لاغری

لاغری

hpv

hpv

بزرگترین نهالستان انواع گردو پیوندی کجاست؟

بزرگترین نهالستان انواع گردو پیوندی کجاست؟

نهالستان‌های زیادی در سرتاسر نقاط کشورمان اقدام به تولید و توزیع انواع ارقام نهال گردو نموده اند. در این بین برخی از آنها دارای تخصص و تجربه کافی بوده و مجوزهای لازم را از مراکز مربوطه دریافت نموده اند. به این ترتیب بهترین نهال گردو را با بالاترین کیفیت تولید و عرضه مینمایند.

 

در مقابل برخی دیگر از نهالستان‌های گردو نیز وجود دارند که به صورت غیر قانونی و با دانش کم و ناکافی اقدام به تولید انواع ارقام نهال گردو مینمایند. نهال‌هایی که این دسته از نهال فروشی‌ها تولید میکنند، یا با رقم اصلی مطابقت ندارد و یا دارای عملکرد نسبتا ضعیف تر خواهد بود. در این مطلب قصد داریم تا بزرگترین نهالستان گردو مجوزدار را با بهترین قیمت نهال گردو به شما باغداران محترم معرفی نماییم. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

بزرگترین نهالستان انواع گردو پیوندی کجاست؟

بزرگترین نهالستان انواع گردو چه خصوصیاتی دارد؟

نهالستان‌های گردو در سرتاسر شهرهای کشورمان وجود دارند. که هریک با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیمی در منطقه شهر خود و یا شهرهای اطرافشان اقدام به تولید انواع ارقام نهال گردو مینمایند. لازم است بدانید بزرگترین و بهترین نهالستان گردو؛ نهالستانی است که بتواند بهترین نهال گردو را برای کاشت برای کلیه اقلیم آب و هوایی کشور تولید کند. مناطق گرمسیری و سردسیری هریک تنها شرایط مطلوب برای رشد ارقام خاصی را فراهم میکنند. که نهالستان باید با توجه به نیازهای هر اقلیم آب و هوایی؛ نهال گردو با کیفیت و سازگار تولید نماید.

 

نکته بعدی دارا بودن مجوزهای معتبر و قانونی است. نهالستان گردو باید دارای گواهی معتبر و شناسنامه رسمی و تاییدیه از جهاد کشاورزی باشد. وجود این مجوزها نشان دهنده فعالیت قانونی نهالستان است. بنابراین کلیه خرید‌های شما از نهالستان قابل پیگیری و پشتیبانی خواهد بود.

 

نهالستان قانونی گردو وظیفه دارد تا نهال‌های سالم و مطابق با رقم سفارش داده شده، را برای باغداران محترم ارسال نماید. متاسفانه در مواردی دیده میشود که نهالستان‌های بدون مجوز، نهالی بغیر از رقم مورد سفارش برای باغداران ارسال نموده اند. این نکته در نوع سازگاری پذیری و محصول‌دهی و کیفیت محصول تاثیرگذار است.

 

نهالستان مجوز دار پیش و پس از خرید نهال گردو کلیه مشاوره‌های لازم درباره نحوه انتخاب نهال گردو و کاشت و پرورش آن را در اختیار باغداران محترم قرار دهد.

 

همچنین در صورت بروز هرگونه بیماری و آفت و شکستگی در طول مسیر؛ کلیه نهال‌ها از سوی نهالستان دارای گارانتی معتبر باشد.

 

اقدامات باغداران پیش و پس از خرید نهال گردو چیست؟

 

زمانیکه نهال مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمودید. نوبت به بررسی نهال‌ها و آگاهی از سلامتی آنها میرسد. تمامی بخش‌های نهال از جمله ریشه و ساقه و برگ‌ها را بررسی کنید:

 

• نهال گردو استاندارد باید حداقل 40 سانتی متر طول باشد.

• پایه و قسمت پیوند آن باید به صورت عمودی قرار گرفته باشد.

• هیچگونه تغییر رنگ و شکل در برگ و شاخه و ریشه درخت دیده نشود.

• ریشه باید یکدست و قوی باشد.

• هیچگونه علائم بیماری و آفت در نهال دیده نشود.

• قسمت پیوندی نهال دارای زخم خوردگی و یا برآمدگی نباشد.

• نهال استاندارد گردو باید دارای شناسنامه و گواهی سلامت بهداشت باشد.

 

با خرید نهال گردو از مرکز فروش نهال گردو مجوزدار که دارای گواهی از موسسه ثبت نهال و بذر است، ریسک‌های ناشی از خرید نهال گردو را کاهش دهید.

