بهترین راکت های تنیس سال ۲۰۲۳

بهترین راکت های تنیس سال ۲۰۲۳

انتخاب راکت تنیس مناسب برای تنیس بازان بسیار مهم است. اگر برندهای مختلف راکت را با هم مقایسه کنیم، تصمیم گیری حتی دشوارتر هم ‌می‌شود. به دلیل وجود راکت‌های تنیس بسیار متنوع در دنیا ممکن است کمی گیج شوید؛ بنابراین، احتمالا نیازمند صرف زمان و فکر بسیار زیادی برای انتخاب بهترین راکت تنیس هستید. ما در این مقاله به بررسی انواع مختلف راکت تنیس پرداخته و تفاوت آن‌ها را بر اساس سبک بازی، اندازه سر، وزن و سفتی بیان می‌کنیم. همه این عوامل را باید هنگام انتخاب راکت تنیس در نظر بگیرید؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

 

برند‌های معتبر دنیای تنیس

شرکت های زیادی در دنیا وجود دارند که تجهیزات تنیس، مانند راکت تنیس، کفش، کیف و دیگر اقلام این ورزش را تولید می‌کنند. از مشهور‌ترین و معتبر‌ترین برند‌های این ورزش می‌توان به ویلسون، هد، بابولات، تکنیفابر و یونکس اشاره کرد. هر کدام از این برند‌ها سالانه جدید‌ترین محصولات خود را عرضه می‌کنند و به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. در ادامه بهترین راکت های تنیس سال ۲۰۲۳ معرفی می‌کنیم.

 

بهترین راکت‌های تنیس ۲۰۲۳

اکنون طیف گسترده ای از راکت های تنیس وجود دارد که در ادامه بهترین‌های آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

راکت تنیس ویلسون Pro Staff

راکت تنیس ویلسون pro staff v13 night session

راکت تنیس ویلسون ده‌ها سال است که در دنیای تنیس وجود دارد. این راکت ترکیبی باورنکردنی از قدرت، کنترل و انعطاف پذیری را برای تنیسور فراهم می‌کند. شرکت ویلسون در این سری از راکت‌های خود از تکنولوژی Braid 45 استفاده کرده است که در اصل ترکیبی از گرافیت و الیاف مصنوعی کولار را ارائه میدهد که باعث انعطاف بالا و تقویت ساختار راکت می‌شود. بد نیست بدانید که این راکت، راکت محبوب راجر فدرر تنیسور معروف بوده است و او در طی دوران بازی خود بارها و بارها از این راکت استفاده کرده است.

 

این راکت راحت و بادوام همچنین به شما در تولید قدرت پایدار کمک می‌کند. الگوی تور ۱۶×۱۹ که در قسمت بالا حدود ۱۰۰ اینچ مساحت دارد، به شما امکان می‌دهد مهارت های TOPSPIN خود را تقویت کنید. با این که این راکت وزنی کمتر از ۱۱ اونس دارد اما هنوز هم به اندازه کافی محکم است. در واقع سبک بودن در کنار محکم بودن راکت تنیس ویلسون سبب شده تا بازوی شما پس از مدتی خسته نشود.

راکت تنیس هد Speed

راکت تنیس هد speed

حتما نام نواک جوکوویچ را شنیده‌اید. این تنیسور سال‌ها توانسته جام‌های قهرمانی مختلف را از آن خود کند. راکت تنیس هد speed راکتی بود که می‌توان گفت سبب قهرمانی‌های پی در پی این تنیسور صربستانی شد. این راکت ترکیب بسیار جالبی از قدرت، پایداری، راحتی و چرخش است. این ویژگی‌ها از مهمترین دلایلی است که این راکت یکی از خوب‌ترین طرح‌ها در نظر گرفته می‌شود.

 

برای تنیس بازان زنی که با گرفتن راکت مشکل دارند و همچنین به دنبال راکتی هستند که مقاومت خوبی داشته باشد، این راکت بهترین گزینه است. همچنین اگر شما تنیسوری هستید که در پرتاب‌های بلند، ضربه‌های قدرتمند و کنترل شده برتری دارید، مطمئنا از امتحان کردن این راکت پشیمان نخواهید شد.

راکت تنیس بابولات Pure Aero

راکت تنیس بابولات pure aero

اگر می‌خواهید مانند حرفه‌ای‌ها بازی کنید و دوست دارید راکتی را که بسیاری از تنیسورها معروف همچون دو نابغه اسپانیایی راجر فدرر و کارلوس آلکارس از آن استفاده می‌کنند به دست بگیرید، راکت تنیس بابولات pure aero بهترین گزینه برای شما است؛ چرا که این راکت یکی از محبوب‌ترین راکت ها در بین بازیکنان حرفه‌ای است. دلیل محبوبیت آن بین بازیکنان معروف قدرت و سرعت زیادی است که این راکت برای بازیکن قراهم می‌کند.

 

Pure aero یک راکت سنگین است. قبل از خریدی یکی از این راکت‌ها مطمئن شوید که کنترل کافی برای مدیریت آن را دارید. این راکت یک مزیت بزرگ نسبت به سایر راکت‌ها دارد و آن هم استفاده از فناوری جدیدی برای کنترل ارتعاشات وارده هنگام برخورد با توپ است. چنین فناوری‌هایی سبب شده تا شما کنترل بابولات را راحت‌تر به دست بگیرید. علاوه بر این، بابولات به راکت‌های با چرخش زیاد معروف هستند. چرخش به نحوه ربه زدن راکت به توپ گفته می‌شود که در آن توپ با چرخش و سرعت بیشتری به سمت حریف پرتاب می‌شود. هرچه راکت شما سریع‌تر توپ را لمس کند، توپ سریع‌تر چرخیده و به سمت سطح زمین کشانده می‌شود.

