لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

تنها چند قدم برای داشتن یک تراس سبز زیبا

مجموعه : رپورتاژ
تنها چند قدم برای داشتن یک تراس سبز زیبا

خوشبختانه تراس ها امروزه به یکی از فضاهای جدانشدنی ساختمان ها تبدیل شده اند. این بدین معناست هر واحد می تواند فضای سبز خصوص خود را داشته باشد. اما انچه حائز اهمیت است اجرای سریع و بدون دردسر این تراس ها فارغ از ابعاد و فرم هایی که می توانند داشته باشند، می باشد.

 

 اما به نظرتون چه طوری می توان در کمترین زمان ممکن یک تراس سبز و جذاب داشت؟

یکی از روش های رایج برای اجرای تراس سبز، روش پرتابل مدولار می باشد. در این روش شما نیاز به هیچگونه زیرسازی ندارید و همه اقلام به صورت پیش ساخته و با تنوع بالا در محل جایگذاری می شوند.

 

یکی از شرکت های مجری تراس سبز، شرکت چکادبام می باشد که با سابقه 10 سال فعالیت تخصصی در زمینه اجرای روف گاردن، تراس سبز و دیوار سبز به روش پرتابل و مدولار، شرکت مادر در این زمینه محسوب می شود. این شرکت به دلیل داشتن کارخانه تولیدی اقلام روف گاردن و تراس سبز می تواند در کمترین زمان ممکن طرح مورد نظر شما را اجرا نماید.

 

 اما برای داشتن یک تراس زیبا چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 

بستر کاشت

بستر کاشت یکی از مهمترین آیتم ها برای داشتن یک تراس سبز محسوب میشود. شما می توانید با در نظر گرفتن بودجه و فضای تراستان بستر کاشت مناسب را تهیه کنید.

 

شرکت چکادبام بر اساس نوع طرح کاشت و بودجه شما اقلام متنوعی دارد. تری باکس ها بستر مناسبی برای کاشت درختچه های بین 2 تا 2.5 متر می باشند. فلاورباکس ها نیز میتوانند برای کاشت بوته هایی مانند شمشاد مورد استفاده قرار بگیرند.

 

اما بسترکاشت هایی با عنوان پلانترباکس با عمق 10 سانتی متر نیز تولید شده اند که گیاهان پوشاننده همچون ناز فرانسوی و یا سدوم در آنها کاشت می شوند. اما اگر کاشت درختچه نیز مد نظرتون باشد شما می تواند با قرار دادن قاب درختی داخل این پلانتر باکس ها این امکان را فراهم کنید.

اجرای تراس سبز

آبنما

شنیدن صدای آب در یک تراس می تواند آرامش و زیبایی محیط را دو چندان کند. اما اگر محدودیت فضا دارید نگران نباشید. آبنماهای ایستاده این مجموعه نیز طوری طراحی شده اند که در کنارایجاد سبزینگی و با توجه به محدودیت فضایی بتوانند مورد استفاده قرار بگیرند.

 

اما آبنماهای دیگری همچون آبنمای محوطه و یا طرح باران نیز وجود دارند که فارغ از ابعاد می توانند تراس شما را رویایی کنند.

دیوار سبز

تجهیزات جانبی

بعد از زیباسازی تراس دیگر وقتش رسیده تا در تراستان نشسته و با نوشیدن یک چای از هوا لذت ببرید.

 

نیمکت های پشتی دار و یا بدون پشتی می توانند بهترین انتخاب شما باشند. اگر تراستان فضای بیشتری نیز دارد می توانید از تاب برای محل نشستن خود استفاده کنید. این تاب ها با ترکیب فلاورباکس می توانند سبزینگی فضای شما را بهبود بخشند.

آلاچیق ها

آلاچیق ها نیز دارای تنوع بالایی هستند. شما برای تعرف فضای نشستن خود می توانید از یک ست میز و نیمکت همراه با سایبان چتری استفاده کنید و یا با کمک آلاچیق هایی که دارای سقف نیمه مسقف هستند و یا پرگولا فضای نشستن خود را تعریف کنید.

 

حتی اگر دارای تراس بام باشید انتخاب شما می تواند آلاچیق های مسقف و حتی آتریوم باشد.

تراس همراه با آلاچیق

یکی از محبوبترین روش ها برای اجرای روف گاردن و تراس سبز، روش پرتابل و مدولار است. در این روش بستر کاشت ها و اقلام به صورت پیش ساخته در کارخانه تولید می گردند. سپس سازه های شما بدون نیاز به زیرسازی خاصی بر روی تراس شما اجرا میشوند.

 

 همان طور که ذکر شد یکی از شرکت های نام دار در این زمینه شرکت چکادبام می باشد. این شرکت دارای 10 سال سابقه تخصصی در اجرای روف گاردن، تراس سبز و دیوار سبز می باشد که بیش از 2000 پروژه اجرا شده در سراسر ایران دارد.

 

شرکت چکادبام به سبب داشتن کارگاه، اقلام را به صورت پیش ساخته تولید کرده و به دلیل داشتن نیروهای مجرب، در سریعترین زمان ممکن بام شما را سبز می کنند.

 

برای دریافت مشاوره رایگان و بازدید از بامتان می توانید از طریق شماره های زیر در تماس باشید.

 

021-44484801

0912-1306522

 

برای مشاهده پروژه های شرکت چکادبام به سایت زیر مراجعه فرمایید.

 

www.chekadbam.com

www.chekadeno.com

جدیدترین مطالب