شرکت حسابداری

شرکت حسابداری

به طور معمول همه فعالان اقتصادی از اهمیت حسابداری مطلع هستند و شرکت حسابداری هم به عنوان یک شخصیت حقوقی و فعال در این حوزه، سعی بر ارائه خدمات مالی و مالیاتی دارد. شرکت حسابداری با نام های دیگری مانند موسسه حسابداری، شرکت خدمات مالی و مالیاتی هم شناخته می شود.

شرکت حسابداری در تهران

شاید شرکت حسابداری در نگاه اول همان کاری را انجام می دهد که یک حسابدار یا مدیر مالی هم ارائه می دهد. اما اگر با این شرکت ها تجربه همکاری داشته باشیم یا آشنا باشیم متوجه فواید و مزیت های آن خواهیم بود.

 

برای مثال شرکت حسابداری مانند یک حسابدار به سادگی ترک کار نمی کند، چون وابسته به شخص یا یک کارشناس منحصر به فرد نیست. شرکت حسابداری یک شخصیت حقوقی است و به نسبت دارای اعتبار است و از طرفی هم دارای یک محل کار مشخص، کارکنان مشخص و تخصص های گوناگون است که جامع بودن خدمات آنها برای مشتریان بسیار مهم و کارساز است.

 

شرکت حسابداری یکی از گزینه های بسیار خوب و به صرفه برای برونسپاری خدمات مالی، حسابداری و مالیاتی است. البته خدمات این مدل شرکت ها کمی گسترده تر است و برخی از شرکت های حسابداری اکثر حوزه های مالی را پوشش می دهند که در ادامه مقاله موارد مهم آن را بررسی می کنیم.

 

شرکت حسابداری چیست؟

همانطور که گفتیم و از اسم آن هم پیداست، شرکت حسابداری شخصیت حقوقی دارد و دارای شناسه ملی و شماره ثبت و آدرس محل کار مشخص است. شرکت حسابداری از کارشناسان و مدیران در حوزه های مختلف حسابداری و مالی تشکیل شده است و هدف اصلی آنها ارائه خدمات مربوطه به مشتریان است.

 

کیفیت ارائه خدمات در این شرکت ها یکی از دلایل ادامه همکاری مودیان مالیاتی و مشتریان آنهاست که به عنوان فعال اقتصادی شناخته می شوند.

بهترین شرکت حسابداری

شرکت حسابداری به دلیل اهمیت و گستردگی خدمات در این حوزه ناچار است که از مهارت متخصصان و مشاوران خبره در این حوزه یا حوزه های مربوطه استفاده کند و البته فراموش نکنیم که موسسان این شرکت ها نیز خودشان به عنوان کارشناسان مالی یا مدیران مالی شناخته می شوند.

 

شرکت حسابداری با موسسه حسابرسی متفاوت است. موسسه حسابرسی خدمات حسابرسی(حسابدار رسمی) ارائه می دهد که تحت عنوان یک گزارش حسابرسی مهر و امضا شده به سازمانها ارائه می شود د هدف و دلایل خاصی از تهیه این گزارشات حسابرسی وجود دارد. قابل ذکر است که شرکت های حسابداری خدمات حسابرسی هم ارائه می دهند و این موضوع یکی از خدمات مهم آنها به شمار می آید.

 

خدمات شرکت حسابداری

خدمات شرکت حسابداری می تواند به توجه به توان و سیاست های آن شرکت بسیار وسیع و متفاوت باشد. در این مقاله مجال تمرکز بر جزئیات و ریزه کاری خدمات شرکت حسابداری وجود ندارد اما قطعا مهمترین و پرتقاضا ترین آنها را به صورت کلی مطرح می کنیم.

خدمات شرکت حسابداری مالی کده

متوجه شدیم که خدمات حسابداری می تواند مربوط به امور مالی، حسابداری، مالیاتی، حسابرسی و بیمه باشد و به عبارتی این خدمات را می توان از یک شرکت حسابداری تقاضا کرد و ارائه این خدمات عرف و معمول است.

