لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

مهمترین مزیت نزد افرادی که به دنبال استفاده از روش هایفوتراپی برای کاهش مشکلات و عوارض پوستی خود؛ به خصوص کاهش چین و چروک ها و افتادگی پوست، اقدام می‌کنند؛ ایمن و کم عارضه بودن این روش است. معمولا بعد از انجام هایفوتراپی صورت نیاز به اقدامات خاص و پیچیده ای نمی باشد و فرد می تواند بلافاصله به انجام کارهای روتین خود بپردازد و نیاز به کنترل دارویی نیز پس از آن وجود ندارد، اما اکثر پزشکان پوست توصیه میکنند برای تسریع در تاثیرگذاری هایفوتراپی در کاهش مشکلات پوستی، بهتر است از قرص کلاژن ساز استفاده شود. قرص کلاژن ساز بعد از هایفو میتواند روند دوره درمانی را کاهش بخشد و فرد سریعتر نتیجه مطلوب هایفو را شاهد باشد.

هایفوتراپی چیست

هایفوتراپی چیست؟

هایفوتراپی یکی از جدید ترین و بهترین روش های جوانسازی صورت است که انجام هایفو توسط خانم ها در سال های اخیر شدیدا افزایش پیدا کرده است. از مهم ترین دلایل محبوبیت هایفو نسبت به سایر روش های زیبایی میتوان به غیر تهاجمی بودن آن اشاره کرد.

 

هایفوتراپی صورت از طریق امواج متمرکز فرا صوت صورت می‌گیرد که با شدت بالا به پوست آسیب دیده تابانده می‌شود و به این ترتیب موجب تحریک کلاژن سازی و الاستین سازی برای پوست می گردد.

 

در هایفوتراپی برخلاف روش های جراحی و تهاجمی که به سطح پوست آسیب وارد می‌شوند، به لایه سطحی پوست هیچگونه آسیبی وارد نمی شود و تنها آسیب های جزئی و بسیار اندکی به لایه عمیقی از پوست وارد می‌شود که این آسیب ها هم در جهت تحریک کلاژن و الاستین سازی پوست، در جهت جوانسازی و لیفت پوست صورت انجام می پذیرد، انجام می گردد.

نام قرص بعد از هایفوتراپی صورت

قرص کلاژن ساز چیست؟

خوب است بدانید که کلاژن نوعی پروتئین است که در بدن به صورت طبیعی تولید میشود و انواع مختلفی دارد. در واقع این نوع پروتئین در پوست، استخوان، دندان، قرنیه چشم نیز تولید م گردد و درهر قسمت وظیفه منحصر به فرد خود را ایفا میکند. تا به حال حدود 16 نوع مختلف از انواع کلاژن در بدن کشف شده است. وسیعترین نوع تولید کلاژن برای بدن، مخصوص به پوست میباشد که مانع از بروز چین و چروک و شل و شدن و افتادگی آن میگردد. این ماده طبیعی به مرور زمان و افزایش سن و همچنین موارد خارجی دیگر؛ همچون قرار گرفتن بیش از حد در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید، تولید خود را کاهش میدهند. همین موضوع موجب می شود که پوست به مرور با کاهش کلاژن روبرو شده ودچار چین و چروک گردد. لذا این افراد م توانند از مکمل های مصنوعی کلاژن که به صورت پودری یا قرص و کپسول هستند، استفاده کنند. میزان مصرف و نوع آن را پزشک مربوطه با توجه به سن افراد و میزان مشکلات پوستی وی تجویز مینماید. این قرص ها حاوی مقادیر زیادی کلاژن هیدرولیز شده و عصاره های مختلف و همچنین ویتامین و مواد مغذی در جهت ترمیم و شادابی پوستی است.

