لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

مزرعه بیت کوین چیست؟

مجموعه : رپورتاژ
مزرعه بیت کوین چیست؟

یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق بیت کوین، ایجاد مزارع استخراج بیت کوین است. برای تأسیس مزارع، ماینر‌ها به سرمایه اولیه نیاز دارند که پس از گذشت مدتی، سرمایه اولیه باز می‌گردد. ایجاد فارم ماینینگ‌ها کار چندان ساده‌ای نیست و باید مقدمات و امکانات لازم از جمله سوله، دستگاه‌ها ماینر قوی، اینترنت پر سرعت و دیگر تجهیزات فراهم شود. در ادامه توضیح می‌دهیم که مزرعه استخراج بیت کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

مزرعه بیت کوین چیست؟

منظور از استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین توسط دستگاه‌های ماینر با پردازنده‌های بسیار قدرتمند انجام می‌شود. این دستگاه‌ها با انجام تعدادی تراکنش پیچیره ریاضی، به عنوان پاداش، بیت کوین دریافت می‌کنند. اگر بخواهیم ساده و کلی فرایند استخراج یا ماینینگ بیت کوین را بگویم این گونه خواهد بود که برای تأیید تراکنش‌های شبکه بیت کوین باید معادلات ریاضی پیچیده توسط دستگاه ماینر حل شود. جواب معادله که هش نام دارد یک امضای تأیید برای تراکنش است که منجر به پیوستن بلاک تراکنش به زنجیره‌ای از بلاک‌های بلاک چین می‌شود. در نتیجه این فراید بیت کوین تولید می‌شود.

 

استخراج بیت کوین در خانه

دستگاه‌های ماینر که مدل‌های گوناگونی دارند قابل خریداری هستند. ماینر‌ها که ایتخراج‌کننده‌های بیت کوین هستند با خرید این دستگاه‌ها و انجام ماینینگ در خانه سود زیادی به دست می‌آورند. اما یک ایرادی که ماینر‌ها دارند سر و صدای زیاد و مصرف برق بالا است. اگر بخواهیم به صورت همزمان از چندین دستگاه استفاده کنیم، خانه مکان چندان مناسبی برای انجام این فرایند نیست. بنابراین ماینر‌های بزرگ، سوله‌هایی برای این کار در نظر می‌گیرد و تعداد زیادی دستگاه ماینر در این سوله‌ها جای می‌دهند.

 

مزرعه بیت کوین چیست؟

طی سال‌های اخیر خرید بیت کوین در ایران افزایش پیدا کرده است. بنابراین سرمایه‌گذاران بزرگ به فکر تولید بیت کوین افتاده و به همین منظور مزرعه استخراج بیت کوین راه‌اندازی می‌کنند. احتمالا هر بار که نام مزرعه بیت کوین یا بیت کوین فارم را شنیده‌اید برایتان سؤال پیش آمده که اصلی فارم بیت کوین چیست و چرا مصرف برق بالایی دارد.

 

مزرعه بیت کوین در واقع مجموعه‌ای عظیم از ماینر‌های قوی را شامل می‌شود که در مکان‌هایی مانند سوله‌هایی که اطراف شهر قرار دارند، جمع می‌شوند. از آنجایی که این سوله‌ها در اطراف شهر هستند و تولید می‌کنند، به آن‌ها مزرعه گفته می‌شود. در این مزارع بیت کوین تولید می‌شود و تولید‌کننده‌ها همان دستگاه‌های ماینر هستند.

 

تجهیزات لازم برای فارم ماینینگ

فارم ماینینگ همان استخراج بیت کوین از مزرعه‌ها یا به عبارتی برداشت بیت کوین از مزارع است. این فرایند ممکن است کار ساده و آسانی به نظر برسد اما برای اینکه بتوانید یک مزرعه بیت کوین احداث کنید نیاز به یک سری ملزومات و تجهیزاتی دارید که در ادامه این ابزار را معرفی می‌کنیم.

 

• داشتن دانش کافی: یکی از مهم‌ترین کار‌هایی که پیش از شروع فارم ماینینگ باید انجام بدهید مشورت با افراد متخصص و کسب دانش و تجربه است. در مورد میزان مصرف برق، فرایند انجام ماینینگ، نرخ هش وغیره اطلاعات بیشتری کسب کنید. همه چیز را در نظر بگیرید و تخمین بزنید بازگشت سرمایه شما در عرض چه مدتی صورت می‌گیرد.

 

• داشتن کیف پول دیجیتال برای ذخیره بیت‌کوین‌: برای ذخیره بیت کوین‌های استخراج شده نیاز دارید یک کیف پول مناسب و امن برای خود ایجاد کنید. بهترین کیف پول‌ها برای ذخیره بیت کوین عبارت هستند ازLedger (سخت افزاری)،  Trust Wallet (موبایلی)، Electrum ( نرم افزاری)، Trezor (سخت افراری)،  com (آنلاین تحت وب)، Bitaddress.org (کاغذی) وغیره

مزرعه بیت کوین چیست؟

• سرمایه اولیه مورد نیاز برای خرید ماینر‌های بیت کوین: ماینر‌های بیت کوین با توجه به قدرت پردازش و نرخ هش انواع مختلفی دارند. به تبع از قیمت‌های متفاوتی هم برخوردار هستند. بنابراین با توجه به اهداف خود ابتدا لازم است سرمایه مورد نیاز را داشته باشید. اگر چه پس از مدتی، سرمایه اولیه شما بازخواهد گشت.

