لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری چاپی

بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری چاپی

در این مطلب با بهترین و سریع ترین روش های تیز کردن کاغذ دیواری چاپی آشنا می شوید.

 

کاغذ دیواری با طرح‌ها و رنگ‌های متنوع، جلوه‌ای مدرن و زیبا به دیوارهای خانه می‌دهد. با این حال، نگهداری و شستشوی نادرست کاغذ دیواری می‌تواند چرک، گرد و غبار و آلاینده‌های هوا را به خود جذب کند، به‌ صورتی که نیاز به تمیز کردن مداوم دارند. همچنین بسته به وضعیت، نوع و جنس کاغذ دیواری‌ها، ممکن است روش‌های متفاوتی برای لکه زدایی یا پاک کردن گرد و غبار وجود داشته‌ باشد که توجه به آنها می‌تواند طول عمر کاغذ دیواری را افزایش داده و هزینه تعویض و خرید مجدد کاغذ دیواری را کاهش دهد.

 

تمیز کردن کاغذ دیواری چاپی در صورتی که به‌ درستی و با پاک کننده مناسب انجام شود، می‌تواند از آسیب دیدن دیوارپوش‌ها جلوگیری کند و جذابیت را به دیوارهای قدیمی بازگرداند. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری چاپی آشنا کنیم تا خانه‌ای تمیز و فاقد هرگونه کثیفی داشته ‌باشید. به همین دلیل اگر می‌خواهید کاغذ دیواری را بدون آسیب رساندن به آن تمیز کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری چاپی

چگونه کاغذ دیواری‌های چاپی را تمیز کنیم؟

جنس کاغذ دیواری چاپ شده ترکیبی از کاغذ، روکش PVC و پلی‌اورتان است که نتیجه آن کیفیت بی‌نظیر و شستشو پذیری عالی است. به همین خاطر اولین قدم در تمیز کردن چاپ کاغذ دیواری، تشخیص نوع، جنس لایه‌های کاغذ و همچنین چسب مورد استفاده در اجرای کاغذ دیواری است که می‌تواند ماندگاری کاغذ دیواری‌های چاپی را در برابر عوامل آسیب‌زا تضمین کند. در ادامه شما را با انواع روش‌های تمیز کردن کاغذ دیواری‌های چاپی آشنا می‌کنیم:

 

✔ بخش اول: تمیز کردن کاغذ دیواری

تمیز کردن و از بین بردن انواع لکه‌ها از روی کاغذ دیواری‌های چاپ شده کار سختی نیست و می‌توان آن را با یک دستمال پارچه‌ای نرم و مرطوب انجام داد. اما تمیز کردن کاغذ دیواری تنها بر روی این روش متمرکز نیست و در ادامه به چند روش مهم برای تمیز کردن کاغذ دیواری می‌پردازیم:

 

۱. نوع کاغذ دیواری خود را مشخص کنید

نکته مهمی که قبل از تمیز کردن کاغذ دیواری باید به آن توجه کنید، جنس کاغذ دیواری است. چنانچه با انواع کاغذ دیواری براساس جنس آشنا نباشید، برای از بین بردن لکه‌ها با مشکل مواجه خواهید شد. زیرا دانستن این نکات پاک کردن لکه‌ها از کاغذ دیواری را برای شما راحت‌تر می‌کند:

 

✓ کاغذ دیواری وینیل با استفاده از یک دستمال نمدار و چند قطره چند منظوره تمیز می‌شود. اما نباید از اسکاج سخت که باعث ایجاد ساییدگی بر روی سطح کاغذ دیواری می‌شود استفاده‌ کنید.

 

✓ پس از انتخاب دیوار مناسب برای چسباندن کاغذ دیواری مخملی یا پلاستیکی، ابتدا باید سطح مورد نظر را با اسفنج خشک به ‌خوبی تمیز کنید تا هرگونه گرد و غبار، کثیفی، روغن و چربی به طور کامل از بین برود.

 

۲. تمیز کردن کاغذ دیواری

برای تمیز کردن کاغذ دیواری تنها به یک سطل آب گرم، دو قاشق چای خوری مایع ظرفشویی و یک دستمال یا اسفنج نرم و تمیز نیاز دارید. در ابتدا باید دو قاشق مایع ظرفشویی را در یک سطل آب گرم حل کنید. پس از تهیه محلول، باید دستمال یا اسفنج تمیز را در محلول خیس کنید و آب اضافی آن را داخل سطل آب بریزید. محلول تمیز کننده را ابتدا روی قسمتی از دیوار که مشخص نیست آزمایش کنید.