 

اما برخی از شرکت های حسابداری خدمات مدیریتی و مشاوره ای نیز ارائه می دهند، برای مثال بسیاری از شرکت ها نیاز به مشاوره تسهیلات دارند و یا عده ای دیگر نیاز به حسابداری مدیریت و مدیریت بهای تمام شده دارند و حتی در مواقعی مشاوره کسب و کار و بسیاری از عناوین مرتبط دیگر.

 

به نظرتان همه شرکت های حسابداری مهارت یا توانایی چنین مواردی دارند؟ متاسفانه خیر و محدودیت و عدم توانایی ارائه این خدمات باعث شده است که بعضی از شرکت های حسابداری معروف تر و پر طرفدار تر باشند.

 

بهترین شرکت حسابداری

خیلی دشوار است که اسم یک شرکت حسابداری را بتوان به عنوان بهترین شرکت حسابداری نام برد و هدف از این قسمت هم نام بردن هیچ شرکتی نیست. بلکه قرار است ویژگی های یک شرکت حسابداری خوب را مطرح کنیم.

 

یک شرکت حسابداری خوب از کارشناسان و مدیران با مهارت و متخصص تشکیل شده است که مسئولیت پذیر، دلسوز و با دقت هستند. این شرکت دارای نظم سازمانی مناسبی است و برنامه ریزی مناسب مالی برای مشتریان خود در نظر دارند.

خدمات حسابداری

انطباق نحوه کاری شرکت های حسابداری با شرایط مشتریان بسیار موضوعی چالش برانگیز و دشوار است. تفاوت تفکر مدیران و صاحبان کسب و کار با یکدیگر و همچنین نوع فعالیت آنها باعث می شود شرکت های حسابداری برای ورود به هر کار یا سازمانی برنامه های مشخص خود را داشته باشند و بهترین نسخه را تجویز کنند.

 

کسب و کارها برای انتخاب بهترین شرکت حسابداری که کار آنها را به طور مطلوب انجام دهد باید بررسی و تحقیق کنند و سپس تصمیم گیری نمایند. یکی از مناسب ترین روش ها برای اینکار تحقیق در بین کسب و کارها همکار یا دوستان و آشنایان است و هدف از اینکار استعلام مهارت و حسن انجام آن شرکت حسابداری است.

 

شرکت حسابداری در تهران

در کشور ما، شرکت حسابداری در تهران و سایر شهرهای بزرگ به طور معمول کار حسابداری مشتری های زیادی را انجام می دهند و دلیل آن تجمع بیشتر کسب و کارها در کلان شهرها مانند تهران و اصفهان و مشهد و تبریز و سایر شهرهای صنعتی است.

 

به طور طبیعی در مناطقی که تعدد کسب و کارها بیشتر است نیاز به امور مالی و مالیاتی هم بیشتر است به همین دلیل مثلا یک شرکت حسابداری در تهران سرشان شلوغ است و مدیریت کردن مشتریان کمی دشوار است و نیاز به تجربه و یک نظم سازمانی دارد.

خدمات حسابداری در تهران

اگر شما نیز در تهران هستید و نیاز به یک شرکت حسابداری و خدمات مالی در تهران دارید، بهتر است که با یک شرکت حسابداری در تهران یا شهر خود تماس حاصل کنید و امور مالی خود را برونسپاری نمایید.

 

خدمات حسابداری

حسابداری دنیای بسیار وسیعی دارد و خدمات قابل ارائه آن هم بسیار گسترده و متفاوت است. در این قسمت قرار است پرکاربرد ترین و پرتقاضا ترین خدمات حسابداری را مطرح کنیم.

 

حسابداری دارای یک چرخه حسابداری است و از اجزا و مراحل مختلفی تشکیل شده است. این مراحل از استقرار سیستم های حسابداری و دریافت اطلاعات مالی شروع می شود و تا اختتامیه پایان دوره مالی و ارائه صورتهای مالی ادامه دارد.

 

از مهمترین خدمات حسابداری می توان به ثبت و نگهداری سوابق و اسناد حسابداری، بستن حساب ها، ارائه صورت های مالی و گزارشات حسابداری و مدیریتی، مدیریت مالی، ارائه تراز و کاربرگ های محاسباتی، مدیریت حساب ها و مانده ها، مغایرت گیری و بسیاری از موارد دیگر که هر کدام رنگ و بوی خاص خود را دارد.

