زمان ثبت نام لاتاری در سال 2025

زمان ثبت نام لاتاری در سال 2025

زمان ثبت نام لاتاری 2025 میلادی که طی روزهای آینده وارد ایام ثبت نام لاتاری 2025 خواهیم شد را در این مقاله بصورت کامل توضیح خواهیم داد و ابهاماتی که راجب لاتاری گرین کارت آمریکا نیز هست را پاسخ می دهیم.

 

پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

زمان ثبت نام لاتاری در سال 2025

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

برنامه ویزای مهاجرتی تنوع نژادی (Diversity Visa Lottery or DV Lottery) یا لاتاری گرین کارت آمریکا هر ساله توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده برگزار می شود.

 

لاتاری گرین کارت آمریکا به عنوان راهی برای افزایش تنوع مهاجرانی که برای زندگی به ایالات متحده مهاجرت می کنند، برگزار می شود.

 

هر ساله برنامه ویزای تنوع نژادی به ۵۵ هزار نفر که به طور تصادفی انتخاب شده اند، و فقط از کشورهایی هستند که مهاجران کمی به ایالات متحده می فرستند، اجازه می دهد تا اقامت دائم، که معمولا «گرین کارت» نامیده می شود، را دریافت کنند.

 

این راهی برای افراد و خانواده هایی است که به جز این، امکانی برای مهاجرت قانونی به ایالات متحده جهت دریافت گرین کارت ندارند.

 

نحوه ثبت نام لاتاری 2025

برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ یک دوره زمانی محدود تعیین می شود که در طی آن می توانید برای لاتاری ویزای مهاجرتی تنوع نژادی ثبت نام کنید.

 

هر سال، وزارت امور خارجه ایالات متحده دستورالعمل های دقیقی را برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا منتشر می کند. این دستورالعمل ها شامل تاریخ دوره ثبت نام هم می شود که در طی آن می توانید وارد سایت ثبت نام لاتاری شوید.

 

تمام ثبت نام ها باید به صورت الکترونیکی در وب سایت لاتاری ویزای تنوع نژادی و در طول دوره مشخص شده، ارسال شوند. ثبت نام های خارج از بازه زمانی تعیین شده، پذیرفته نمی شوند.

 

به لحاظ قانونی برای هر شخص در طول هر دوره ثبت نام، فقط یک بار اجازه ثبت اطلاعات وجود خواهد داشت. وزارت امور خارجه ایالات متحده از فناوری پیشرفته برای شناسایی چندین ثبت نام استفاده می کند.

 

بنابراین، اگر بیش از یک ثبت نام انجام دهید، به طور کلی رد صلاحیت شده و در قرعه کشی لاتاری شرکت داده نخواهید شد. سایت ثبت نام لاتاری فقط در تاریخ و زمان مشخص شده برای انجام ثبت نام فعال می شود.

 

پیش ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ در موسسه ایرانیان لاتاری

قبل از شروع ثبت نام اصلی در سایت لاتاری E-DV، موسسه ایرانیان لاتاری پیش ثبت نام خود را آغاز خواهد کرد.

 

پیش ثبت نام به این معناست که متقاضیان محترم، اطلاعات مورد نیاز را در فرم مخصوص در سایت ایرانیان لاتاری تکمیل کرده و عکس های خود را در سایت موسسه ایرانیان لاتاری بارگذاری می کنند.

 

کارشناسان ایرانیان لاتاری، اطلاعات و عکس ها را بررسی کرده و فرم ها را جهت ثبت در سایت اصلی لاتاری آماده می کنند.

 

به محض شروع ثبت نام در سایت اصلی لاتاری E-DV، اطلاعات مشتریان محترم موسسه ایرانیان لاتاری در سایت اصلی ثبت شده و رسید ثبت نام در پنل کاربری آن ها قرار می گیرد.

 

زمان آغاز پیش ثبت نام موسسه از طریق پیج اینستاگرام ایرانیان لاتاری اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.

