمتر از ۱۴ میلی متر دارند را توصیه نمی کنیم چرا که چشمان شما را از حالت طبیعی خارج می کند.

 

پس اگر این ویژگی در چهره شما وجود دارد لنزی را انتخاب کنید که قطرش از ۱۴ میلی متر بزرگ تر باشد. یکی از نکاتی که اشاره کردیم برای طبیعی جلوه دادن لنز بسیار مهم است، مناسب بودن رنگ با چهره می باشد. در ادامه می خواهیم به بررسی این نکته بپردازیم. اگر پوستتان تیره است و موهای روشنی ندارید و رنگ چشمان شما قهوه ای یا مشکی می باشد برای انتخاب لنز طبیعی، سعی کنید از لنز های رنگ روشن استفاده کنید. مثلا لنز های رنگ عسلی. اگر از لنز با رنگ روشن استفاده نکنید، پوشش مناسبی روی چشم های خود نخواهید داشت.

 

از این رو فرم چشم های شما از حالت طبیعی بودن خارج خواهد شد. اگر رنگ پوست شما سفید یا روشن می باشد و قصد دارید از رنگ لنزی استفاده نمایید که حالت طبیعی بودن چهره شما را از بین نبرد، بهتر است از طیف رنگ های آبی، طوسی یا عسلی خاص استفاده نمایید. رنگ لنز های خیلی تیره چهره روشن را از حالت طبیعی بودن خارج می کند.

 

رنگ های لنز طبیعی

رنگ های دریایی به چهره هایی با این ویژگی طراوت و طبیعی بودن می بخشد. اگر رنگ موهای شما هم روشن است حتما از رنگ های شاخه عسلی استفاده کنید تا جذابیت هر چه بیشتر را مشاهده نمایید. اگر پوست شما گندمی و گندم گون است و قصد دارید از لنز طبیعی استفاده کنید ما به شما می گوییم به هیچ عنوان از طیف رنگ های سبز استفاده نکنید.

 

رنگ سبز ممکن است برای پوست های خاصی زیبا باشد اما پوست های گندمی رو از حالت طبیعی خارج خواهد کرد. استفاده از طیف رنگ آبی هم‌برای این رنگ پوست توصیه نمی شود. برای پوست های گندمی استفاده از رنگ لنز طبیعی روشن بسیار مناسب است و گزینه خیلی خوبی خواهد بود. برای این رنگ پوست بهتر است که از طیف رنگ های عسلی، فندقی و طوسی استفاده شود.

 

این رنگ ها طبیعی بودن چهره را کاملا حفظ می کنند و چهره ای متناسب برای شما به ارمغان خواهند آورد. برای پوست های سبزه هم پیشنهادات مختلفی داریم. اگر رنگ پوست شما سبزه است برای طبیعی نشان دادن چهره تان هنگام استفاده از لنز ها، بهتر است از رنگ های عسلی، قهوه ای روشن، خاکستری تیره و برخی از درجه های آبی و سبز استفاده کنید.

 

این رنگ ها علاوه بر جذابیت و زیبایی خاصی که به شما می دهند، طبیعی بودن چهره تان را حفظ می کنند. این طیف رنگ ها برای رنگ پوست سبزه لنز طبیعی محسوب خواهند شد. اما اجازه دهید برای بررسی بیشتر لنز طبیعی، انواع مختلف لنز های رنگی را بررسی کنیم. این بررسی طیف انتخابی برای لنز طبیعی را مشخص می کند و کمک بسیاری به انتخاب ما خواهد داشت. در کل سه نوع لنز رنگی داریم. این سه عبارتند از لنز رنگی پدیداری، لنز رنگی شفاف و لنز رنگی مات. اگر نمی خواهید رنگ چشمتان تغییری کند و طبیعی بودن کاملا چهره تان حفظ شود از لنز رنگی پدیداری استفاده نمایید.

 

این مدل از لنز های رنگی، معمولا رنگی سبز با آبی روشن دارند که البته این‌ رنگ صرفا برای این است که شما در مواقع خاص بهتر لنز را ببینید. مثلا ممکن است لنز شما روی زمین بیفتد و بخواهد آن‌را پیدا کنید، رنگ لنز در لنز های رنگی پدیداری نقش یابنده را بازی می کنند. در گروه بعدی لنز های رنگی شفاف قرار می گیرند. این گروه از لنز ها از لنز رنگی پدیداری پر رنگ‌تر می باشد، بنابر این قطعا بر روی رنگ چشمان شما تاثیر خواهند داشت. اما نکته مهم در لنز های رنگی شفاف این است که این لنز ها با وجود رنگ داشتن، کاملا طبیعی هستند و در عین حال جذابیت ظاهری شما را افزایش خواهند داد.

 

انواع رنگ لنز های طبیعی

اگر رنگ‌ چشمان شما روشن می باشد، استفاده از لنز رنگی شفاف گزینه ای بسیار مناسب برای طبیعی جلوه دادن چهره شما خواهد بود. لنز های رنگی مات گستره و طیف رنگی بسیار بالایی دارند. از جمله رنگ هایی که در این گروه قرار می گیرند، عبارتند از: لنز قهوه ای، لنز سبز، لنز آبی، لنز طوسی، لنز فندقی، بنفش، ارغوانی و … .

 

حتی رنگ های خاصی مانند قرمز هم در این گروه قرار می گیرند. اگر رنگ چشم های شما تیره باشد، این لنز ها گزینه مناسبی برایتان خواهند بود البته علاوه بر مسئله زیبایی شناسی در این گروه لنز ها، برای طبیعی بودن لنز باید در انتخاب رنگ دقت ویژه ای داشته باشید. لنز رنگی، رنگ چشم را کاملا تغییر می دهد و شفاف نیست.

 

ما معتقدیم که نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما می تواند به ما کمک نماید تا بتوانیم برای شما دوستان و مخاطبین گرامی هر چه بهتر و با کیفیت تر به تولید محتوایی فاخر و جامع پرداخته و در راستای پیشبرد دانش گام برداریم.

 

از این رو اگر در مورد موضوعات مندرج در مقاله بالا لنز طبیعی نقد و یا ابهامی وجود دارد که می تواند به بهتر شدن مقاله کمک نماید در قسمت پیشنهادات قرار دهید.

 

همچنین اگر در ارتباط با موضوع مقاله لنز طبیعی دانش جدیدی دارید و می توانید به تکمیل نمودن محتوای تولید شده کمک کنید ما و دیگر مخاطبین محترم را از ان آگاه گردانید.

جدیدترین مطالب