 

اقلام ذکر شده در موارد بالا در تمام حسابداری ها عمومیت دارد. برای مثال ممکن است یک شرکت نیاز به حسابداری بهای تمام شده داشته باشد چون در بخش تولید فعالیت دارد. یا یک شرکت نیاز دارد که درصد پیشرفت کاری را (صورت وضعیت) محاسبه کند چون در بخش پیمانکاری فعالیت دارد و از این قبیل فعالیت های خاص.

خدمات مالیاتی در تهران

معمولا خدمات حسابداری که شرکت حسابداری ارائه می دهد محدودیت ندارد و فرقی نمی کند که یک شرکت فعالیت بازرگانی داشته باشد یا تولیدی یا هر نوع دیگری، بلکه آنها سعی می کنند محدوده خدمات خود را با توجه به نیاز مشتری گسترش دهند و منعطف برخورد نمایند.

 

یکی از خدمات حسابداری بسیار کاربردی و سطح بالا مربوط به مدیریت بهای تمام شده شامل حسابداری مدیریت و حسابداری بهای تمام شده است. این خدمات بسیار می تواند از نظر مدیریتی به سازمانها کمک کند و تصمیمات مدیریت را تحت تاثیر قرار دهد.

 

اهمیت استفاده از خدمات حسابداری

اهمیت و فواید حسابداری از هیچ کسب و کاری پوشیده نیست و مدیران عامل و صاحبان کسب و کارهایی که باهوش عمل می کنند به حسابداری خود بها می دهند. حسابداری زبان تجارت است و هر کسب و کاری به آن نیاز دارد.

 

اگر کسب و کارها نیازهای خود را در امور مالی مورد سنجش قرار دهند و از ویژگی ها و اهمیت خدمات حسابداری آگاه باشند، بی شک به طور جدی از خدمات حسابداری بهره مند می شوند و امور مالی و مالیاتی خود را جدی می گیرند. یکی از شروط لازم برای موفقیت کسب و کار واحد مالی است و اهمیت ندادن به آن باعث دور شدن از برخی اهداف استراتژیک شرکت یا مجموعه می شود.

خدمات حسابداری شرکت

حسابداری و خدمات مربوط به آن یکی از موضوعات مهم در جهت برقراری نظم و نظام در مجموعه می باشد. داشتن سیستم حسابداری و نظام مالی برای هر شرکتی مفید و باعث رشد آن مجموعه می شود به شرطی که به آن توجه شود و از ظرفیت ها آن استفاده کرد.

 

حسابداری یا به نوعی حسابداری مالیاتی بر امور مالیاتی هر سازمانی تاثیرگذار است و نتایج اهمیت بخشیدن به این بخش می تواند کسب و کارها را از جرایم مالیاتی نجات دهد. و در مقابل اهمیت ندادن به حسابداری و امور مالی می تواند اثرات ناگواری برای کسب و کارها داشته باشد و در مواقعی با توجه به شرایط پیش رو امکان ورشکستگی صرفا به خاطر مالیات وجود دارد.

 

یکی از جذابیت های حسابداری داشتن یک حساب و کتاب منظم و دقیق است که کارفرمایان از آن گزارشات مختلف و مفیدی را استخراج می کنند. صورت های مالی یکی از این گزارشات بسیار جذاب در حوزه مالی است.

 

خدمات حسابداری دورکاری

در مورد حسابداری، و اهمیت و ویژگی های آن صحبت کردیم و حالا قرار است یکی از جنبه های متفاوت حسابداری را تحت سرفصل حسابداری دورکاری مطرح کنیم. برخی تصور می کنند که حسابداری دورکاری معنایی ندارد و این کاملا اشتباه است.

 

امروزه بسیاری از کسب و کارها اعم از مشاغل و شرکت ها از خدمات حسابداری دورکاری استفاده می کنند و مشکل خاصی هم وجود ندارد اما شرایط خاصی باید مد نظر گرفته شود.

 

البته این موضوع برای همه کسب و کارها صدق نمی کند و برخی به ناچار توانایی استفاده از حسابداری دورکاری ندارند. اما بسیاری از شرکت های متوسط و کوچک می توانند از این مدل حسابداری بهره مند شوند.

