مدارک لازم برای سفر به لندن

مدارک لازم برای سفر به لندن

نزدیکی‌های غروب است باران به تازگی قطع شده، اما بوی باران همه‌ جا پیچیده است. در حال گذر از کوچه پس کوچه‌های لندن هستید. کمی آن طرف‌تر سایه افرادی که تند و بی‌توجه به اطراف، فقط مسیر را طی می‌کنند، برای شما تماشایی است. ناگهان سایه‌ای بیشتر از هر سایه‌ی دیگر شما را متوجه خود می‌سازد. سرعت راه‌رفتن خود‌تان را بیشتر می‌کنید. متاسفم اما قبل از این که بتوانید قوه‌ تخیل خود را در لندن مه گرفته دنبال کنید، باید بلیط هواپیما لندن را در دست داشته باشید.

مدارک لازم برای سفر به لندن

غروبی مه‌آلود در لندن

سایه عجیب را دنبال می‌کنید. نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوید. سایه از پشت سر شمایل زنی را دارد. اما کت و دامن ماکسی، رسمی و قدیمی‌ش با آن کلاه مخصوص، روی سرش و چتر بلندی که در دست دارد، برایتان آشنا است. در هوایی که شب، هرچه بیشتر خودنمایی می‌کند شما راه‌رفتن و این طرف و آن طرف رفتن‌های مرموز زن را نگاه می‌کنید، در دل خودتان می‌گویید چرا این حرکات آن قدر برایم آشنا است. ناگهان صدایی تاثیرگذار با لحنی عجیب می‌‌گوید واتسون. بله دختر شرلوک هلمز با معما‌‌های جذابی پا جای پای پدر گذاشته است. دل‌تان می‌خواهد فورا به سمتش بروید و بگویید که داستان‌های ‌پدرش را با چه علاقه‌ای دنبال می‌کردید. اما ابتدا باید از داخل این رویا خارج و دست به کار تهیه بلیط لندن شوید و قبل از آن باید اقدام به گرفتن ویزای انگلیس کرده باشید.

 

انواع ویزای انگلیس

اولین نکته‌ای که باید در نظر گرفت این است که در حال حاضر انگیس جز شنگن نیست و ویزای جداگانه و مخصوص خودش را دارد. البته داشتن سابقه ویزای شنگن در پاسپورت، به گرفتن ویزای انگلیس کمک می‌کند اما الزاما ضروری نیست. پس‌از اخد ویزای انگلیس شما می‌توانید به کشورهای ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز نیز سفر کنید. پرطرفدارترین انواع ویزای انگلیس موارد زیر هستند:

 

• ویزای توریستی

• ویزای تحصیلی

• ویزای کار

 

البته انواع ویزای دیگر مانند ویزای ازدواج، ویزای سرمایه‌گذاری و ویزای پزشکی نیز وجود دارد که در زیر مجموعه موارد بالا قرار می‌گیرند و شرایط خاص خودشان را دارند. اما ویزاهای عمومی‌تر همین سه مورد هستند.

 

ویزای توریستی

در نظر داشته باشید که گرفتن ویزای انگلستان برای ایرانی‌ها، جزو ویزای سخت حساب می‌شود. برای گرفتن این ویزا باید یک دعوتنامه معتبر از بستگان درجه یک، تاریخچه سفری خوب، گردش حساب و تمکن مالی داشته باشید. مقدار این تمکن 250 تا 300 میلیون تومان برای هر نفر است. گردش حساب بانکی شما باید در 3 تا 6 ماه اخیر اتفاق افتاده باشد. اگر دعوتنامه نداشته باشید، تاریخچه سفری قوی ملاک مهم‌تری است. اگر سابقه سفر به اروپا، کانادا و استرالیا را داشته باشید، احتمال گرفتن ویزا برای شما بیشتر می‌شود.

