لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

معرفی ایرلاین های چین

معرفی ایرلاین های چین

جمهوری خلق چین توقع همگان را بالا برده است! با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی، رونق اقتصادی و توسعه صنعت گردشگری در این کشور، وجود بیش از ۱۰ خط فعال هوایی دور از انتظار نیست. این نوشته به معرفی ایرلاین های چین پرداخته و مفیدترین اطلاعات را درباره این شرکت های هواپیمایی در اختیارتان قرار می دهد. اگر دوست دارید قبل از تهیه ویزای چین و تور چین کمی بیشتر با خطوط هوایی این کشور آشنا شوید با ما تا انتهای این یادداشت همراه باشید.

 

هواپیمایی چاینا ساترن( China Southern Airline)

معرفی ایرلاین های چین

اولین نام درخشان در لیست ایرلاین های چین، شرکت هواپیماییChina Southern Airlines  است. این شرکت یکی از خطوط هوایی بزرگ در چین بوده و در سراسر جهان بیش از ۲۰۰ مقصد را پشتیبانی می کند. مسیرهای بین المللی فعال در این ایرلاین، شامل قاره آسیا، اروپا، آفریقا، اقیانوسیه و آمریکای شمالی می شود.

 

دفتر مرکزی چاینا ساترن در گوانجو واقع شده؛ شهری مهم در چین که اکثر فعالیت های اقتصادی این سرزمین پهناور را بر عهده دارد. خطوط هوایی جنوبی چین یکی از اعضای اتحاد خطوط هوایی SkyTeam است و یک شبکه داخلی و بین المللی گسترده را اداره می کند. هواپیمایی چاینا ساترن کلاس های مختلفی از پرواز مانند فرست کلاس، بیزینس کلاس، کلاس اکونومی ممتاز و کلاس اقتصادی ارائه می دهد. مسافران بر اساس خدمات مورد نظرشان می توانند از امکانات این ایرلاین استفاده کنند.

 

ژیامن ایرلاینز( Xiamen Airlines)

زمانی که بلیط هواپیمای چین را از آژانس هواپیمایی قصرشیرین دریافت کنید و برای اولین بار به فرودگاه های بین المللی چین قدم بگذارید؛ هواپیماهای متعددی را در باند فرود مشاهده خواهید کرد. هر کدام از این هواپیماها داستان و ماجرای خاص خود را دارند. در این بخش به معرفی دومین شرکت هواپیمایی در لیست ایرلاین های چین می پردازیم. ژیامن ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی چینی است که در فوجیان – Fujian واقع شده و پروازهای داخلی و خارجی را انجام می دهد. البته این ایرلاین در ابتدا (سال ۱۹۸۴) به عنوان یک شرکت هواپیمایی منطقه ای که فقط به مقاصد داخلی در فوجیان پرواز داشت، تأسیس شد. اما در طول سال ها، شبکه مسیرهای خود را برای پوشش شهرهای بزرگ چین و همچنین مقاصد بین المللی گسترش داد.

 

این ایرلاین در داخل کشور چین، پروازهایی فعال به خطوط هوایی پکن، شانگهای، گوانجو و چنگدو انجام می دهد. خطوط هوایی ژیامن ایرلاینز در سطح بین الملل به مقاصدی در آسیای جنوب شرقی، آسیای شرقی، اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا نیز پرواز دارد.

 

در این ایرلاین تمام کلاس های پروازی پشتیبانی می شود.

 

هواپیمایی ایر چاینا( Air China)

معرفی ایرلاین های چین

در لیست ایرلاین های چین به شرکتی می رسیم که با نام Air China در حال فعالیت است و یکی از معروف ترین ایرلاین ها در این کشور به شمار می رود. به عبارتی ایر چاینا، شرکت هواپیماییِ پرچمدار جمهوری خلق چین است. این شرکت هواپیمایی تمام پروازهای داخلی و خارجی را انجام می دهد اما در زمان تاسیس (سال ۱۹۸۸) همانند ژیامن ایرلاین فقط در خطوط داخلی فعالیت داشت سال ها بعد خطوط بین المللی را نیز به دایره خدمات خود اضافه کرد.