 

حال دلیل این که با راکت‌های بابولات می‌توانید چرخش‌ها و اسپین‌های بیشتری ایجاد کنید، داشتن الگوی رشته‌ای ۱۶×۱۹ و سطح بزرگ راکت است. همه این‌ها به شما کمک می‌کند چرخش بیشتری نسبت به الگوهای ریسمان متراکم ایجاد کنید.

راکت تنیس هد Gravity

راکت تنیس هد gravity

راکت‌های Gravity همیشه جز زیباترین راکت‌ها بوده‌اند. به گونه‌ای که نسخه جدید آن‌ها طراحی مشابه نسخه قبلی دارند، اما با رنگ‌های زیباتر و زنده‌تر. در طراحی جدید به جای رنگ قرمز و سبز، از یک طرف سبز لیمویی مایل به زرد و در طرف دیگر آبی مایل به بنفش است. راکت تنیس هد gravity علاوه بر زیبایی دارای ویژگی‌های دیگری نیز است که سبب شده برخی از تنیس بازان معروف از آن‌ها استفاده کنند.

 

برخی از این ویژگی‌ها به شرح زیر است:

• اندازه سر راکت: ۱۰۰ اینچ مربع

• طول: ۲۷ اینچ (استاندارد)

• وزن: ۳۱۵ گرم / ۱۱.۱۱ اونس

• تعادل: ۳۱.۵ سانتی متر / ۹ امتیاز HL

• پرتو: ۲۰ میلی متر

• الگوی رشته: ۲۰×۱۸

• سفتی: ۶۴ RA

 

تمام این ویژگی‌ها سبب شده تا استفاده از راکت تنیس هد gravity بسیار آسان باشد و آزادی بیشتری به بازیکن بدهد.

راکت تنیس بابولات Pure Stirke

راکت تنیس بابولات pure strike

گویی راکت‌های pure strike برای دستیابی به جام‌های مختلف طراحی شده‌اند. قدرت، کنترل، چرخش و دقتی این راکت فراهم می‌کند، بی نظیر است. داشتن میله نازک‌تر به بازیکن اجازه می‌دهد آن را بهتر در دست گرفته و این ویژگی آن را برای انواع بازیکنان، از مبتدی تا حرفه‌ای، مناسب می‌سازد. این راکت‌ها در در محدوده وزنی ۳۰۵ گرمی دارای ۲ الگوی تور هستند؛ ۱۶×۱۹ برای قدرت بیشتر و ۱۸×۲۰ برای کنترل بیشتر.

 

چگونه یک راکت تنیس انتخاب کنیم؟

قبل از این که به فکر انتخاب یک راکت تنیس بیافتید، نکاتی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کرد:

 

سطح مهارت خود را تعیین کنید

قبل از هر کاری خود را در یکی از دسته‌های زیر قرار دهید.

مبتدی: تازه شروع به یادگیری تنیس کرده‌اید.

متوسط: قبلا تنیس بازی کرده‌اید یا اخیرا شروع به بازی کردم و قصد دارید به پیشرفت ادامه دهید.

پیشرفته: به طور منظم بازی می‌کنید و با تمامی ضربات و تکنیک‌های بازی آشنایی دارید.

 

اهداف تنیس، توانایی ورزشی و بودجه خود را در نظر بگیرید

بعد از اینکه سطح مهارت خود را شناختید، باید اهداف کلی، توانایی ورزشی یا هماهنگی چشم و دست و بودجه خود را در نظر بگیرید. بسته به آنچه می‌خواهید به آن برسید، برخی از راکت‌ها برای شما بهتر از بقیه خواهند بود. اگر در مورد بهبود بازی تنیس خود جدی هستید، پس باید روی بهترین تجهیزات تنیس سرمایه گذاری کنید، از جمله راکت با کیفیت بالا. حتی ممکن است به خرید دو یا چند راکت فکر کنید. اکثر بازیکنان متوسط و پیشرفته حداقل دو راکت با خود حمل می کنند زیرا ممکن است تور راکت را در طول مسابقه بشکنند.

 

به ویژگی‌های فیزیکی راکت توجه کنید

با توجه به ویژگی‌های ظاهری می‌توانید بهترین راکت را برای خود برگزینید. اولین موردی که باید بدانید، اندازه سر است. اندازه سر راکت برای بازیکنان حرفه‌ای ۹۰ اینچ مربع و برای مبتدیان ۱۱۵ اینچ مربع است. وزن نیز پارامتر مهم بعدی بوده که آگاهی کامل داشتن از آن به کنترل بهتر راکت کمک می‌کند. وزن اغلب بدون سیم در راکت اندازه گیری می‌شود. طول راکت‌های تنیس نیز معمولا ۲۷ اینچ است. راکت‌های بزرگ ممکن است تا ۲۸ اینچ طول داشته باشند که به افزایش قدرت شما کمک می‌کند.

 

شما عزیزان میتوانید از فروشگاه اینترنتی تنیس۳۶۰، به صورت آنلاین بهترین راکت های تنیس، کفش و سایر تجهیزات مورد نظر خود را خریداری کنید. در این فروشگاه اینترنتی، میتوانید انواع راکت ها و دیگر تجهیزات این ورزش را از برند های معتبر جهانی با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین گزینه مورد نظر خود را تهیه کنید.

جدیدترین مطالب