لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

با بهترین روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما آشنا شوید!

مجموعه : رپورتاژ
با بهترین روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما آشنا شوید!

همه ما معمولاً پیش از فرارسیدن فصل سرما سعی داریم تا با روش‌های مختلف خانه خود را عایق بندی کنیم. برای انجام این کار در و پنجره‌ها عناصر اصلی هستند که باید به آن‌ها توجه کرد. در و پنجره‌ها به عنوان تنها نقطه مبادله هوای درون و بیرون ساختمان به حساب می‌آیند که برای عایق بندی بهتر باید به دنبال روش‌هایی برای افزایش کارایی آن‌ها باشیم. به طور معمول در و پنجره‌های فرسوده و قدیمی تنها دلیلی هستند که باعث می‌شوند خانه شما بسته به فصل به طور غیرقابل‌کنترل به شدت گرم یا سرد شوند. هافمن به شما کمک می‌کند که به سرعت و بدون نیاز به بنایی و تخریب دیوار در و پنجره‌های قدیمی منزلتان را تعویض کنید!

 

البته برای عایق بندی ساختمان راهکارهای موقتی هم وجود دارد! یکی از بهترین روش‌ها برای بررسی نشت هوا، روشن کردن استفاده از شعله، مانند شعله یک شمع و حرکت دادن آن در اطراف چارچوب در و پنجره است. با این روش به سرعت و به سادگی قادر به پیدا کردن شکاف‌ها خواهید بود. بعد از پیدا کردن شکاف در و پنجره و درزهای موجود باید با توجه به مدل قاب‌بندی در و پنجره‌ها یک روش عایق کاری مناسب را انتخاب کنید. در ادامه این مقاله قصد داریم ضمن معرفی روش‌های مرسوم عایق کاری در و پنجره‌ها، شما را با یک تیم تخصصی در زمینه طراحی و تولید در و پنجره یو پی وی سی آشنا کنیم که احتمالاً به کمک آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید.

 

 (1 استفاده از نوارهای درزگیری

یکی از مرسوم‌ترین روش‌ها در عایق بندی در و پنجره استفاده از نوارهای درزگیر است. اگر قصد تعویض در و پنجره‌های قدیمی منزلتان را ندارید و می‌خواهید با روشی ارزان و در دسترس به صورت موقت از نشت هوای بیرون به داخل ساختمان جلوگیری کنید، استفاده از نوارهای درزگیر در و پنجره بهترین گزینه است؛ اما فراموش نکنید که این یک روش کارآمد و دائمی نیست بلکه تنها یک راهکار موقت است که برای مدت کوتاهی میتوان از آن کمک گرفت. برای کمک گرفتن از این روش عایق کاری کافیست به اندازه متراژ قاب‌ در و پنجره‌های منزلتان نوار درزگیر بخرید و پس از تمیز کردن گردوغبار قاب در و پنجره‌ها، نوار درزگیر را به داخل قاب بچسبانید.

 

این نوارها معمولاً داخل قاب هر نوع پنجره‌ای نصب می‌شوند اما باید بدانید که پنجره یو پی وی سی هیچ نیازی به استفاده از نوار درزگیر ندارد.

با بهترین روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما آشنا شوید!

2) استفاده از روکش عایق

یکی دیگر از روش‌های موقتی و ارزان‌قیمت برای عایق بندی پنجره‌ها و درب ورودی استفاده از روکش عایق است؛ اما روکش عایق چیست؟ پلاستیک‌های متری شفاف بهترین و ارزان‌ترین روکش عایقی هستند که می‌توانید برای جلوگیری از نشت هوای سرد به درون ساختمان استفاده کنید. بهتر است این روکش عایق را به پشت شیشه یا درب ورودی بچسبانید به طوری که کاملاً قاب پنجره یا در را بپوشاند. همچنین بد نیست اضافه کنیم که در بازار روکش‌های پلاستیکی تخصصی‌تری هم وجود دارد که به عنوان روکش عایق شناخته شده و مستقیماً بر روی پنجره چسبانده می‌شوند و یک لایه محافظتی اضافی بر روی آن ایجاد می‌کنند. البته باید توجه داشت که استفاده از این روکش علاوه بر محدود کردن دید، تمیز کردن شیشه‌ها را نیز با مشکل روبرو می‌کند.

 

به نظر شما نصب پنجره دو جداره دردسر کمتری ندارد؟ خصوصاً که هافمن به شما ضمانت می‌دهد نصب پنجره جدید بدون کوچک‌ترین تخریب و بنایی درست بر روی همان قاب قدیمی پنجره صورت گیرد.

