لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

نکات مهم و ضروری که قبل از خرید انواع کالسکه مسافرتی و صندلی ماشین باید بدانیم

نکات مهم و ضروری که قبل از خرید انواع کالسکه مسافرتی و صندلی ماشین باید بدانیم

صندلی ماشین و کالسکه هر دو از اقلام بسیار کاربردی در سیسمونی نوزاد محسوب می‌شوند و مادران و پدرانی که نیاز دارند خارج از خانه نیز کودکشان را با خود همراه کنند از این دو وسیله استفاده‌ی فراوان می‌کنند. از آن‌جا که هم از کالسکه و هم از صندلی ماشین در بازه‌ی زمانی نسبتاً طولانی استفاده می‌شود، لازم است که پیش از تهیه‌ی این دو محصول به نکاتی توجه داشت تا به کمک آن‌ها بتوان کالایی مطمئن و با دوام خریداری کرد.

 

نکات ضروری برای خرید کالسکه مسافرتی

کالسکه ابزاری کاربردی و اساسی برای حمل کودک در گردش‌های خارج از خانه است. این وسیله در مدل‌های متنوعی تولید شده و مدل مسافرتی آن مناسب استفاده در سفرها و جابه‌جایی‌ها است. هنگام خرید کالسکه مسافرتی باید به این نکات توجه داشت:

 

سبکی

مهم‌ترین ویژگی یک کالسکه مسافرتی، سبکی آن است و اگر وزن کالسکه بیشتر از ۸ کیلوگرم باشد دیگر چندان مناسب سفر نیست. با این حال اگر وزن کالسکه بیش از حد کم باشد، طبیعتاً میزان تحمل وزن آن نیز کمتر می‌شود.

 

ابعاد

ابعاد کالسکه‌های مسافرتی طوری است که در حالت جمع شده فضای بسیار کمی اشغال می‌کنند. حتی برخی از کالسکه‌های مسافرتی در حالت جمع شده ابعادی دارند که با استانداردهای بار مجاز قابل حمل به کابین هواپیما سازگاری دارد. به این نوع از کالسکه‌ها که اصطلاحاً از ویژگی کابین سایز برخوردارند، کالسکه‌ی هواپیمایی نیز می‌گویند.

 

با این وجود باید به ابعاد کالسکه در حالت باز نیز توجه شود و اطمینان حاصل کرد که به اندازه‌ی کافی راحت و جادار باشد.

کالسکه هواپیمایی

جنس و دوام

جنس و کیفیت ساخت کالسکه‌های مسافرتی فوق‌العاده مهم است زیرا کالسکه‌ها در سفر در معرض آسیب بیشتری قرار دارند. کالسکه‌هایی با بدنه‌ی آلومینیومی علاوه بر سبکی، بهترین مقاومت را در برابر آسیب دارند. به علاوه، جنس و ابعاد چرخ‌های کالسکه نیز نقش مهمی در دوام و ماندگاری کالسکه ایفا می‌کنند.

 

قابلیت‌ها

دسته‌ی چمدانی، امکان نصب صندلی رو به والدین، قفل تاشو، امکان جدا کردن چرخ‌ها در حالت جمع شده، روکش قابل تعویض، قابلیت تنظیم پشتی و زیرپایی از جمله ویژگی‌هایی است که توسط برندهای مختلف تولیدکننده‌ی کالسکه در بازار پیشنهاد می‌شود و همگی در خدمت آسایش والدین و کودک‌ اند. خوب است که والدین با توجه به نیازشان به این موارد توجه داشته باشند.

 

میزان تحمل وزن و ایمنی

کالسکه‌های مسافرتی وزن کمی دارند و به همین دلیل تحمل وزن کمتری در مقایسه با کالسکه‌های معمولی دارند. با این وجود مدل‌های مختلف ظرفیت‌های متفاوتی برای تحمل وزن کودک دارند. از این رو، باید با توجه به وزن کودک و طول دوران استفاده گزینه‌ی مورد نظر را انتخاب کرد.

 

به لحاظ تامین امنیت کودک نیز، کالسکه‌هایی که گواهی‌های ایمنی معتبر اخذ کرده‌اند و به سیستم تعلیق و ترمز مجهز هستند و برای نشیمن آن‌ها کمربند ایمنی پنج‌نقطه‌ای یا سه‌نقطه‌ای لحاظ شده است، کالسکه‌های بهتری محسوب می‌شوند.

