خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی

خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی

بسیاری از افرادی که به فکر افزایش میزان رفاه زندگی برای خود و خانواده‌شان هستند، مهاجرت به کشوری پیشرفته‌تر را انتخاب می‌کنند. انتخاب کشور مقصد، متناسب با هدفی که از مهاجرت دارند، متفاوت است.

 

به طور مثال فردی که به قصد ادامه‌ی تحصیل مهاجرت می‌کند، ابتدا وضعیت دانشگاه‌ها و هزینه‌های زندگی دانشجویی را بررسی می‌کند. قبرس شمالی، یکی از مقاصدی است که افراد برای اهداف مختلف آن را انتخاب می‌کنند.

 

وجود دانشگاه‌های بین المللی و معتبر، اقتصاد رو به رشد، امنیت بالا، آرامش و طبیعت بکر موجود در این کشور، اقشار مختلفی از مهاجران را به خود جلب می‌کند.

 

یکی از پر طرفدارترین راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت قبرس شمالی، خرید ملک در این کشور است. خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی، نوعی سرمایه گذاری در این کشور محسوب می‌شود.

 

اگر برایتان سوال پیش آمده که چطور ممکن است خرید ملک در کشوری سود آور و نوعی سرمایه گذاری باشد، در ادامه با ما همراه باشید.

خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی

آنچه باید درباره قبرس بدانیم

جزیره‌ی قبرس، در شرق دریای مدیترانه و در جنوب کشور ترکیه واقع شده است. همسایه‌ی جنوبیِ کشور زیبای قبرس، کشور یونان است.

 

قبرس، سومین جزیره‌ی بزرگ در حوزه‌ی دریای مدیترانه، پس از سیسیل و ساردنی شناخته شده است. بعد از اعلام استقلال کشور قبرس، در پی درگیری‌های میان ترک‌ها و یونانیان، این سرزمین به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد.

 

قبرس شمالی، که پایتخت آن نیکوزیا می‌باشد، تحت قیومیت کشور ترکیه است. مردمانِ آن به زبان ترکی استامبولی صحبت می‌کنند؛ اما به اقتضای شرایط جغرافیایی، توریست پذیر و مهاجر پذیر بودن این سرزمین، زبان انگلیسی هم بسیار رایج است.

 

واحد پولی اصلی این کشور، لیر ترکیه است؛ اما در برخی موارد نیاز است که شما از پوند و دلار نیز استفاده کنید. خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی و در کل خرید املاک و مستقلات، با پوند انگلستان انجام می‌شود. شهریه‌ی دانشگاه‌های بین المللی و معتبرِ موجود در قبرس شمالی، عموما با دلار پرداخت می‌شود.

 

قبرس شمالی، عضو دائمی اتحادیه‌ی اروپا است؛ اما به دلیل اختلافات موجود با قبرس جنوبی، عضو شینگن نیست. بنابراین برای سفر به قبرس شمالی، نیازی به دریافت ویزای خاصی ندارید و تنها با دریافت ویزای فرودگاهی می‌توانید وارد این سرزمین شوید.

 

ایرانیان، معمولا ابتدا به ترکیه سفر کرده و از آنجا به قبرس شمالی وارد می‌شوند. البته پرواز مستقیم از ایران به قبرس شمالی هم وجود دارد.

 

قبرس شمالی از شمال، شرق، جنوب و غرب با قاره‌های آسیا، آفریقا و اروپا، مرز آبی دارد. همین موضوع باعث شده تا تعداد سواحل بکر و بی‌نظیر در جایجای قبرس شمالی، فراوان باشد.

خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی

خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی

قیمت املاک در قبرس شمالی، به نسبت سایر کشورهای حوزه‌ی دریای مدیترانه، بسیار مناسب است. طبیعت زیبا و سواحل رویایی، قیمت مناسب املاک، امنیت بالا، اقتصاد رو به رشد و … از مواردی هستند که بسیاری از افراد را مشتاق سرمایه گذاری و خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی کرده است.

 

اکثر سرمایه گذاران، از کشورهایی همچون روسیه، آلمان، اسکاندیناوی، خاورمیانه، ایران و … هستند. اقتصاد کشور قبرس شمالی بر پایه‌ی گردشگری است و هر ساله حداقل 1 میلیون جهان گرد از این سرزمین دیدن می‌کنند. بسیاری از آن‌ها پس از مشاهده‌ی موقعیت کم نظیر قبرس شمالی، به این کشور مهاجرت می‌کنند.