لیست قرص های بعد از هایفوتراپی صورت

تاثیرات قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

از آنجا که به طور طبیعی و میانگین بعد از انجام هایفوتراپی حدود سه تا چهار هفته زمان برای رسیدن به شروع نتیجه مطلوب حاصل ا ز هایفو نیاز است، لذا معمولا بعد از انجام هایفوتراپی پزشک متخصص به تجویز برخی کرم های مناسب برای نگهداری صحیح تری پوستی و همچنین مکمل های کلاژن ساز اقدام میکند. قرص کلاژن ساز بعد از هایفو برای تسریع روند بهبود پوستی و تولید بیشتر کلاژن برای حصول نتیجه سریعتر درکاهش چین و چروک ها و رفع افتادگی پوستی است و به این ترتیب نیاز به طی سه تا چهار هفته نخواهد بود و معمولا حداکثر پس از ده روز فرد میتواند نشانه های بهبود پوستی را مشاهده نماید. این قرص ها معمولا به صورت روزانه مصرف میشوند و ممکن است با توجه به میزان چروک های پوستی و سن فرد، پزشک به تجویز روزانه دو واحد قرص کلاژن ساز نیز اقدام نماید.

قرص کلاژن ساز بعد هایفوتراپی صورت

فواید قرص کلازن ساز پوستی

• کاهش چین و چروک های پوستی

• کاهش میزان افتادگی پوست و سفت شدن آن

• افزایش خاصیت ارتجاعی یا همان الاستیسیته پوستی

• روشن شدن رنگ پوست

• از بین رفتن لکه های تیره پوستی

• از بین رفتن جای جوش ها

چرا پس از هایفو از قرص کلاژن ساز استفاده می‌کنیم؟

هایفوتراپی جز معدود روش های زیبایی پوستی است که کاملا ایمن و کم خطر است و نیاز به دوره نقاهت ندارد، چرا که هیچگونه درد، خونریزی، بخیه و کبودی ندارد. از طرف دیگر این روش نیاز به مراقبت های روتین پوستی نیز ندارد و فرد می تواند کارهای معمول روزانه خود به سرعت از سر گیرد. با این وجود پزشکان متخصص پوست توصیه میکنند برای افزایش روند دوره درمانی پوست و تاثیرگذاری سریع تر این روش در تولید کلاژن، از قرص کلاژن ساز بعد از هایفو استفاده نمایند. مصرف این قرص ها هیچ عوارض خاصی ندارد و فرد م تواند طبق نظر پزشک متخصص تا دو واحد در روز نیز مصرف نماید. به این ترتیب علاوه بر حصول نتیجه سریع تر درکاهش میزان چین و چروک های پوستی، موجب افزایش نشاط و شادابی در پوست به واسطه ویتامین و املاح و مواد مغذی میگردد که در این قرص ها وجود دارند.

 

عوارض قرص کلاژن ساز

همانطور که گفته شد؛ قرص کلاژن ساز بعد ازهایفو دارای عوارض و محدودیت های خاصی نیست، اما با این وجود در افراد مختلف و با توجه به آلرژی های متنوع افراد ممکن است برخی عوارض ذیل مشاهده گرد:

 

• احتمال بروز واکنش های آلرژیک, همچون خارش یا قرمزی درپوست، به واسطه استفاده ازکلاژن سازهای غیر حیوانی

• احتمال بروز برخی مشکلات گوارشی؛ همچون حالت تهوع و اسهال که با تغییر دز مصرف این قرص ها معمولا مرتفع میگردند.