 

مدت زمان این ویزا معمولا 6 ماهه است، اما در موارد خاص در صورت موجود بودن مدارک لازم، 2 ساله 5 ساله و 10 ساله نیز، صادر می‌شود. درصورتی‌که تاریخچه سفر شما کافی و مناسب نباشد، تمکن مالی کافی نداشته باشید یا نوع ویزای اشتباهی انتخاب کرده باشید، ویزای شما ریجکت خواهد شد. در نتیجه هنگام اقدام و قبل از تهیه بلیط لندن، مدارک خود را بررسی کنید. برای گرفتن ویزای توریستی شما باید بتوانید برنامه سفر خودتان را به طور واضح و کامل به مسئول مربوطه توضیح دهید.

مدارک لازم برای سفر به لندن

ویزای تحصیلی

برای گرفتن این ویزا، باید ابتدا برای گرفتن پذیرش تحصیلی از یک مدرسه، کالج یا دانشگاه اقدام کنید. تمکن مالی و بقیه مدارک لازم برای این ویزا، مانند مدرک زبان، بسته به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر شما، متغیر است.

 

ویزای کاری

برای گرفتن این ویزا، ابتدا نیاز به یک دعوتنامه کاری از یک شرکت یا کارفرما دارید. معمولا برای گرفتن این ویزا، باید مدرک زبان مانند آیلتس نیز داشته باشید.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزا‌ی انگلستان

مدارک شما برای اخذ ویزا باید به زبان انگلیسی یا ولزی ترجمه شده باشند. مدراکی که باید ارائه کنید، موارد زیر است:

 

• پاسپورت با 6 ماه اعتبار و حداقل یک صفحه خالی

• تمکن مالی کافی به پوند یا دلار آمریکا

• گردش حساب مربوط به 3 تا 6 ماه اخیر

• پاسپورت‌های قدیمی و ویزاهای سابق

• اصل و ترجمه شناسنامه

• اسناد منقول و غیر منقول ترجمه‌شده

• دعوت‌نامه معتبر (در صورتی که موجود باشد)

• گواهی اشغال به کار و سابقه بیمه (یا مواردی که نشان دهد قصد برگشت به ایران را دارید)

• رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به یکی از شهرهای انگلیس، مانند بلیط لندن

• واچر هتل

 

همچنین دقت کنید برای گرفتن ویزا، ابتدا باید درخواست الکترونیک بدهید، سپس برای انگشت‌نگاری به صورت حضوری به یکی از شعبه‌های مرکز VFS مراجعه کنید.

 

زمان لازم و مناسب برای اخذ ویزای انگلستان

وقتی برای اخذ ویزای انگلیس اقدام می‌کنید باید بدانید که این پروسه ممکن است سه ماه طول بکشد. در نتیجه قبل از تهیه بلیط لندن و برنامه‌ریزی برای سفر باید از سه ماه قبل برای دریافت ویزای خود اقدام کنید.

مدارک لازم برای سفر به لندن

سفر به یکی از قدیمی ترین شهر‌های بزرگ جهان با فلای تو‌دی

لندن زیبا و دوست‌داشتنی با تاکسی‌های سیاه‌ رنگ و اتوبوس‌های قرمزش دل هر عاشق سفری را می‌برد. هرتابستان فستیوال‌های موسیقی جهان درآن برگزار می‌گردد. تئاتر‌ها، موزه‌ها، آکواریوم لندن، رویداد‌های فرهنگی هنری، چشم لندن یا همان چرخ و فلک عظیم، سینما‌ها، ارکستر سمفونیک و جاذبه‌های دیگر همه و همه شما را می‌خواند. در کنار این همه دیدنی و رویداد و اماکن و اتفاقات، باید برای دیدار از خود شهر و طبیعت لندن و حومه نیز برنامه‌ریزی کرد. برای داشتن مناسب‌ترین بلیط‌ها و زمان‌بندی‌ بهتر سفر‌ی باشکوه و رویایی، فلای تو‌دی بهترین اطلاعات را در اختیار‌تان می‌گذارد. همچنین برای اسکان در شرایط مناسب شما در یافتن و رزرو هتل و اقامت‌گاه‌های مورد پسندتان شما را یاری می‌دهد. پس همین حالا بدون هیچ دغدغه و نگرانی برای تهیه بلیط لندن و ویزای‌ انگلیس اقدام تا سفری باشکوه و خاطره‌ساز را تجربه کنید.

جدیدترین مطالب