 

از آن جا که ثبت نام لاتاری امری تخصصی است، موسسه ایرانیان لاتاری اکیدا توصیه دارد تا متقاضیان محترم، ثبت نام خود را به متخصصین این حوزه بسپارند و بدون آگاهی کافی اقدام به ثبت نام نفرمایند.

 

تاریخ ثبت نام لاتاری 2025

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ گرین کارت آمریکا، طبق روال هر ساله با شروع سال مالی، آغاز می شود.

 

به این ترتیب، شروع ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ ، احتمالا در اوایل اکتبر 2023 (اوایل مهر ماه 1402) خواهد بود.

 

متقاضیان در یک بازه حدودا ۳۵ روزه می توانند برای شرکت در لاتاری نام نویسی کنند.

زمان ثبت نام لاتاری در سال 2025

اطلاعات مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری 2025

• اطلاعات هویتی

• آدرس محل سکونت

• وضعیت تحصیلی

• وضعیت تاهل

• عکس استاندارد لاتاری برای نفر اصلی و زیرمجموعه ها

• ایمیل و تلفن

• اطلاعات همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال براساس مدارک هویتی

 

شرط اصلی ثبت نام لاتاری 2025

جهت واجد شرایط بودن برای ویزای تنوع نژادی، متقاضیان باید طبق قانون مهاجرت و ملیت (INA) در ایالات متحده پذیرفته شوند.

 

بر این اساس، نفر اصلی ثبت نام کننده باید حداقل دارای تحصیلات دوازده ساله دبیرستانی یا حداقل دو سال سابقه کار در پنج سال اخیر در رشته شغلی با نمره ۷ به بالا (با توجه به سایت ONETONLINE.ORG) باشند.

 

در واقع اصلی ترین شرط ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ این است که شخص اصلی ثبت نام کننده باید حداقل مدرک تحصیلی معادل دیپلم آمریکا داشته باشد که این دیپلم، معادل دوازده سال تحصیل است.

 

مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵

در سیستم آموزشی ایران، دیپلم های نظام قدیم شامل چهار سال دبیرستان و یا سه سال دبیرستان به همراه مدرک پیش دانشگاهی، و همچنین دیپلم های نظام جدید که در سال سوم دبیرستان فارغ التحصیل می شوند، دوازده ساله در نظر گرفته می شوند. بنابراین افراد متقاضی با داشتن حداقل این مدارک، واجد شرکت در لاتاری هستند.

 

چه مدارک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ مجاز نیستند؟

افرادی که دیپلم فنی و حرفه ای یا کار و دانش، هنرستان، بزرگسالان، شبانه و یا از راه دور دارند، واجد شرایط ثبت نام نیستند؛ مگر اینکه در زمان ثبت نام دانشجو بوده و حداقل یک سال تحصیل در دانشگاه را پشت سر گذاشته باشند.

 

آیا داشتن دیپلم جهت شرکت در لاتاری ۲۰۲۵ برای همه افراد الزامی است؟

شرط تحصیلی فقط برای نفر اصلی ثبت نام کننده یا کیس اصلی الزامی است.

 

سایر افراد خانواده که به عنوان زیرمجموعه ثبت می شوند (مانند همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال)، الزامی برای داشتن شرط تحصیلی ندارند.

 

شرط شغلی در ثبت نام لاتاری (در صورت نداشتن ۱۲ سال تحصیل)

افرادی که دوازده سال تحصیل ندارند باید طی ۵ سال گذشته ۲ سال در مشاغل با امتیاز svp بالاتر از ۷ سابقه کار داشته باشند.

 

محدودیت سنی ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری هیچ محدودیت سنی ندارد و تنها شرط ثبت نام داشتن حداقل دیپلم ۱۲ ساله در زمان ثبت نام است.

