ردیاب خودرو: آیا مزایای آن معایب را می‌پوشاند؟

ردیاب خودرو: آیا مزایای آن معایب را می‌پوشاند؟

GPS خودرو یا همان ردیاب، انقلابی در صنعت خودرو سازی به حساب می آید. فناوری Global Positioning System طیف وسیعی از کاربرد ها را شامل می‌شود. دامنه این کاربرد ها مدیریت ناوگان، مرسوله های پستی، چمدان، هواپیما و …. را در بر می گیرد. فناوری رهیابی مانند هر تکنولوژی دیگری مزایا و معایبی دارد که نیاز است قبل از استفاده نسبت به آن درک کامل داشته باشید. در ادامه مزایا و معایب جی پی اس را بطور کامل بررسی خواهیم کرد تا در انتها درک درستی از این موضوع داشته باشید.

 

منبع مطلب مزایا و معایب جی پی اس: وبسایت شرکت ایگل

 

مزایای ردیاب جی پی اس

جی پی اس که یک فناوری مبتنی بر ماهواره محسوب می شود، به شما کمک می‌کند تا به راحتی و در امنیت کامل به مقصد خود برسید. از مهم ترین مزیت‌های ردیاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

1. ردیابی لحظه‌ای: gpsیاب با ارائه بروزترین موقعیت مکانی، به شما کمک می کند تا موقعیت خودرو را کاملا لحظه ای در اپلیکیشن مشاهده کنید.

 

2. کاربری آسان: در صورت بروز واقعه و در شرایط اضطراری می توانید به سرعت موقعیت خودرو خود را پیدا کنید. به این صورت که وارد اپلیکیشن ردیاب می‌شوید و موقعیت مکانی ماشین خودرو را مشاهده کنید.

 

3. افزایش امنیت: تمامی سیستم های حمل و نقل عمومی و شخصی می توانند برای افزایش امنیت خودرو از نصب ردیاب را در اولویت اقدامات خود قرار دهند.

 

4. کابرد گسترده ردیاب: جی پی اس کاربرد های زیادی در زمینه‌های مختلف دارد که در ادامه هر یک را ذکر خواهیم کرد:

 

کاربرد های نظامی: برای هدف گیری دقیق

• کابرد های زیست محیطی: برای ردیابی حیوانات

• کاربرد های کشاورزی: برای هدایت ماشین آلات کشاورزی

• کاربرد های ساخت و ساز: برای نقشه برداری دقیق و مدیریت پروژه

 

1. در دسترس بودن: جی پی اس کاربرد گسترده ای دارد و می‌توان آن را در دستگاه های مختلفی همچون تبلت، ساعت هوشمند و انواع ناوبری ها بکار برد.

 

2. مقرون به‌ صرفه بودن: استفاده از سیگنال های GPSهزینه بسیار کمی برای شما رقم می‌زند. با توجه به افزایش سالانه آمار سرقت خودرو، خرید ردیاب با کاهش احتمال ناپدید شدن خودرو یکی از اقتصادی ترین تجهیزات پرکابرد امنیتی خودرو محسوب می شود.

 

3. جلوگیری از سرقت خودرو: یکی از مهم ترین مزایای ردیاب جلوگیری از سرقت ماشین است. قفل فرمان، قفل پدال و دزدگیر خودرو دیگر پاسخگوی نیاز صاحبان خودرو نیست. بنابر این نیاز است تا شما برای محافظت و افزایش امنیت از یک تکنولوژی قوی‌تر و به‌روزتر مثل ردیاب که نقش ضد سرقت خودرو را ایفا می‌کند، استفاده کنید.

 

4. افزایش شانس پیدا کردن ماشین های سرقت شده: جالب است بدانید که در صورت دزدیده شدن تنها 30 درصد از خودرو ها در همان روز اول پیدا می‌شوند. حتی بسیاری ا ز خودروها پس از سرقت تمامی قطعاتشان جدا و عملا دیگر کاربردی ندارند.