 

هواپیماهای این ایرلاین به طور مرتب به روز می شوند. ایر چاینا بر این باور است که ناوگان خود را باید برای حفظ کارایی عملیاتی و راحتی مسافران آپدیت کند. این ایرلاین شبکه وسیعی از مقاصد در سراسر جهان مانند مقاصد بین المللی متعددی در سراسر آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و اقیانوسیه را ارائه می دهد.

 

ایر چین کلاس های پروازی متفاوتی  را از جمله فرست کلاس، بیزینس کلاس، کلاس اکونومی ممتاز و کلاس اکونومی را در اختیار مسافر قرار می دهد. مسافران می توانند خدمات مختلفی را بر اساس امکانات و بودجه مورد نظرشان دریافت کنند. هدف این ایرلاین ارائه یک پرواز راحت و لذت بخش برای مشتریان خود است. خدمات این هواپیمایی توسط شرکت های کنترل کیفیت، ارزیابی شده و به دلیل سال ‌ها خدمات شایسته، وقت ‌شناسی و تعهد بر رضایت مسافران، جوایز و تقدیرنامه ‌های متعددی را دریافت کرده است. این شرکت هواپیمایی از زیرمجموعه های شرکت Star Alliance است. استار الیانس بزرگ ترین اتحاد خطوط هوایی جهان را تشکیل داده است.

 

هواپیمایی چاینا ایسترن( China Eastern Airlines)

خطوط هوایی چین شرقی یکی از خطوط هوایی بزرگ در چین است. این شرکت در سال ۱۹۸۸ تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در شانگهای قرار دارد. این ایرلاین هم پروازهای داخلی و هم بین المللی را به مقاصد مختلف در سراسر جهان را انجام می دهد. «با ارزش ترین برند چینی» و «بهترین ایرلاین در چین» صفاتی است که این ایرلاین از آن خود کرده است.

 

شانگهای ایرلاینز( Shanghai Airlines)

معرفی ایرلاین های چین

همان طور که از نام این ایرلاین معلوم است شانگهای ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی چینی در شهر شانگهای است. این ایرلاین تمام پروازهای داخلی و خارجی را پشتیبانی می کند. البته در سال ۱۹۸۵ به عنوان یکی از اولین خطوط هوایی منطقه ای در چین تاسیس شد. ولی در سال ۲۰۰۹، خطوط هوایی شانگهای به یک شرکت بزرگ تبدیل شده است. این ایرلاین به مقاصد متعددی در چین پرواز دارد. همچنین پروازهای بین المللی را به شهرهای سراسر آسیا، اروپا و آمریکای شمالی را پشتیبانی می کند. برخی از مسیرهای بین المللی محبوب آن عبارت اند از شانگهای به توکیو، سئول، بانکوک، سنگاپور و لس آنجلس.

 

خطوط هوایی شانگهای نیز برای خدمات خود مورد تقدیر قرار گرفته و جایزه “بهترین خطوط هوایی منطقه ای چین” را دریافت کرده است.

 

شاندونگ ایرلاینز( Shandong Airlines)

خطوط هوایی شاندونگ یک شرکت هواپیمایی مستقر در جینان – شاندونگ است. این شرکت هواپیمایی پروازهای داخلی و بین المللی را عموما از مرکز خود در فرودگاه بین المللی Jinan Yaoqiang انجام می دهد.

 

خطوط هوایی شاندونگ در سال ۱۹۴۴ تاسیس شد و طی سال‌ها، ناوگان و مسیرهای فعال خود را گسترش داد. در حال حاضر هواپیماهای شاندونگ به بیش از ۸۰ مقصد در چین و سایر کشورها از جمله ژاپن، کره جنوبی، تایلند و ویتنام سفر می کند.

 

هنگ کنگ ایرلاینز( Hong Kong Airlines)

معرفی ایرلاین های چین

ایرلاین های چین شبکه گسترده ای از مسیرهای هوایی را دربر می گیرد. این شرکت در سال ۲۰۰۶ تاسیس شده و برخی از پروازهای داخلی و خارجی را پشتیبانی می کند.