صندلی ماشین

نکات ضروری برای خرید صندلی ماشین

مطابق تمامی دستورالعمل‌های ایمنی جهانی، کودکان تا پیش از سن ۱۲ سالگی نباید بدون استفاده از صندلی ماشین به تنهایی سوار بر خودرو شوند. به همین خاطر والدینی که قرار است پس از به دنیا آمدن کودک مرتباً سوار بر خودرو شوند و کودکشان را نیز با خود همراه کنند باید صندلی خودرو تهیه کنند. برای تهیه‌ی یک صندلی خودرو مطلوب، نکاتی وجود دارد که در ادامه مطرح می‌شود:

 

سن کودک و جهت نشستن

تمامی صندلی ماشین‌های موجود در بازار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هنگام نشستن، جهت قرار گرفتن کودک رو به جلو باشد. اما دستورالعمل‌های ایمنی همگی تاکید کرده‌اند که کودک باید در حالت رو به عقب روی صندلی خودرو قرار بگیرد. از این رو، بعضی از مدل‌های صندلی ماشین علاوه بر برخورداری از حالت رو به جلو، این امکان را نیز فراهم کرده‌اند که کودک روی صندلی ماشین در حالت رو به عقب نیز قرار بگیرد. بنابراین هنگام خرید صندلی ماشین باید به این نکته توجه داشت که اگر قرار است کودک از بدو تولد از صندلی ماشین استفاده کند، صندلی ماشین باید امکان چرخش ۳۶۰ درجه داشته باشد یا لااقل بتواند از جهت قرارگیری در دو حالت رو به جلو و رو به عقب پشتیبانی کند.

 

قابلیت تنظیم پشتی و محل قرارگیری سر

بیشتر صندلی ماشین‌ها به گونه‌ای طراحی و عرضه شده‌اند که کودک بتواند تا رسیدن به وزن ۳۶ کیلوگرم و حدود سن ۱۲ سالگی از آن‌ها استفاده کند. از زمان تولد تا رسیدن به ۱۲ سالگی بازه‌ی زمانی طولانی است و طی این زمان کودک به شکل چشمگیری رشد می‌کند. بنابراین صندلی ماشین باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که طی این مسیر رشد همواره محصولی راحت برای نشستن کودک باقی بماند. این کار از طریق تعبیه‌ی قابلیت تنظیم پشتی و محل قرارگیری سر صورت می‌گیرد. هرچه تعداد درجات تنظیم این قابلیت‌ها بیشتر باشد، صندلی ماشین محصول راحت‌تری برای کودک خواهد بود.

 

ایمنی

فلسفه‌ی وجودی صندلی ماشین، تامین ایمنی کودک است. به همین خاطر پیش از خرید یک مدل از این محصول باید از وجود قابلیت‌هایی که در خدمت ایمنی کودک هستند مطمئن شد. اولین مورد کمربند ایمنی خودِ صندلی ماشین است که کارآمدترین و مطمئن‌ترین انواع آن، پنج‌نقطه و سه‌نقطه‌ای می‌باشد. نکته‌ی دیگر قابلیت‌هایی است که موقعیت صندلی ماشین را در خودرو تثبیت می‌کند. تکنولوژی ایزوفیکس از معروف‌ترین ویژگی‌هایی است که به منظور تثبیت موقعیت صندلی ماشین ارائه می‌شود اما باید اطمینان حاصل کرد که خودروی مد نظر نیز قابلیت پشتیبانی از این ویژگی را دارد. همچنین کمربند بالایی و پایه‌ی نگه‌دارنده نیز در برخی مدل‌های صندلی ماشین به همین منظور تعبیه شده است.

خرید کالسکه

سایر نکات مهم برای خرید سیسمونی

علاوه بر نکات فنی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، توصیه می‌شود برای خرید کالسکه مسافرتی و صندلی ماشین به موارد دیگری همچون به‌صرفه بودن قیمت کالا، اصالت کالا و خرید از فروشگاه معتبر نیز توجه شود. به همین منظور، این کالاها باید از فروشگاه‌هایی خریداری شوند که از اعتبار کافی برخوردارند و اصالت کالاهای عرضه شده توسط آن‌ها تضمین شده است. امروزه بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی همچون نی‌نی لیست چنین خدماتی را ارائه می‌دهند. در وب سایت نی نی لیست، انواع کالسکه‌های مسافرتی و صندلی ماشین از بهترین برندهای موجود در بازار ایران عرضه شده است و با مراجعه به آن می‌توان علاوه بر برخورداری از بسته‌های تخفیف ویژه و خریدی مطمئن، از مشاوره‌ی تخصصی و رایگان خرید سیسمونی توسط این شرکت بهره برد.

جدیدترین مطالب