مزایای محافظ تشک رویال و رویا

مزایای محافظ تشک رویال و رویا

مزایای محافظ تشک رویال و رویا

همان طور که می دانید بهتر است برای اینکه عمر تشک خود را بیشتر کنید و بتوانید به بهترین شکل از آنها استفاده کنید. در هنگام خرید تشک رویال یا تشک رویا یا تشک مهمان یا هر تشک دیگر، محافظ تشک نیز خریداری کنید.

 

محافظ تشک

به کار گیری پد محافظ تشک برای تشک رویال یا تشک رویا هر تشک دیگر از بروز مشکلاتی ناشی از نشت مواد به درون تشک، حشرات، آلرژی ها و یا آلودگی ها جلوگیری می کند. بنابراین هنگام خرید تشک رویال یا هر تشک دیگر محافظ تشک نیز خریداری کنید.

 

با استفاده از پد محافظ تشک می توانید عمر تشک خود چند برابر کنید. این پد محافظ برای تشک های طبی، تشک رویال، تشک رویاو هر تشک دیگر کاربرد دارد. شما در هنگام تشک رویال با خرید پد محافظ تشک می توانید خوابی راحت و محیطی تمیز و پاکیزه داشته باشید.

 

همان طور که می دانید شستن تشک امری غیر ممکن و محال است؛ به همین خاطر در حفظ و نگهداری آن بایستی کوشا باشید و نگذارید به راحتی کثیف شود. برای این کار بایستی از یک روکش به عنوان محافظ تشک استفاده کنید تا تشک شما همیشه تمیز باشد.

 

روکش یا محافظ تشک در سایز ها و رنگ های مختلفی وجود دارند و در مدل ها و جنس های متفاوتی ساخته می شود که هر کدام مزایای خود را دارند. برای انواع تشک ها مثل تشک رویال، تشک رویا، تشک مهمان و … کاربرد دارد.

 

کاربرد محافظ تشک

 

جلوگیری از پارگی و ساییدگی تشک با بکارگیری محافظ تشک

روکشی که به صورت فابریک بر روی تشک ها قرار دارد تا حی از پارگی ناشی از خوابیدن و ساییدگی جلوگیری می کند و از آن تا حدی محافظت می کند. اما بدانید که با گذشت زمان تشک کثیف می شود و ذرات ریز به درون تشک نفوذ می کنند و در تشک جمع می شوند و یا اینکه بخش هایی از آن دچار ساییدگی می شود. برای اینکه این مشکل بر طرف شود بهتر است از محافظ تشک، پد تشک و یا کاور های تشک استفاده شود.

 

ضد آب بودن محافظ تشک

مزایای محافظ تشک رویال و رویا

یکی دیگر از مزایای محافظ تشک، ضد آب بودن آنها است. این ویژگی موجب می شود که هیچ گونه مایعاتی مثل عرق انسان ها به داخل تشک نفوذ نکند. این امر باعث می شود که آلودگی در زیر لایه ی تشک جمع نشود و منجر به کپک زدن نشود. بنابراین برای افرادی که دچار مریضی بی اختیاری در ادرار را دارند و یا کودکانی که کنترل ادارا ندارند یا برای حیوانات خانگی که بر روی تخت می خوابند این محافظ ها بسیار مناسب است و برای همه نوع تشک اعمم از تشک رویا، تشک مهمان و … کاربرد دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت تشک رویا وارد سایت خوابستان شوید.

 

ضد آلرژی بودن محافظ تشک

یکی از رایج ترین عامل های آلرژی در وسایل خانگی، کنه های ناشی از گرد و غبار است. این کنه ها از پوسته های پوست انسان ها تغذیه می کنند و رشد می کنند و در فضای تشک پرورش پیدا می کنند. بهترین راهی که برای مقابله با آنها وجود دارد این است که از محافظ تشک استفاده شود زیرا که خاصیت ضد آلرژی دارد و محیطی سالم و تمیز برای خواب انسان ها ایجاد می کند. شما می توانید از این محافظ ها برای تشک های دنلپ یا فالومو یا هر تشک دیگر استفاده کنید. قیمت تشک رویا بستکی به مواردی دارد که در سایت خوابستان به طر کامل شرح داده شده است.

 

عامل های آلرژی زای دیگری به ویژه برای انسان های که دچار بیماری آسم، انواع قارچ ها، شوره بدن حیوانات و کپک ها هستند وجود دارد که می توانند به راحتی به داخل تشک نفوذ کنند. برای جلوگیری از این امر می توانید از محافظ های تشک های مثل دنلپ و طبی و … استفاده کنید. برای کسب اطلاع بیشتر درباره قیمت تشک رویا می توانید وارد سایت خوابستان شوید.