 

• نرم افزار مناسب ماینینگ:معمولا نرم افزارهایی همچون BTC miner  و CG miner برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند.

 

• خرید یا اجاره یک سوله، خرید تجهیزات برقی، محافظ، کابل و غیره: همانطور که گفتیم برای ایجاد مزرعه بیت کوین باید از یک سوله در خارج از شهر استفاده کنید. تجهیزات برقی، کابل‌ها و دیگر تجهیزات مانند تهویه مناسب و فن‌های خنک‌کننده قوی را نیز تأمین کنید. تهیه این امکانات نیز برای سرمایه‌گذار هزینه زیادی دارد.

 

• انرژی برق کافی: از آنجایی که فارم‌های بیت کوین برق زیادی مصرف می‌کنند، برق کافی و مناسب وجود داشته باشد که پاسخگو فرایند ماینینگ باشد. می‌توان گفت مهم‌ترین عاملی که استخراج بیت کوین را کنترل می‌کند مصرف برق است. چرا که در ایران برای ایجاد مزرعه به صورت قانونی، نمی‌توان از سهمیه برق خانگی استفاده کرد.

 

• دسترسی به اینترنت با سرعت کافی: سوله‌ای که برای ایجاد مزرعه بیت کوین در نظر گرفته‌اید را در جایی انتخاب کنید که دسترسی کافی به اینترنت دارد. تأمین اینترنت پرسرعت و کافی از مهم‌ترین ابزار لازم برای ماینینگ است. چرا که شبکه‌های باید به هم متصل شوند و قطعی اینترنت یا کم سرعت بودن آن در ماینینگ اختلال ایجاد می‌کند.

 

مزرعه بیت کوین تا چه زمانی کار میکند؟

یکی از متداول‌ترین پرسش‌هایی که در مورد مزارع استخراج بیت کوین مطرح می‌شود این است که تا چه زمانی می‌توان این فرایند را ادامه داد و بیت کوین تولید کرد.

 

در فرایند استخراج معیاری وجود دارد که به آن سختی استخراج می‌گویند. این معیار برای حفظ ثبات رمز ارز بیت کوین ایجاده شده است. سختی استخراج این گونه عمل می‌کند که ماینر‌های قوی که قدرا این را دارند در مدت زمان خیلی کمتر از حد استاندارد، بلاک تشکیل دهند تا کامل شدن زمان استاندارد استخراج، معطل بمانند. بنابراین عملکرد استخراج بیت کوین به شکل مستمر، دائمی و با سرعت ثابت انجام نمی‌شود.

 

همانطور که گفتیم کاهش سرعت این فرایند به منظور ایجاد ثبات در بیت کوین است. اما یک دلیل دیگر هم دارد که تحت رویداد هاوینگ شناخته می‌شود. هاوینگ در واقع، به فرایندی گفته می‌شود که هر چهار سال، تعداد کل بیت کوین‌ها نصف می‌شود. این رویداد، موجب کم یاب شدن بیت کوین شده و با گذشت مدت زمان محدودی، استخراج بیت کوین به پایان می‌رسد.

 

با استفاده از بیت کوین‌های تولید شده در مدت زمان کوتاه می‌توان سود زیادی به دست آورد. سرمایه‌گذاران، این بیت کوین‌ها را وارد بازار ارز دیجیتال می‌کنند. یک راه دیگر کسب درآمد از بیت کوین خرید آن از طریق تتر است که با توجه به آینده این ارز دیجیتال و وضعیت بازار، ارزش سرمایه‌گذاری، ترید و یا نگهداری طولانی مدت دارد.

مزرعه بیت کوین چیست؟

سخن آخر

در مطالب فوق بررسی کردیم که مزرعه بیت کوین چیست و چگونه کار می‌کند. همانطور که دانستیم مزارع بیت کوین در واقع مجموعه‌ای دستگاه‌های ماینر با پردازنده‌های بالا هستند که قدرت حل مسائل پیچیده ریاضی را دارند. به ازای حل هر مسأله به وسیله دستگاه، جایزه در نظر گرفته می‌شود که در نهایت منجر به تولید بیت کوین می‌شود. به جواب معادله هش می‌گویند و بر اساس ان هر چه ریت هش دستگاه‌های ماینر بیشتر باشد تولید بیت کوین بیشتر است. این دستگاه‌ها سر و صدای زیادی دارند و انرژی برق بالایی مصرف می‌کنند بنابراین مزارع باید در اطراف شهر تأسیس شوند. برای ایجاد فارم ماینینگ، علاوه بر دستگاه‌های ماینر، تجهیزاتی لازم دارید که اینترنت پر سرعت، انرژی برق کافی، تجهیزات برقی، فن‌های خنک‌کننده، کیف پول مناسب وغیره از جمله ان‌ها است.

جدیدترین مطالب