 

سه مورد از بهترین انواع قرص کلاژن ساز بعد از هایفو

قرص های کلازن ساز بعد از هایفو انواع متفاوتی دارند و هرکدام دارای دز ویژه و یا ترکیبات و املاح متنوعی است که پزشک با توجه به وضعیت فرد درمانجو به تجویز هر یک اقدام مینماید، اما پرکاربردترین انواع قرص های کلاژن ساز که تاثیرات ویژه ای در تسریع تاثیرات هایفوتراپی دارد، شامل موارد ذیل می باشد:

بهترین قرص بعد از هایفوتراپی صورت

• قرص کلاژن بوستر

قرص کلاژن Reserveage Ultra Collagen Booster از ترکیب غضروف سینه مرغ هیدرولیز شده و هیالورونیک اسید، کندوروتین سولفات و سایر املاح موثر در بازسازی و جوانسازی پوست تشکیل شده است. این نوع قرص کلاژن دارای عصاره انار و مارچوبه برای افزایش خاصیت الاستیسیته پوست و همچنین حاوی برترین آنتی اکسیدان های طبیعی برای افزایش شادابی پوست میباشد. نکته مهم در این نوع قرص آن است که فاقد آلرژن هاست و معمولا پزشکان به تمامی بیمارانی که به انجام هایفو مبادرت کرده اند، توصیه میکنند.

کلاژن سازی بعد از هایفوتراپی صورت

• قرص یوروویتال

کپسول هیالورون سائور، پلاس کلاژن و بیوتین که علاوه بر کلاژن هیدرولیز شده، درای مقادیر زیادی هیالورونیک اسید، ویتامین سی و بیوتین میباشد که در تحکیم و زیبایی پوستی نقش مهمی ایفا میکند. این نوع کپسول علاوه بر زیبایی پوستی و کلاژن سازی در جهت لیفت و کاهش چین و چروک ها در زیبایی و استجکام مو و ناخن نیز تاثیر بسزایی دارد. توصیه می شود که از این نوع کپسول روزانه یک واحد در کنار مصرف وعده های غذایی میل شود تا خاصیت و تاثیرگذاری آن به حداکثر میزان خود برسد. دقت داشته باشید که میزان مصرف این نوع قرص حتما تحت نظر پزشک متخصص باشد، تا دچار عوارض پس از آن؛ همچون عوارض گوارشی نگردید.

کمک به کلاژن سازی بعد هایفوتراپی

• قرص ایکس مارت

قرص رویال کلاژن x-mart از انواع برترین قرص های کلاژن ساز بعد از هایفو میباشد که علاوه برکلاژن هیدرولیز شده دارای مقادیری هیالورونیک اسید برای افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و هیدراته کردن آن می باشد. معمولا بهتر است در طول زمان مصرف این دارو، یک یا دو واحد با توجه به سن و میزان مشکلات پوستی همراه با غذا مصرف گردد.

 

نکته: از مصرف خودسرانه این نوع مکمل پرهیز نماید.

 

نحوه مصرف قرص کلاژن ساز

قرص های کلاژن ساز انواع مختلفی دارند و با توجه به اینکه که هر کدام در چه نوع دسه بندی کلاژن های پوستی، غضروف ساز و دندان و یا استخوان ساز مورد استفاده قرار میگیرند، دارای اشکال و ترکیبات متفاوتی هستند، اما چیزی که در تمام آنها یکسان و کاملا مشخص است، آن است که در تمامی آن ها ترکیبات کلاژن هیدرولیز شده به عنوان پایه ترکیبات وجود دارد و ممکن است برخی دارای املاح و ویتامین ها و مواد مغذی متفاوت باشند که برای اشخاص مختلف، دارای تجویزهای مختلف خواهد بود. لذا هر فردی به صورت خودسرانه نمیتواند از این نوع قرصها استفاده کند. از طرف دیگر معمولا توصیه میگردد که این قرص ها را از سنین 30 سال به بالا مورد مصرف قرار دهند که آثار چین و چروک و کاهش تولید کلاژن مشهود می گردد. نحوه مصرف این نوع قرص ها با توجه به سن افراد، میزان مشکلات پوستی و نوع مشکلات و از همه مهمتر نوع ترکیباتی که در قرص ها افزوده شده است، میتواند میزان و نوع مصرف را تعیین نماید.

 

نکات مهم حین مصرف قرص کلاژن ساز پس از هایفوتراپی

• به هیچ عنوان پس از انجام هایفوتراپی، به مصرف خودسرانه قرص کلاژن ساز روی نیاورید.