 

پس از اینکه دستمال آغشته به محلول را روی تمام قسمت‌های کاغذ دیواری کشیدید، حالا باید یک سطل آب و یک دستمال خشک بردارید و با دستمال مایع پاک کننده را از روی کاغذ دیواری خشک کنید. تمامی سطح کاغذ دیواری را با حرکات بالا به پایین، عمودی و با حرکات دورانی تمیز کنید.

 

✓ سعی کنید از مایع ظرفشویی زیاد استفاده نکنید. زیرا استفاده بیش از حد از مایع ظرفشویی خاک را به کاغذ دیواری می‌چسباند.

 

✓ برای جلوگیری از رنگی‌شدن کاغذ دیواری با شوینده‌های رنگی، باید حتماً از شوینده‌های مناسب استفاده ‌کنید.

 

✓ اصلاً نیازی به استفاده از دستمال‌های مخصوص برای تمیز کردن نیست، زیرا این دستمال‌ها به خاطر زبری زیاد برای کاغذ دیواری مناسب نیستند.

بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری چاپی

۳. کاغذ دیواری را بشویید و خشک کنید

کاغذ دیواری‌های چاپی با دستمال خشک یا اسفنج نرم خوب تمیز می‌شوند، اما فقط روی قسمت‌های لکه‌دار از چند قطره تمیز کننده استفاده‌ کنید. برای جلوگیری از خیس شدن زیاد کاغذ دیواری، یک دستمال تمیز دیگر بردارید و بلافاصله سطح کاغذ دیواری را خشک کنید.

 

✓ سعی کنید هنگام انجام این کار زیاد از آب استفاده نکنید، زیرا نمی‌خواهید در پایان‌کار با دیواری خیس و مرطوب روبه‌رو شوید.

 

✓ برای تمیز کردن برخی لکه‌های سرسخت می‌توانید از گوش پاک کن هم استفاده ‌کنید.

 

✔ بخش دوم: گردگیری کاغذ دیواری

یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید قبل از تمیز کردن کاغذ دیواری آن را انجام دهید، گردگیری کاغذ دیواری است. در ادامه به چند نکته مرتبط با گردگیری کاغذ دیواری می‌پردازیم:

 

۱. استفاده از جاروبرقی

یکی از بهترین روش‌ها برای گردگیری کاغذ دیواری، استفاده از جاروبرقی است. قبل از شروع، برس مخصوص تمیز کردن دیوار را به جارو برقی متصل کنید. این کار از ایجاد خط و خش روی کاغذ دیواری جلوگیری می‌کند. جارو برقی کشیدن را از قسمت‌های بالا به ‌سمت پایین ادامه دهید، تا تمام گرد و غبار سطح کاغذ دیواری گرفته شود.

 

✓ اگر می‌خواهید نقاط بالایی کاغذ دیواری را با جاروبرقی گردگیری کنید، باید از نردبان یا چهارپایه استفاده ‌کنید.

 

✓ برای کاغذ دیواری‌های برجسته و دارای برآمدگی، حتماً از شانه جاروبرقی استفاده ‌کنید.

 

۲. تمیز کردن با جارو (تی)

بهترین گزینه برای گردگیری کاغذ دیواری چاپ شده از هر نوع گرد و خاک، استفاده از جارو برقی یا تی و پارچه میکروفایبر است. برای این کار باید پارچه میکروفایبر یا یک دستمال مرطوب و تمیز را روی برس جارو یا تی بکشید و سپس کاغذ دیواری را از چپ به راست و از بالا به پایین تمیز کنید. پس از اتمام کار و اطمینان از گردگیری کامل کاغذ دیواری، می‌توانید گوشه‌های دور از دسترس دیوارها و کف زمین که گرد و غبار زیادی جمع شده را جارو کنید.

