معرفی انواع شیشه رومیزی

معرفی انواع شیشه رومیزی

اصلا شیشه رومیزی به چه دردی می‌خورد؟ شیشه رومیزی مثل گلس برای موبایل اهمیت دارد! حتی مهم‌تر. هر کسی قبل از اینکه موبایل خود را برای اولین بار روشن کند روی آن گلس می‌اندازد تا خدای ناکرده صفحه گوشی خش برندارد. میز را به حال خود رها کرده اید؟ انگار که گوشی گلس ندارد! کافی است که کمی غذا رویش بریزد یا آب و رطوبت باعث باد کردن آن شوند! اما از دکوراسیون هم نگذریم! میزی که رویش را یک صفحه شیشه‌ای نپوشانده باشد ، لخت دیده می‌شود. انگار چیزی کم دارد! البته این روزها میزهایی که صفحه شیشه‌ای دارند هم محبوب هستند. شفافیت شیشه باعث می‌شود میز درخشان‌تر دیده شود. خصوصا وقتی نور به میز می‌تابد ، یک برق خاص روی میز دیده می‌شود. حتی محیط را دلبازتر می‌کند! از طرفی از کثیف شدن میز جلوگیری می‌کند. قطعا تمیز کردن شیشه هم خیلی آسان‌تر است تا یک صفحه چوبی! اما شیشه رومیزی انواع مختلفی دارد!

انواع شیشه رومیزی

جدا از بحث ظاهر ، حتی از نظر ایمنی هم تفاوت‌های بزرگی وجود دارد. کافی است ایمنی شیشه  کم باشد تا با یک ضربه بشکند و تمام هزینه دود شود و به هوا رود! در ادامه این مقاله تمام نکاتی که قبل از خرید شیشه رومیزی باید به آن توجه کنید را بررسی می‌کنیم.

شیشه رومیزی فقط باید شفاف باشد؟

شیشه رومیزی شفاف محبوب‌ترین گزینه است! اما گاهی یک شیشه رنگی هم می‌تواند جذاب باشد. خصوصا اگر رنگ شیشه با میز ست یا مکمل باشد. البته دقت داشته باشید که شفافیت شیشه‌ها هم یکسان نیست. اگر دوست دارید شفافیت شیشه در بالاترین حد باشد ، مدلی را بخرید که با شیشه فوق شفاف یا سوپر کلییر ساخته شده باشد.

انواع شیشه رومیزی

ایمنی انواع شیشه رومیزی یکی نیست

خیلی وقت‌ها از شیشه ساده برای رومیزی استفاده می‌شود اما این شیشه‌ها مشکل ایمنی دارند! کافی است بچه‌ای شلوغ آن اطراف باشد! نوع سکوریت شیشه به مراتب ایمن‌تر است. شیشه سکوریت اولا حداقل 5 برابر از شیشه ساده قوی‌تر است و دوما حتی اگر بشکند هم چندان خطرناک نیست. چون هنگام شکستن کاملا به پودر تبدیل می‌شود و قطعا پودر شیشه که به شدت هم ریز است مثل قطعات بزرگ شیشه ساده خطرساز نیست.

انواع شیشه رومیزی

ضخامت شیشه رومیزی

قبل از خرید شیشه رومیزی باید به ضخامت آن توجه داشته باشید. چه ضخامتی مناسب است؟ پاسخ به اندازه و شکل میز مرتبط است و حتی نوع شیشه. طبیعتا میز عسلی با میز ناهارخوری یا اداری یکی نیست. اگر زیر شیشه خالی است باید شیشه ضخیم‌تر باشد. در صورتی که شیشه روی صفحه چوبی قرار می‌گیرد یک شیشه با ضخامت 6 میل کاملا مناسب است.

 

اما برای شرایطی که زیر شیشه خالی است ، بهتر است ضخامت شیشه حداقل 10 یا 12 میلی‌متر باشد.

 

نکته :  اگر انتخاب شما شیشه سکوریت باشد ، می‌توانید از شیشه‌هایی با ضخامت کمتر هم استفاده کنید.

انواع شیشه رومیزی

جدیدترین مطالب