عوامل موثر در قیمت تور مشهد نوروز 1402

عوامل موثر در قیمت تور مشهد نوروز 1402

غیر از وسیله نقلیه و هتل محل اقامت، زمان سفر هم یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت تور مشهد است. مخصوصا برای ایام نوروز که تقاضای رزرو تور مشهد، تصاعدی رشد می‌کند. به گونه‌ای که میزان ورودی زائران عید، حتی بیش از مناسبت‌های مذهبی است. به دلیل همین افزایش تقاضا است که  قیمت آن نسبت به سایر ایام سال بیشتر است. البته در نظر داشته باشید که این اختلاف قیمت فقط مختص تورها و هتل‌های محل اقامت نیست و هزینه‌های سوغاتی و خورد و خوراک نیز تا حدودی گرانتر می‌شوند.

 

چه عواملی در تعیین قیمت تور مشهد موثرند؟

به طور کلی تعیین قیمت تور مشهد نوروز با در نظر گرفتن هزینه هتل محل اقامت و وسیله نقلیه‌ای که با آن سفر می‌کنید محاسبه می‌شود. محل اقامت شما هرچه به حرم نزدیک‌تر باشد، به نسبت امکانات و خدماتی که دریافت می‌کنید باید بیشتر هزینه کنید. برعکس اگر هتل شما از حرم دورتر و یا حتی در حومه شهر قرار داشته باشد. هزینه اقامت شما کمتر خواهد بود. در مورد وسیله نقلیه سفر بسته به خلوتی و شلوغی زمان سفر به مشهد ممکن است قیمت بلیت تغییر کند.

 

آیا تور مشهد در هفته دوم نوروز ارزانتر می‌شود؟

روز سوم فرودین ماه سال 1402، مصادف با آغاز ماه رمضان سال 1444 هجری قمری است. پیش بینی می‌شود که از ابتدای ماه مبارک تا انتهای آن درخواست برای رزرو تور مشهد به طور محسوسی کاهش پیدا کند. پس اگر معذوریت سفر در ماه رمضان را ندارید و البته به دنبال رزرو تور ارزانتر هستید. هفته دوم تعطیلات نوروز 1402 را از دست ندهید.

 

چرا قیمت رزرو تور مشهد نوروز بیش از ایام دیگر است؟

همه چیز به عرضه و تقاضا بستگی دارد. واقعیت این است که در ایام نوروز میزان تقاضا برای تور مشهد نوروز 1402 به صورت ناگهانی افزایش می‌یابد. از همین رو هم هواپیماها و هم قطارهای مشهد قیمت بلیطشان را افزایش می‌دهند. همین موضوع در مورد هتل‌های مشهد هم صادق است. قیمت هتل‌های مشهد در عید گرانتر از سایر ایام سال است و علی رغم این گرانی، تقریبا تمامی هتل‌های اصل مشهد، خصوصا آن‌ها که نزدیک حرم‌اند، ظرفیتشان تکمیل می‌شود.

 

 دلیل اختلاف قیمت تورهای مشابه نوروزی مشهد در چیست؟

دلیل اختلاف قیمت تورهای مشابه مشهد نوروزی خدمات تور و سود آژانس‌های مسافرتی بستگی دارد. به طور مثال در یک تور مشهد نوروزی خدمات رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما، رزرو هتل محل اقامت، گشت شهری، بلیط تفریحات آبی و ترانسفر فرودگاهی به شما ارائه می‌شود و در یک تور مشهد نوروزی دیگر، فقط خدمات رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و رزرو هتل محل اقامت به شما ارائه می‌شود که به تبع هزینه تور اولی از هزینه تور دومی بیشتر است.

 

اختلاف قیمت تور هوایی و زمینی چقدر است؟

این موضوع کاملا بستگی به زمان سفر به مشهد دارد، مثلا در زمان شلوغی سفر یا مناسبت‌ها این ختلاف به اوج خود می‌رسد و گاهی اوقات شاهد اختلاف چند صد هزار تومانی و حتی میلیونیشان، مخصوصا در زمان اوج گیری سفرها هستیم. در حالت عادی تور هوایی مشهد حدود 30 درصد گران‌تر از تور زمینی است.

 

تور هوایی مشهد را چه زمانی و با کدام خط هوایی رزرو کنیم؟

هر چند هر 3 ایرلاین ایران ایرتور، ماهان و معراج به صورت منظم در مسیر مشهد پرواز دارند. اما بنا به نظرات مشتریان در حال حاضر کیفیت خدمات ایرلاین معراج اندکی بالاتر از ماهان و ایران ایرتور است. برای نوروز 1402 به دلیل ثابت بودن قیمت بلیت پروازهای سیستمی، احتمالا در پروازهای چارتر و لحظه آخری مشهد با افزایش قیمت مواجه خواهیم شد. بهتر است همان اوایل اسفند نسبت که لود پرواز نوروز باز می‌شود. تور هوایی مشهد را رزرو کنید تا بهترین هواپیماها را با مناسب‌ترین قیمت رزرو کنید.

 

معرفی قطارهای مسیر مشهد

فدک، زندگی و نورالرضا، از لوکس‌ترین قطارها در ناوگان حمل و نقل خود استفاده می‌کنند. البته اگر بخواهید کمتر هزینه کنید، قطارهای غزال، غدیر و سیمرغ به ترتیب می‌توانند گزینه‌های ارزان‌تر رزرو باشند. جالب است. قطارهای فدک، زندگی و نورالرضا فقط در مسیر ریلی مشهد فعال هستند و معمولا تور اختصاصی مشهد با این قطارها هم رزرو می‌شود. قطارهای اتوبوسی (فقط در مسیر تهران مشهد) یکی دیگر از گزینه‌های انتخابی برای سفر مشهد هستند که البته قیمت مناسبی هم دارند. واگن با صندلی‌های روبروی هم پر شده و خبری از کوپه نیست. به هر ترتیب کسانی که با قطارهای فدک و زندگی به مشهد رفته‌اند و این سبک سفر را می‌پسندند یقینا روی خوشی به قطارهای اتوبوسی نشان نمی‌دهند.

 

بهترین زمان رزرو تور مشهد نوروز با قطار

بهترین زمان خرید تور مشهد نوروز با قطار، اوایل بهمن ماه است. چرا که هنوز قیمت‌ها بالا نرفته و می‌توان قطارها و هتل‌های با کیفیت‌تر را با قیمت مناسب‌تر رزرو نمود.

 

در تور نوروزی مشهد به سراغ هتل‌های لوکس بروید

رزرو تور مشهد نوروز با هتل پردیسان مشهد، درویشی، الماس 2 و سایر هتل‌های لوکس مشهد به مراتب به صرفه‌تر از سایر هتل‌های مشهد است. درست است که قیمت رزرو این اقامتگاه‌ها بیشتر از هتل‌های معمولی است.

 

اما افزایش قیمت اندکی دارند و در مقابل خدماتی که ارائه می‌دهند به صرفه‌تر هستند. برعکس هتل‌های اررزان قیمت که در ایام نوروز ممکن است قیمت رزرو را حتی تا 2 برابر ایام عادی افزایش دهند.

جدیدترین مطالب