 

شرکت هواپیمایی هنگ کنگ پروازهایی را به مقاصد مختلف در آسیا، از جمله شهرهای بزرگ چین، ژاپن، کره جنوبی، تایلند، ویتنام و غیره ارائه کرد. این شرکت سفر به استرالیا و نیوزلند را در کارنامه فعالیت های خود دارد.

 

شنزن ایرلاینز( Shenzhen Airlines)

معرفی ایرلاین های چین

شنزن ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی در گوانگدونگ چین است و با هواپیمایی شرقی چین، هواپیمایی جنوبی چین و ایر چاینا به‌ عنوان چهار شرکت اصلی هواپیمایی در کشور چین شناخته می شود. این شرکت در سال ۱۹۹۲ تاسیس شد و پروازهای داخلی و خارجی را پشتیبانی می کند. این ایرلاین یکی از شرکت های زیر مجموعه ایر چین است. این ایرلاین طیف وسیعی از مقاصد در داخل چین و همچنین مسیرهای انتخابی بین المللی به کشورهای آسیایی را ارائه می دهد.

 

سیچوان ایرلاینز( Sichuan Airlines)

یک شرکت هواپیمایی مستقر در چنگدو، استان سیچوان، چین است. این شرکت هواپیمایی در سال ۱۹۸۶ تاسیس شده و برای پروازهای داخلی و همچنین در مسیر پروازهای خارجی فعال است. خطوط هوایی سیچوان کلاس های مختلفی از خدمات، در کلاس اکونومی، بیزینس کلاس و فرست کلاس را به مشتریان ارائه می دهد. مسافران می توانند در طول سفر خود از وعده های غذایی با کیفیت و سایر امکانات در پرواز لذت ببرند.

 

خطوط هوایی سیچوان به مقاصد مختلفی در چین پرواز می کند و همچنین مسیرهای بین المللی را به کشورهایی مانند ژاپن، کره جنوبی، ویتنام، تایلند، سنگاپور، استرالیا، کانادا و غیره انجام می دهد. مرکز اصلی این فرودگاه بین المللی چنگدو شوانگلیو (CTU) است.

 

هواپیمایی دراگون ایر( Dragonair Airlines)

معرفی ایرلاین های چین

دراگون ایرلاینز که قبلاً با نام Cathay Dragon شناخته می شد، یک شرکت هواپیمایی منطقه ای مستقر در هنگ کنگ است.

 

خطوط هوایی Dragonair به مسافران خدماتی مانند وعده های غذایی در پرواز، امکانات رفاهی کامل و کلاس های پروازی متعددی را ارائه می کند. این کلاس های پروازی همانند دیگر شرکت های هواپیمایی، کلاس اکونومی،‌ بیزینس کلس و فرست کلس است. مسافران می توانند بر اساس بودجه خود پرواز مورد نظرشان را رزرو کرده و برای پرواز به ۵۰ مقصد مختلف در دنیا که مسیرهای داخلی و بین المللی را شامل می شود بلیط پرواز این ایرلاین را رزرو کنند.

 

هاینان ایرلاینز( Hainan Airlines)

معرفی ایرلاین های چین

در لیست ایرلاین های چین یک شرکت هواپیمایی وجود دارد که در هایکو – هاینان واقع شده و بزرگترین شرکت حمل و نقل هوایی خصوصی و چهارمین شرکت هواپیمایی بزرگ از نظر اندازه ناوگان در چین است.

 

از دیگر ایرلاین های چین می توان به خطوط هوایی متحد چین( China United Airlines)، هواپیمایی جونیائو ایرلاینز( Juneyao Airlines) و هاهن ایر( Hahn Air) اشاره کرد.

 

البته در آژانس هواپیمایی قصر شیرین تمام پروازها به چین توسط ماهان ایر انجام می شود و این مطلب صرفا برای شناخت شما با خطوط هوایی کشور چین است. برای شناخت بیشتر این کشور می توانید به سایت قصر شیرین مراجعه کرده و اطلاعات گسترده تری را راجع به چین دریافت کنید.

جدیدترین مطالب