مزایای جی پی اس خودرو

معایب و مشکلات ردیاب خودرو

ردیاب‌های GPSعلاوه بر مزایایی که دارند، معایبی نیز دارند که می بایست قبل از خرید و نصب ردیاب در نظر گرفته شوند. البته نکته ای که نیاز است ذکر کنیم این است که اگر قبل از خرید سعی کنید از یک شرکت معتبر اقدام کنید این مسائل تا حد زیادی قابل کنترل است. در ادامه تعدادی از معایب ردیاب را باهم بررسی خواهیم کرد:

 

1. هزینه بالا: ردیاب‌ gps می‌تواند گران هم باشد. هزینه هایی که شما بابت ردیاب خودرو می پردازید هزینه اشتراک و هزینه نصب ردیاب است. با توجه به متغیر بودن قیمت ها در صورت انتخاب شرکت ارائه دهنده نادرست هزینه های زیادی به شما اعمال خواهد شد.

 

2. نقص حریم خصوصی: اگر بدون رضایت و آگاهی صاحب خودرو از ردیاب برای ردیابی او استفاده کنید، غیرقانونی است. حتی اگر از ردیاب GPSبا رضایت استفاده کنید، باید از نحوه استفاده از اطلاعات و اینکه چه کسی به آنها دسترسی دارد آگاه باشید.

 

3. دقت ردیابی: دقت انواع ردیاب با توجه به کیفیت ساخت می تواند متفاوت باشد. اگر محدوده شما، سیگنال های ردیاب پوشش ضعیف داشته باشند دقت پایین تری نیز خواهند داشت. قابل ذکر است که عوامل دیگری مانند تداخل و انسداد نیز می تواند بر دقت جی پی اس تاثیر بگذارد.

 

4. کاهش عمر باتری: عمر باتری خودرو با نصب نادرست ردیاب می‌تواند کاهش پیدا کند. بنابراین سعی کنید از یک شرکت و نصاب معتبر برای نصب ردیاب کمک بگیرید.

 

5. محدودیت قانونی: با در نظر گرفتن محدوده زندگی قوانین استفاده از ردیاب می تواند متفاوت باشد. به طور مثال، ممکن است در کشوری زندگی کنید که استفاده از GPSبدون رضایت صاحب خودرو جرم محسوب می‌شود، حتما قبل از خرید قوانین کشور خود را بررسی کنید. ‌‌‌‌

 

6. محدودیت های فاصله: یکی از عواملی که می‌تواند موجب نارضایتی خریداران شود کار کردن در محدوده خاص است. اگر دستگاه ردیاب از محدوده مشخصی خارج شود، دیگر امکان ردیابی مکان وجود ندارد.

 

7. احتمال ایجاد پارازیت در سیگنال های ردیاب: با وجود اینکه ردیاب‌ها از طریق سیگنال های ماهواره کار می‌کنند امکان ایجاد اختلال و پارازیت در جی پی اس وجود دارد. یکسری دستگاه وجود دارد که با ایجاد اختلال موجب می شوند تا ردیاب ها اطلاعات درستی ارائه ندهند.

 

بطور کلی استفاده از ردیاب می تواند بسیار ارزشمند باشد اما نیاز است قبل از استفاده مزایا و معایب آن را به دقت بررسی کنید تا بتوانید از میان برند های مطرح کشور بهترین برند را انتخاب کنید.

 

نتیجه گیری:

نهایتا با بررسی مزایا و معایب ردیاب ماشین می توانید به این جمع بندی برسید که با وجود مزایا و معایب مطرح شده خرید ردیاب برای شما مناسب است یا خیر؟ اگر به دنبال راهکاری برای بالا بردن امنیت خودرو خود هستید، جی پی اس می تواند بهترین راهکار برای این امر باشد. ردیاب یک آپشن مفید برای خانواده هایی است که جایی برای پارک ماشین ندارند. علاوه بر این با نصب ردیاب برای همیشه خیال خود را از امنیت خودرو راحت کنید.

جدیدترین مطالب