لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

فرش امیر کبیر کاشان فرشی برای تمام سلیقه‌ها

مجموعه : رپورتاژ
فرش امیر کبیر کاشان فرشی برای تمام سلیقه‌ها

فرش یکی از مهمترین هنر ایرانیان است. کاشان را می‌توان مهد فرش ایران دانست که از گذشته تا الان بزرگ‌ترین تولید‌کننده پارچه و فرش بوده است. هم‌چنین دوران صفویه را می‌توان زمان اوج کاشان در این زمینه دانست؛ به این صورت که کالا‌هایی که در این دوران تولید شده‌اند، در موزه‌ها و کلکسیون‌های بزرگ دنیا نگهداری می‌شوند. تقاضای زیادی که برای فرش کاشان وجود دارد، باعث شده تا واحد‌های تولیدی زیادی در کاشان تأسیس شوند. پیشرفت و تحول تکنولوژی تأثیر خود را در این صنعت نیز گذاشته و موجب شده که این کالا به‌صورت ماشینی تولید شود.

 

معرفی انواع فرش

انواع فرش را براساس جنس، رنگ و طرح آن تقسیم‌بندی می‌کنند. نوع الیافی که در ساخت فرش مورد ‌استفاده قرار می‌گیرد، جنس آن را تعیین می‌کند. هم‌چنین نوع رنگی که در الیاف فرش استفاده شده است، در کیفیت آن تأثیر مستقیمی دارد. طرح و نقشه فرش نیز یکی دیگر از ویژگی‌های فرش است که دارای تنوع زیادی است و براساس آن فرش‌ها را تقسیم‌بندی می‌کنند.

 

1. انواع فرش بر‌اساس الیاف

• فرش ابریشمی

• پنبه‌ای

• پشمی

• اکریلک

 

2. انواع فرش بر‌اساس رنگ

• رنگ طبیعی گیاهی و حیوانی

• رنگ مصنوعی

• رنگ فلزی

 

3. انواع فرش بر‌اساس طرح

• طرح شاه‌عباسی

• محرابی

• گلدانی

• افشان

• طرح هندسی

فرش امیر کبیر کاشان فرشی برای تمام سلیقه‌ها

فرش وینتیج، ترکیب گذشته با تکنولوژی

پیشرفت تکنولوژی و مدرن شدن باعث فاصله گرفتن ما از زندگی گذشته شده است؛ همین امر باعث شده که هواداران طرح‌های قدیمی، با اشتیاق فراوان به‌دنبال عناصر و طرح‌های سنتی و قدیمی باشند. فرش یکی از کالا‌هایی است که نقش پر‌رنگی در زندگی ما دارد. از این‌رو عده‌ای تصمیم به تولید فرش وینتیج کرده‌اند. فرش وینتیج و مدرن یکی از انواع فرش‌های ماشینی است که به‌صورت مصنوعی و توسط ماشین‌آلات ساخته می‌شود. در‌واقع، این فرش همانند فرش‌های قدیمی و سنتی است که به‌صورت دست‌بافت تولید می‌شدند؛ با این تفاوت که توسط ماشین‌آلات تولید می‌شوند.

 

فرش کودک، عنصری کلیدی برای اتاق کودک

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودک برای اکثر والدین از اهمیت فراوانی برخوردار است. فرش یکی از کالا‌هایی است که در طراحی اتاق کودک نقش زیادی دارد. بهتر است از فرش‌هایی با طراحی جذاب و کودکانه برای اتاق کودک استفاده کنیم. در طراحی فرش کودک نه‌تنها توجه به طرح و زیبایی آن، بلکه توجه به جنس و الیافی که برای تولید آن استفاده می‌شود، الزامی است. باتوجه به حساسیت پوست کودکان، الیاف به‌کار‌رفته در آن بسیار اهمیت دارد.

فرش امیر کبیر کاشان فرشی برای تمام سلیقه‌ها

خریدی مطمئن با خرید از فرش کاشان

فروشگاه فرش امیرکبیر کاشان اقدام به راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی در این زمینه کرده است. در این فروشگاه انواع فرش کاشان با تنوع بالا و مناسب برای هر رده سنی عرضه می‌گردد. فروش محصولات با‌کیفیت به همراه ضمانت اصل بودن آن، از‌جمله مزیت‌های خرید از این فروشگاه محسوب می‌شود که در کنار ارسال سریع توانسته رضایت مشتریان را به خود جلب کند. سرویس مهلت تست 7 روزه یکی از امتیازاتی است که برای تمامی فرش‌های خریداری‌شده از این فروشگاه در نظر گرفته می‌شود. در این فروشگاه می‌توانید انواع مختلف فرشهای 1200 شانه، 700 شانه، وینتیج و فرش کودک را در برند‌های معتبر مانند فرش بزرگ‌مهر، فرش خاطره، فرش محتشم فرش عالی‌مقام و… تهیه کنید.

جدیدترین مطالب