 

آبا خوابیدن با بالش بهتر است یا بدون بالش؟

مزایای محافظ تشک رویال و رویا

بایدبدانی که بالش تنها کالای ضروری برای خواب نیست. درست است که عده ی زیادی در زمان خواب از بالش هتلی یا بالش پرقو و یا غیره استفاده می کنند، اما در کناز بالش تشک نیز جزو تجهیزات لازم برای خواب است. بسیاری از پزشکان به افرادی که بیماری های دیسک کمر ندارند نیز توصیه می کنند از تشک طبی استفاده کنند. بنابراین هر تشکی هم برای خوابیدن مناسب نیست.

 

در هنگام خرید بالش فقط به این نکته فکر نکنید که چیزی باشد که سر و گردن را بالاتر نگه دارد بلاکه بالش باید به درستی انتخاب شود تا به گردن آسیب وارد نکند.

 

اولین باری که از لغت بالش استفاده شد در قرن دوازدهم بود.بنابراین در 9000 سال پیش نیز از بالش استفاده می شده. این قضیه بر می گردد به آن زمان که از چوب و سنگ برای استراحت سر و گردن استفاد می کرنند. مصریان دوران باستان از بالش برای اینکه حشرات وارد دهان و دماغشان نشود استفاده می کردد. همچنین چینی ها نیز برای بالش از آجر یا سنگی استفاده می کردند. بالش رمی های قدیم نیز از لباس های پر شده از پر تشکیل شده بود. مانند بالش پرقو که امروزه کاربرد دارد.

 

ویژگی های خوابیدن بدون بالش

برخی از متخصصان و پزشکان معتقدند که استفاده نکردن از بالش هتلی یا بالش پرقو یا دیگر بالش ها برای خواب ویژگی هایی دارد. یکی از ای ویژگی ها این است که باعث می شود ستون فقرات در راستای مناسب قرار گیرد. اما بدانید که خوابیدن بر روی بالش مناسب نیست ممکن است این حالت را حفظ کند. پس در هنگام خرید بالش دقت کنید.

 

خوابیدن بر روی بالش بهتر است یا خوابیدن بدون بالش

برخی اعتقاد دارند که استفادهاز بالش باعث می شد پوست انسان در صورت برخورد مداوم با پارچه موجب ایجاد چین و چروک می شود و استفاده نکردن از آن موجب کاهش مشکلات پوستی می شود و برای حفظ سلامت چوست بهتر است استفاده نشود.

 

اما برخی دیگر معتقدند بالش های مناسب نه تنها به پوست انسان آسی نمی رساند بلکه به سلامت آن بیشتر کمک می کند و اعضلات صورت را به شکل بهتری در میاورد. البته بالش باشد متناسب و مرغوب باشد در غیر این صورت ممکن است آسیب برساند. پس هنگام خرید بالش پرقو یا بالش هتلی یا دیگر بالش ها بسیار دقت کنید

مزایای محافظ تشک رویال و رویا

پزشکان و متخصصان به اشخاصی که از درد گردن رنج میبرند و همیشه ستون گردنشان درد می آید توصیه می کنند که از بالش برای خوابیدن استفاده نکنند و یا از بالش نرم و طبی برای خوابیدن استفاده کنند. زیرا با استفاده از بالش پرقو یا بالش هتلی و طبی، احساس راحت بیشتر در گردن و کمر اشخاص ایجاد می شود. علاوه بر این مزایا استفاده از بالش مناسب مانع خروپوف و آسم مس شود و گردش هوا را در سر منظم می کند و موجب می شود افراد خواب راحت تری را تجربه کنند. پس هنگام خرید بالش بسیار دقت کنید

 

خوابیدن با بالش

بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است بیشتر افراد ترجیح می دهند برای خوابیدن از بالش استفاده کنند. دلیل این افراد این است که با استفاده از بالش پرقو یا بالش هتلی یا هر بالش دیگر در هنگام خوابیدن حس راحت تری را به آنها می دهد. دلیل علمی اینکه افراد با استفاده از بالش حس راحتی بیشتری می کنند این است که استفاده از یک بالش نرم یا طبی موجب ی شود که عضله های گردن دچار کشیدگی شوند و در نهایت باعث کاهش جریان خون به سرمی شوند که این امر باعث می شود افراد احساس راحتی بیشتر کنند. پس هنگام خرید بالش بسیار دقت کنید.

 

بنابراین به طور کلی متخصصان به اشخاصی که در صورت استفاده از بالش احساس راحتی بیشتری می کنند توصیه می کنند که در هنگام خواب از بالش مناسب استفاده کنند و همین طور به افرادی که دچار درد کمر و گردن هستند توصیه می کنند که برای خواب از بالش استفاده نکنند یا اینکه از بالش های طبی و مخصوص گردن درد استفاده کنند.

جدیدترین مطالب