 

از ویژگی های حسابداری دورکاری به صرفه بودن حقوق و دستمزد و عدم نیاز به یک مکان یا محل کار برای حسابدار است. معمولا حسابداری دورکاری توسط شرکت حسابداری یا موسسات خدمات مالی و مالیاتی ارائه می شود. از ویژگی های حسابداری دورکاری که توسط شرکت های حسابداری ارائه می شود عدم نگرانی در مورد ترک کار حسابدار است. زیرا شرکت به حسابدار وابسته نیست و در صورت ترک کار حسابدار، آن شرکت حسابداری مربوطه امور را مدیریت و پیش می برد.

 

استخدام کارشناس حسابداری

استخدام کارشناس حسابداری به دلیل چالش انجام حسابداری در هر سازمان است. حسابداران بسیاری آماده به کار هستند و انتخاب آنها نیاز به بررسی سوابق و مهارت ایشان دارد که خود این موضوع هم کار آسانی نیست.

 

از طرفی بعد از استخدام کارشناس حسابدار می توان متوجه این موضوع شد که این شخص شاید مناسب کار در آن مجموعه نیست و این حالت کار را سخت تر می کند. همچنین ترک کار حسابدار یکی دیگر از چالش های استخدام کارشناس حسابداری است.

 

اما همه این موارد می تواند راه حل مناسبی داشته باشد و یا حداقل این چالش ها و مشکلات پیش رو را کاهش داد. اول باید مرور کنیم که دلیل استخدام حسابدار چیست؟ آیا کسب و کار قرار است خدمات مالی و مالیاتی خود را پیگیری و مدیریت نماید؟ یا قرار است از حسابدار به عنوان منشی یا پیک یا حتی خدمات نظافتی هم استفاده کند؟!!!!

خدمات مالیاتی در تهران

اگر صرفا قرار است که حسابداری، امور مالی و مالیاتی خود را مدیریت و پیگیری کنید، می توانید با شرکت حسابداری همکاری داشته باشید و از خدمات حسابداری، خدمات مالی و مالیاتی ایشان کمال استفاده را ببرید. شرکت های حسابداری و خدمات مالی می توانند به واحد مالی شما نظم و ساختار مناسبی القا کنند و مدیران مجموعه را از چالش های مالی و مالیاتی دور کنند.

 

خدمات مالیاتی

واژه مالیات برای همه آشناست و بسیاری از مردم سرتاسر جهان درگیر آن هستند. خدمات مالیاتی در هر کشور با توجه به قوانین مالیاتی و قوانین تجارت حاکم در آن کشور شکل می گیرد.

 

خدمات مالیاتی نیز مانند حسابداری بسیار گسترده است و چون مالیات مربوط به دولت ها می شود قوانین مشخص و مکتوبی برای این مساله ارائه می شود که مردم از آن پیروی نمایند. در ایران مالیات های مستقیم و غیر مستقیم بسیار حائز اهمیت است و قوانین مالیاتی وابسته به آن مانند قانون جدید سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی هم که جدیدا بر سر زبان ها افتاده است بسیار مهم است.

شرکت مالیاتی

اگر بخواهیم تنوع خدمات مالیاتی را مطرح کنیم مجال نمی شود همه موارد را ذکر کنیم اما برای مثال مشاوره مالیاتی، حسابداری مالیاتی، ارسال اظهارنامه مالیاتی مانند اظهارنامه عملکرد، اظهارنامه املاک، مالیات بر ارث و غیره از خدمات مالیاتی به شمار می روند. در مورد مشاوره مالیاتی در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

به یاد داشته باشیم که توجه نکردن به قوانین و انجام ندادن تکالیف مالیاتی برای هر شخص حقوقی یا شخص حقیقی، جرایم مالیاتی به همراه خواهد داشت.

 

اگر به دور و اطراف خود نگاهی اندازیم بسیاری از کسب و کارها و افراد را مشاهده می کنیم که درگیر مسائل مالیاتی هستند و عدم آگاهی، بی توجهی و همچنین تصمیمات اشتباه مالی باعث شده است که دچار دردسر و ضررهای مادی و معنوی شوند. جرایم نقدی مالیاتی و ناراحتی های روحی و روانی که حاصل از نتایج نامطلوب مالیاتی است همان ضررهای مادی و معنوی مذکور است.