 

۳. گردگیری با دستمال

اگر جاروبرقی، تی و دستمال میکروفایبر در دسترس ندارید، آخرین گزینه استفاده از دستمال خشک است. دستمالی که برای گردگیری گرد و خاک کاغذ دیواری استفاده می‌کنید باید حتماً خشک و تمیز باشد. همان‌طور که به تمیز کردن دیوار از بالا به پایین ادامه می‌دهید، مطمئن شوید که پارچه کثیف نیست و در صورت کثیفی بلافاصله آن را تعویض کنید. چرا که دستمال کثیف چه بر روی چاپ استیکر و چه بر روی کاغذ دیواری چاپی بیشترین اثر لکه را از خود به‌ جای می‌گذارد.

 

✔ بخش سوم: لکه‌ زدایی

پاک کردن انواع لکه‌های مختلف از روی کاغذ دیواری به‌ روش‌های زیر انجام ‌می‌شود:

 

۱. پاک کردن علامت مداد شمعی

برای تمیز کردن لکه مداد شمعی باید از یک کاردک برای برداشتن مواد اضافی از روی کاغذ دیواری استفاده ‌کنید. در ادامه یک دستمال کاغذی را روی لکه قرار دهید و با اتویی که روی کمترین درجه تنظیم ‌شده، روی لکه فشار دهید تا لکه به طور کامل از روی کاغذ دیواری پاک شود.

 

۲. از بین بردن اثر انگشت

برای حذف لکه اثر انگشت از روی کاغذ دیواری، می‌توانید از پاک کن صمغی (art gum eraser) یا ژله‌ای استفاده ‌کنید. برای این کار، پاک کن را به آرامی روی لکه‌های اثر انگشت بکشید تا کاملاً محو شوند. در صورت پاک کردن لکه اثر انگشت از روی کاغذ دیواری جنس وینیل، بهترین راهکار استفاده از صابون یا مایع ظرفشویی و آب است. ابتدا ظرف حاوی محلول آب و مایع ظرفشویی را بردارید و دستمال را داخل آن فرو ببرید تا خیس شود، سپس با همان دستمال مرطوب لکه‌ها را تمیز کنید.

بهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری چاپی

۳. پاک کردن لکه چربی

لکه‌های چربی روی کاغذ دیواری به طور کامل با دستمال کاغذی و اتو پاک می‌شوند. ابتدا دستمال کاغذی را روی لکه قرار دهید، سپس اتو را روی حرارت کم تنظیم کنید و یک دقیقه روی دستمال نگه‌دارید. با این کار چربی به دستمال می‌چسبد و با برداشتن دستمال لکه کاملاً از بین می‌رود.

 

۴. تمیز کردن لکه نوشیدنی

در صورت ریختن نوشیدنی و آبمیوه روی کاغذ دیواری چاپی، باید ابتدا با دستمال آب اضافی آن را خشک کنید. سپس با یک دستمال آغشته به مایع شوینده لباس، لکه را به آرامی بسابید تا لکه کاملاً از بن برود. حالا با یک اسفنج نمدار، مایع شوینده را از روی کاغذ دیواری تمیز کنید.

 

چاپ سبحان؛ بهترین مرکز چاپ کاغذ دیواری در تهران

کاغذ دیواری‌ها بر اساس متریال به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که روش تمیز کردن هر کدام از آنها نسبت به دیگری متفاوت است. به همین دلیل، اگر جنس کاغذ دیواری خوب باشد، شما دیگر نگرانی از بابت پاک کردن لکه‌ها از روی کاغذ دیواری ندارید. بنابراین اگر به‌ دنبال بهترین مرکز چاپ کاغذ دیواری در تهران هستید که علاوه بر متریال مرغوب، تمامی محصولات چاپی آن در برابر شستشو و آسیب پذیری مقاوم باشد، می‌توانید مرکز تخصصی چاپ سبحان را انتخاب کنید.

 

این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین مراکز در زمینه چاپ وینیل، چاپ بنر و چاپ فلکس در تهران است که تمامی محصولات چاپی خود را با بهترین کیفیت و قیمت به مشتریان عرضه می‌کند. به همین دلیل اگر قصد سفارش چاپ کاغذ دیواری از این مرکز را دارید، می‌توانید به سایت https://sobhanprint.com/ مراجعه کنید و محصول مورد نیاز خود را به‌صورت آنلاین از سایت سفارش داده و در اسرع وقت تحویل بگیرید.

جدیدترین مطالب