 

ثبت نام افراد زیر ۲۱ سال در لاتاری

افراد زیر ۲۱ سالی که مجرد بوده و حداقل دیپلم دوازده ساله دارند می توانند هم به همراه والدین و هم به صورت تک نفره ثبت نام نمایند.

 

ثبت نام افراد متاهل در لاتاری

هر شخص متاهل الزاما باید اطلاعات و عکس همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را در فرم ثبت نام درج نماید، حتی اگر این افراد قصد مهاجرت با فرد ثبت نام کننده اصلی را نداشته باشند. در صورت برنده شدن این شخص، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال او نیز می توانند گرین کارت را دریافت نمایند.

 

افراد متاهلی که به هر دلیل، اطلاعات همسر و یا فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را ذکر نکنند، حتی در صورت برنده شدن، شانس خود جهت اخذ ویزای آمریکا را از دست می دهند.

زمان ثبت نام لاتاری در سال 2025

ثبت نام فرزندان در لاتاری

هر شخص باید اسامی تمام فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود را در زمان ثبت نام، وارد کند.

 

اطلاعات هویتی و عکس فرزندانی که شرایط زیر را دارند باید حتما در فرم ثبت نام لاتاری وارد شوند، حتی اگر آن فرزندان قصد و یا امکان مهاجرت با شما را نداشته باشند:

 

• فرزند اصلی (چه در حضانت شخص ثبت نام کننده باشد و چه نباشد)

• فرزند همسر فعلی از ازدواج قبلی (چه در حضانت شخص ثبت نام کننده و همسر او باشد و چه نباشد)

• فرزند خوانده قانونی

• فرزندی که به هر دلیل با والدین زندگی نمی کند.

 

در صورتی که اطلاعات این فرزندان در فرم ثبت نام لاتاری وارد نشوند، از لحاظ قانونی، ثبت نام کننده واجد شرایط دریافت ویزا نخواهد بود. دقت داشته باشید که به هیچ عنوان اطلاعات فرزندان بالای ۲۱ سال و یا متاهل خود را در فرم ثبت نام وارد نکنید!

 

اشتباه متداول در ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵

برخی از اشتباهات در زمان ثبت نام لاتاری، می توانند باعث ایجاد دردسر در پروسه اخذ ویزا و حتی ریجکت شدن قطعی ثبت نام کنندگان، در صورت برنده شدن در قرعه کشی لاتاری شوند. که بعد از اعلام نتایج لاتاری و مشخص شدن کیس نامبر شما می توانید با مشاورین ما نیز در تماس باشید.

 

در ادامه به برخی از اشتباهات متداول در زمان ثبت نام لاتاری اشاره می کنیم:

• ثبت نام چندباره در سایت E-DV

• خطا در وارد کردن تاریخ ها مانند تاریخ تولد

• نداشتن شرط تحصیلی برای نفر اصلی در زمان ثبت نام

• اشتباه در املای نوشتاری و یا جابجا نوشتن نام و نام خانوادگی

• اضافه نکردن اطلاعات همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال (به هر دلیلی) برای افراد متاهل

• آپلود عکس های قدیمی، غیر استاندارد و یا عکس افراد دیگر به جای عکس ثبت نام کننده

• ثبت اطلاعات فرزندان بالای ۲۱ سال و فرزندان متاهل (حتی اگر زیر ۲۱ سال سن داشته باشند)

• اضافه کردن اطلاعات افرادی به عنوان زیر مجموعه که به صورت قانونی و رسمی همسر یا فرزند شما محسوب نمی شوند.

 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم توضیح کاملی راجب نام نویسی لاتاری در سال 1402 به شما همراهان گرامی دهیم ولی از آن جا که ثبت نام لاتاری امری تخصصی است، موسسه ایرانیان لاتاری اکیدا توصیه دارد تا متقاضیان محترم، ثبت نام خود را به متخصصین این حوزه بسپارند و بدون آگاهی کافی اقدام به ثبت نام نفرمایند.

جدیدترین مطالب