 

3) استفاده از پردههای سنگین و ضخیم

یکی دیگر از راهکارهای موقتی برای عایق بندی در و پنجره‌های منزل استفاده از پرده‌های سنگین و ضخیم در پشت آن‌هاست. همان‌طور که شما با پوشیدن یک پلیور ضخیم از نفوذ سرما به بدنتان جلوگیری می‌کنید، استفاده از یک پرده ضخیم و سنگین هم می‌تواند از نفوذ هوای سرد به داخل خانه جلوگیری کند، اما این روش به هیچ عنوان صددرصدی نیست.

 

درست است که استفاده از پارچه‌های ضخیمی مانند پارچه مخمل و لنین می‌تواند جلوی ورود هوای سرد به داخل خانه را بگیرد، اما باید توجه داشت که استفاده از پرده ضخیم نور خانه را به شدت کم کرده و از طرفی با عملکرد ضعیف این پرده‌ها در مهار سرما بازهم بخشی از هوای سرد وارد خانه شما می‌شود.

 

هافمن شما را از داشتن خانه‌ای تاریک با پرده‌های ضخیم و همچنین از دردسرهای تعویض پرده در فصل‌های مختلف نجات می‌دهد.

 

4) استفاده از پارتیشنهای تزئینی

روشی دیگر برای جلوگیری از ورود سرما با داخل ساختمان استفاده از پارتیشن‌های متحرک تزیینی جلوی درب ورودی است. اگر از سمت درب ورودی هوای سرد زیادی به داخل خانه وارد می‌شود بهتر است جلوی در را با یک پارتیشن چوبی متحرک بپوشانید، این پارتیشن‌ها نیز مانند پرده‌های ضخیم عملکرد صددرصدی ندارند اما در کاهش نشت هوای سرد به فضای داخلی تا حدودی موثر هستند.

 

البته قیمت این پارتیشن‌های چوبی و تزئینی کمتر از قیمت پنجره دو جداره هافمن نیست. به نظر شما چرا باید برای یک راهکار موقت با کارایی پایین هزینه‌ای برابر با هزینه عایق بندی دائمی خانه بپردازید؟ بهتر نیست به جای این روش فکری به حال در و پنجره‌های فرسوده کنید؟

با بهترین روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما آشنا شوید!

پنجره دو جداره بهترین روش عایق بندی منزل شما

پنجره‌های دو جداره UPVC هافمن فرصت خوبی را برای بهبود عملکرد انرژی خانه شما فراهم می‌کند، شما می‌توانید با این انتخاب دمای خانه خود را ثابت نگه دارید، نقاط سرد و گرم اتاق‌ها را از بین ببرید و ساختمان منزل یا محل کارتان را در برابر شرایط آب و هوایی پاییز و زمستان عایق‌بندی کنید. با جایگزین کرده این پنجره‌ها به جای پنجره‌های قدیمی دیگر نیازی به روش‌های موقتی عایق بندی در و پنجره‌ها نخواهید داشت.

 

دلیل اصلی ایجاد این نوع پنجره‌ها، ساخت عایقی برای جلوگیری از ورود صدا و همچنین جلوگیری از عبور گرما یا ورود هوای سرد به داخل ساختمان است. کاربرد پنجره‌های دو جداره در بنا باعث می‌شود تنظیم درجه حرارت در فضای داخلی ساختمان کار ساده‌تری باشد، همچنین این نوع عایق‌بندی پنجره‌ها نیاز شما را به مصرف انرژی کاهش داده و در کم کردن هزینه‌های انرژی به خصوص برای ساختمان‌های بزرگ اداری بسیار کارآمد است.

 

قیمت پنجره دو جداره با فریم UPVC

تعیین قیمت پنجره‌های یو پی وی سی به موارد مختلفی چون اندازه، نوع متریال، کیفیت طراحی و تولید، دو یا سه جداره بودن و … بستگی دارد، به همین دلیل نمی‌توان یک قیمت ثابت برای اجرای چنین پروژه‌ای ارائه داد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت پنجره دو جداره هافمن از هر جای ایران، بدون نیاز به پیش‌شماره با اپراتورهای 1644 تماس بگیرید. همچنین امکان ثبت سفارش از طریق وب‌سایت هافمن نیز برای مشتریان فراهم است.

با بهترین روش عایق کاری در و پنجره در برابر سرما آشنا شوید!

جدیدترین مطالب