• در صورت تجویز پزشک متخصص مبنی بر مصرف قرص کلاژن ساز، حتما دز مصرفی و نحوه استفاده از آن را جویا شوید.

• قرص های کلاژن ساز به علت ترکیبات متنوعی که دارد، دارای دزهای مصرفی مختلفی هستند. برخی از آنها روزانه یک واحد و برخی روزانه دو واحد میبایست مصرف گردند.

• از مصرف بیش از حد قرص کلاژن ساز، به علت امکان رسوب کلسیم در بدن خودداری نمایید.

• در صورت ایجاد آلرژی و حساسیت به قرص کلاژن ساز، با پزشک خود مشورت نمایید تا از انواع ترکیبات دیگر کلاژن ساز برای شما تجویز نماید.

• بهتر است قرص کلاژن ساز را پس از صرف وعده های غذایی میل نمایید.

هایفوتراپی صورت

چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟

شاید برای شما هم سوال شده باشد که چه کسانی نباید هایفو انجام دهند؟ در ادامه توضیحات جامعی را در رابطه با این موضوع خواهیم دارد. با آنکه هایفوتراپی صورت را یکی از برترین و ایمن ترین روش‌ها در زیبایی صورت و از بین بردن مشکلات سطحی تا متوسط پوستی می‌دانند، اما با زهم به علل مختلف از جمله سن افراد، میزان و علت مشکلات پوستی و نوع پوست افراد ممکن است انجام این روش زببایی پوستی برای برخی از افراد توصیه نگردد که تعیین آن توسط پزشک متخصص صورت می‌گیرد. همانطور که پیشتر ارائه شد، انجام هایفوی صورت معمولا ممنوعیت خاصی ندارد و تنها در برخی شرایط شامل ممنوعیت هایفوتراپی صورت می‌گردد. این شرایط شامل موارد ذیل می‌باشد:

 

• سن

• مشکلات پوستی

• نوع دستگاه هایفو

• زنان باردار و شیرده

• پایین بودن سطح سلامت بدن

• افرادی که دارای ضعف سیستم ایمنی بدن هستند.

• افرادی که داری فلج بل یا فلج عضلانی موقت صورت هستند.

• افراد دارای بیماری‌های پوستی شدید

• افراد دارای تبخال فعال و حاد

• افراد دارای بیماری صرع

• افراددارای بیماری‌های خونی

• افراد دارای تزریقات سیلسیکونی در بدن

• افراد دارای عفونت‌های پوستی

 

ایا بعد از تزریق ژل میتوان هایفو کرد؟

خیلی از افراد که هایفو کرده اند و تمایل به انجام بوتاکس دارند از دکتر رفیعی سوال میکنند که آیا بعد از تزریق ژل میتوان هایفو کرد؟ توجه داشته باشید که انجام همزمان این دو روش یا انجام آن با فاصله زمانی کوتاه با نظر پزشک متخصص و در شرایط پوستی بد صورت خواهد گرفت که در بعضی از مواقع عوارض خاص خود را دارد. شما می‌توانید بعد از گذشت دو یا سه هفته  پس از هایفوتراپی صورت، به انجام بوتاکس پوست خود بپردازید و مانعی برای آن وجود نخواهد داشت. هر چه فاصله زمانی بین انجام این دو روش بیشتر باشد، خطرات و عوارض همزمانی آنها کاهش پیدا خواهد کرد.

 

هایفو برای چه سنی مناسب است؟

انجام هایفوتراپی در سنین زیر ۳۰ سال توصیه نمی گردد، چرا که در افراد از بدو تولد تا سن ۲۰ سالگی به دلیل آنکه به دارای اوج حرکات و نشانه های ترمیم پوستی و تولید کلاژن و الاستین در این زمینه میباشند، لذا نیاز به انجام هایفوتراپی برای تحریک کلاژن سازی نیاز نخواهد بود.