بزرگترین نهالستان انواع گردو پیوندی کجاست؟

تفاوت نهال گردو خوشه ای با نهال گردو پیوندی چیست؟

مهم ترین شاخصه ارقام نهال گردو خوشه ای نحوه محصول‌دهی درختان است. همانطور که میتوان حدس زد، محصولات درختان گردو خوشه ای به صورت گروهی روی شاخه رشد میکنند. اندازه میوه نسبتا متوسط مایل به درشت است. این درختان قادرند آب وهوای خشک و سرد را به خوبی تحمل کنند. ارتفاع درختان نسبتا کوتاه تر بوده؛ بنابراین برداشت محصولات آن آسان تر است. اکثر این ارقام زودبازه و پربازده هستند. مقاومت بسیار عالی در برابر آفت و بیماری‌ها از خود نشان میدهند.

 

نهال گردو پیوندی یکی از بهترین و پرطرفدارترین ارقام نهال گردو در کشورمان است. که میتواند با اکثر شرایط آب وهوایی و اقلیمی در شهرهای کشور سازگار شود. این درختان اغلب به دلیل پیوند؛ دارای عملکرد بهتری نسبت به سایر ارقام گردو هستند. باردهی درختان گردو پیوندی نسبتا بیشتر است. (حدود 2 الی 3 برابر بیشتر از سایر ارقام). و میوه‌های آن به علت اندازه درشت و کیفیت بالا؛ طرفداران زیادی دارند. نهال گردو پیوندی دیرگل است، بنابراین در مناطقی که احتمال سرمازدگی در فصل زمستان وجود دارد؛ میتوانید آن را بکارید. از انواع ارقام نهال گردو آمریکایی پیوندی میتوان به نهال گردو چندلر پیوندی و نهال گردو فرنور پیوندی اشاره نمود.

 

آیا میدانید نهالستان پالیز بزرگترین نهالستان انواع گردو پیوندی در سرتاسر کشورمان است؟

نهالستان پالیز با مدیریت جناب آقای سعید قاسمی بزرگترین مرکز تولید و عرضه و فروش انواع نهال گردو پیوندی؛ ارقام اصلاح شده و پایه گلدانی واقع در شمال غربی کشورمان شهر میاندوآب است.

 

این نهالستان با استفاده از دانش به روز متخصصین گیاهشناسی و با استفاده از اخرین تجهیزات به روز باغداری اقدام به تولید انواع ارقام نهال گردو پیوندی برای کاشت در سرتاسر نقاط کشورمان نموده است.

 

نهالستان پالیز دارای مجوزهای معتبر و قانونی از جمله گواهینامه فعالیت؛ شناسنامه رسمی و مجوز از جهاد کشاورزی و… میباشد. و به همراه کلیه ارقام نهال گردوی تولید شده توسط این مرکز کارت گارانتی معتبر 2 ساله و گواهی سلامت؛ کارت قرنطینه و گواهی عاری از آفات و… ارائه میدهد.

 

این مرکز همچنین متشکل از تیم متخصص و حرفه ای برای ارائه مشاوره رایگان در حوزه کلیه اقدامات مربوط به خرید و احداث باغ گردو میباشد. که شما باغداران محترم میتوانید همه روزه به صورت تلفنی؛ آنلاین و یا حضوری با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

نهالستان پالیز دارای تیم احداث باغ گردو میباشد. که در صورت درخواست شما باغداران محترم به صورت حضوری اقدام به راه اندازی باغ گردوی شما در سرتاسر کشور مینماید.

 

تیم بیماری شناسی و آفات پالیز متشکل از متخصصین گیاه شناسی در حوزه شناسایی و مبارزه با بیماری‌ها و آفات، آماده ارائه خدمات به شما باغداران محترم میباشد.

بزرگترین نهالستان انواع گردو پیوندی کجاست؟

نتیجه گیری

در این مطلب نکات مهم درباره شناسایی بهترین نهالستان گردو در کشور بیشتر دانستیم. و همچنین در حوزه تفاوت های نهال گردو پیوندی و نهال گردو خوشه ای به گفتگو پرداختیم. و آموختیم چگونه میتوانیم نهال گردو مرغوب را خریداری نماییم. برای آگاهی از نحوه احداث باغ گردو سایر مقالات ما را در سایت پالیز دنبال نمایید.

 

برای کسب اطلاع از بهترین قیمت نهال گردو و یا خرید نهال گردو شما باغداران محترم میتوانید با ما در تماس باشید.

 

وب سایت https://paliznahal.ir/

شماره تماس : 09141832393 – 09021832393

 

برچسب ها : نهال گردو,خرید نهال گردو,نهال گردو پیوندی,نهال گردو خوشه ای,بهترین نهال گردو

جدیدترین مطالب