 

آب و هوای قبرس شمالی معتدل و مدیترانه‌ای می‌باشد. گرچه این کشور جزو قاره‌ی اروپا است، اما در طول سال حدود 300 روز آفتابی دارد و فاقد زمستان‌های سرد و سخت است.

 

شرایط خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی

اکثر سازندگان معتبر ملک در قبرس شمالی، شرایط پرداخت اقساطی را برای خریداران فراهم کرده‌اند. همین نکته، یکی از دلایلی است که سرمایه گذاری در این بخش رونق پیدا کرده.

 

همچنین به دلیل وجود رقابت بین فروشندگان، ممکن است برخی از آنها شرایط ویژه‌تر و تخفیفاتی را به شما ارائه دهند.

 

خرید ویلا در این کشور به طور کلی، به سه شکل امکان پذیر است:

 

خرید ویلاهای آماده و تکمیل شده

برای خرید این ویلاها، ابتدا نیاز است 70 درصد آن را زمان عقد قرارداد و سپس 30 درصد مابقی را طی 2 سال و بدون بهره به فروشنده پرداخت نمایید.

 

خرید ویلاهای در حال ساخت

این نوع ویلاها معمولا به صورت پیش فروش، فروخته می‌شوند. در این حالت، شما 30 درصد از مبلغ را در زمان عقد قرارداد، 40 درصد آن را در زمان تکمیل پروژه و 30 درصد باقی مانده را طی اقساط 2 ساله و بدون بهره، پرداخت می‌کنید.

 

لازم به ذکر است که شرایط مطرح شده، عمومی و کلی هستند و ممکن است کمپانی سازنده، آفرها و شرایط ویژه‌تری را برایتان در نظر داشته باشد.

 

خرید ویلاهای دست دوم

این ویلاها عمدتا به شکل مبله و دارای تعدادی از وسایل خانه می‌باشند، قسط بندی نمی‌شوند و شما باید در زمان خرید آن‌ها، کل مبلغ را بپردازید. به دلیل اینکه قبل از فروش، 5 درصد مالیات نوسازی آن‌ها پرداخت شده، شما در زمان خرید، معاف از پرداخت مالیات نوسازی خواهید بود.

خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی

مزایای خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی

از آنجایی که کشور قبرس شمالی یک کشور در حال رشد و نوظهور است، شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا خانه و ویلای مورد نظرتان را در قبرس شمالی بخرید؟ با ما همراه باشید تا برخی مزایای مهاجرت از طریق خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی را به شما بگوییم:

 

• قیمت مناسب املاک نسبت به سایر کشورهای حوزه‌ی دریای مدیترانه

• امکان دریافت اقامت خانوادگی

• استفاده از ارز پایدار، پوند، برای معاملات املاک و مستقلات

• افزایش سالانه‌ی 15-20 درصدی ارزش ملک

• امکان خرید اقساطی به صورت بلند مدت و بدون بهره

• پایین بودن هزینه‌های زندگی

• وجود امنیت بالا

• وجود مالیات اندک

• فعال بودن بازار املاک با توجه به توریست پذیر بودن و وجود دانشگاه‌های بین المللی

 

برخی معتقدند که امکان به توافق رسیدن دو کشور قبرس شمالی و جنوبی در آینده وجود دارد و این موضوع می‌تواند روی جهش ارزش و قیمت املاک در قبرس شمالی تاثیر مثبتی داشته باشد.

 

هزینه خرید خانه در قبرس شمالی

حداقل قیمتی که برای فروش یک خانه‌ی بدون اتاق خواب می‌توان اعلام کرد 45  هزار پوند است. این مبلغ اصلا مبلغ دقیقی نیست. در حقیقت برای ارزیابی مبلغ مورد نیاز برای خرید ملکی در قبرس شمالی، نیاز است تا با مشاوران خبره و مسلط در همین زمینه صحبت کنید.

 

گرچه برخی هزینه‌های جانبی در این مسئله ثابت هستند، اما برای برآورد دقیق هزینه‌ی خرید خانه و ویلا در قبرس شمالی، باید نیازها، بودجه‌ی مالی و … مورد نظرتان را به مشاوران اعلام نمایید.

 

مواردی مانند متراژ، امکانات ویلا، چشم انداز، زمان تحویل، متریال ساخت و … در تعیین قیمت خانه و ویلا، تاثیر مستقیم دارند.

جدیدترین مطالب