 

از طرف دیگر از آنجا که از سنین ۱۵ تا ۲۰ الی ۲۳ سالگی را دوره اوج بلوغ افراد و همچنین بروز برخی آکنه ها و بیماری های پوستی می دانند و از آنجا که مشخص نیست بعد از این دوران چه اتفاقی برای پوست خواهد افتاد، لذا انجام روش های زیبایی را بر روی پوست توصیه نمی گردد.

 

همچنین استفاده از این روش در سنین زیر ۳۰ سال برای از بین بردن چربی های پوستی توصیه نمی‌گردد و تنها می توان با تغییر لایف استایل و اصلاح سبک زندگی به حفظ و بهبود پوست و اندام خود بپردازید. بهتر است در سنین زیر ۳۰ سال از روش هایفو برای از بین بردن مشکلات پوستی و چربی های اضافه پوست استفاده نکنند.

هایفو برای چه سنی مناسب است

چند بار میتوان هایفو انجام داد؟

از نظر دکتر رفعی چند بار میتوان هایفو انجام داد ؟ طبق نظر متخصصین تعداد جلسات هایفوتراپی با توجه به نوع و میزان مشکلات پوستی افراد تعیین می گردد، اما به طور کلی اتپنجام این روش بیش از دو بار در سال توصیه نمی گردد. به صورت نرمال انجام تنها یک جلسه هایفوتراپی برای افرادی که دارای افتادگی و مشکلات جزیی تا متوسط هستند، بسیار عالی عمل خواهد کرد.

 

البته به شرط مهارت و تجربه بالای فرد متخصص و تنظیم دقیق امواج بر روی پوست و از طرف دیگر عدم پایداری و سختی مشکلات پوستی شما می باشد. دقت داشته باشید که نتایج هایفوتراپی بلافاصله پس از انجام این روش قابل مشاهده نخواهد بود و حدود چهار الی شش هفته پس از آن می توان نتایج را بر روی پوست خود مشاهده نمایید.

 

پس اگر به دنبال تاثیر فوری بر روی مشکلات پوستی خود هستید، هایفوتراپی توصیه نمی گردد. در غیر اینصورت این روش را می توان موثرترین و کم عارضه ترین روش های زیبایی و جوانسازی پوست دانست.

 

اثر هایفو کی مشخص میشود

اثر هایفو کی مشخص میشود؟ استفاده از روش هایفوتراپی در عین حال که کاملاً ایمن و کم عارضه می‌باشد، دارای نتایجی طولانی مدت نسبت به سایر روش ها است. 10 الی 20 درصد اثر هایفو را می توانید بلافاصله پس از انجام هایفو مشاهده کنید.

 

البته خوب است دقت داشته باشید که نتایج قطعی و شروع اثر هایفوتراپی بعد از گذشت چهار یا شش هفته از انجام هایفوتراپی آغاز می گردد. در واقع زودتر از این زمان به علت عدم تولید کلاژن کافی و امکان مشاهده تاثیرات آن وجود نخواهد داشت.

 

بعد از تولید کلاژن توسط سلول ها در اثر تحریک توسط امواج هایفو می توان روز به روز مشاهده گر نتایج این روش بود. تا حدود ۶ ماه بعد از انجام این روش به مرور چین و چروک و از بین رفته و پوست سفت و محکم شده و صورت لیفت می گردد.

 

بعد از گذشت ۶ ماه تا حدود یک سال و نیم، نتایج هایفو بر روی پوست باقی مانده و بعد از آن می توانید به مجددا برای انجام هایفوتراپی صورت به مطب پوست و لیزر دکتر رفیعی مراجعه کنید.

 

خلاصه مطلب

مصرف قرص کلاژن ساز بعد از هایفو میتواند در تسریع و بهبود عملکرد و نتیجه هایفو تاثیرگذار باشد.

جدیدترین مطالب