 

با توجه به موارد فوق الذکر کسب و کارها ناچار به جدی گرفتن امور حسابداری و مالیاتی خود هستند و اهمیت ندادن به آن و عدم به کارگیری افراد متخصص در حوزه مالیات و حسابداری باعث بروز نتایج ناگوار می شود.

 

مالیات یک موضوع بسیار تخصصی است و طبیعی است که برای یک موضوع تخصصی باید نزد کارشناس یا مشاور مربوط به آن حوزه مراجعه کرد. اگر یک نفر مریض شود نزد دکتر می رود و اگر یک نفر مشکل مالیاتی دارد یا قرار است که از مشکلات آتی پیشگیری کند باید نزد یک متخصص مالیاتی برود.

 

شرکت مالیاتی چیست؟

در موارد فوق اهمیت مالیات و امور مالی و مالیاتی را مرور کردیم. این را هم متوجه شدیم که برای انجام امور حسابداری می توان به شرکت حسابداری مراجعه کرد اما برای امور مالیاتی به کجا باید مراجعه کرد یا چه انتخابی می توان داشت؟

 

یکی از این گزینه ها مراجعه به شرکت های مالیاتی است. جالب است بدانید که شرکت های مالیاتی به نوعی همان شرکت های حسابداری و همان موسسات خدمات مالی و مالیاتی هستند فقط نام های متفاوتی دارند و اکثرا خدمات یکسانی را ارائه می دهند. البته کیفیت خدمات، نحوه ارائه خدمات و ریزه کاری های هر شرکت با دیگری متفاوت است که در موارد بالاتر به طور مختصر به آن پرداخته شد.

 

هدف از مراجعه به شرکت حسابداری یا شرکت مالیاتی انجام امور حسابداری و مالیاتی است. مباحث حسابداری و مالیاتی در شرکت ها بسیار به یکدیگر وابسته است و نقطه عطف آنها نیز حسابداری مالیاتی است. حسابداری مالیاتی یک مدل از کار حسابداری و حسابدار مالیاتی یک شغل است که جایگاه شغلی مناسبی در بازار کار حسابداری و مالیاتی دارد.

 

در شرکت مالیاتی یا شرکت های حسابداری و خدمات مالیاتی افراد متخصصی و مدیران خبره ای وجود دارند که می توانند امور مالی و مالیاتی شما را حل و رفع و مدیریت نمایند.

 

مشاور مالیاتی

مشاور مالیاتی یکی از کسانی که در موارد بالا بسیار به آن تاکید کردیم. چرا مشاور مالیاتی در برخی کسب و کارها وجود دارد و در برخی خیر. معمولا کسب و کارهای بزرگ از مشاور مالیاتی بهره مند می شوند و از ایشان مشاوره مالیاتی دریافت می کنند. البته شرکت های متوسط هم همینطور هستند.

مشاور مالیاتی

اما شرکت های کوچک شاید به دلیل ساده بودن مدل کسب و کار و وارد شدن به مراحل اولیه کسب و کار به مشاور مالیاتی نیاز نداشته باشند. نمی توان به طور قطعی اظهار کرد که کسب و کارهای کوچک نیازی به مشاور مالیاتی ندارند. تحقیقات نشان داده که بسیاری از کسب و کارهای کوچک به دلیل بی اهمیت به امور مالی و مالیاتی رشد نکرده اند و مالیات در آن نقش به سزایی داشته است.

 

مشاوره مالیاتی در بسیاری از کسب و کارهای کوچک جای خود را به حسابداری مالیاتی داده است. یعنی شرکت های کوچک به جای همکاری با مشاور مالیاتی ترجیح می دهند از یک حسابدار مالیاتی استفاده کنند. آنها احساس می کنند به دلیل کوچک بودن کسب و کارشان نیازی به مشاور مالیاتی ندارند و صرفا حضور یک حسابدار کافی است اما نتیجه این تصمیم در آینده مشخص خواهد شد که آیا این طرز تفکر صحیح بوده است یا خیر.

 

شرکت حسابداری مالی کده ارائه دهنده خدمات جامع مالی و مالیاتی آماده همکاری با شرکت ها و کسب و کارهاست. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

جدیدترین مطالب