معرفی لوازم لوکس کابینت مدرن

معرفی لوازم لوکس کابینت مدرن

استفاده از یراق لوکس در کابینت مدرن در آشپزخانه های امروزی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد؛ از آنجایی که آشپزخانه جزو اولین مکان هایی است که هنگام ورود به خانه به چشم می خورد، استفاده از اکسسوری های لوکس در آشپزخانه و کابینت ها، جزو اولویت ها قرار گرفته و این اکسسوری ها نه تنها به زیبایی دکوراسیون آشپزخانه جلوه ی خاص و بی نظیری می بخشد، بلکه کار کردن در آشپزخانه و دسترسی به وسایل بسیار آسان تر و دلپذیر تر شده است.

 

با پیشرفت تنوع ساخت در لوازم لوکس کابینت مدرن، امروزه استفاده از این نوع وسایل در کابینت های آشپزخانه بصورت گسترده ای رایج می باشد.  برای کسانی که به زیبایی آشپزخانه خود اهمیت می دهند استفاده از این قبیل وسایل یکی از ارکان مهم به شمار می آید.

 

در گذشته در موقع نصب کابینت های قدیمی لوازم و تجهیزات لوکس در کابینت ها چندان اهمیتی نداشت و تنها لوازم و تجهیزات ضروری و ساده در آنها به کار می رفت، اما امروزه استفاده از لوازم لوکس حرف اول را در تمام آشپزخانه های ایرانیان می زند.

 

در این مقاله جهت آشنایی شما عزیزان به معرفی لوازم لوکس کابینت مدرن می پردازیم، تا با این لوازم ضروری کابینت مدرن بیشتر آشنا شوید…

 

برخی از لوازم لوکس کابینت مدرن: جا قاشقی چوبی- جاقاشقی چوبی دوطبقه تانسو- ریل کابینت کینگ اسلاید- سطل زباله کابینت- سوپر مارکت کابینت می باشد.

 

جا قاشقی چوبی

جا قاشقی چوبی داخل کابینت جزو اکسسوری های جدید و زیبا برای استفاده در کابینت مدرن می باشد.

 

قرار گیری جا قاشقی در داخل کابینت علاوه بر نظم و ترتیب، زیبایی خاصی نیز برای فضای داخلی کشوی کابینت مدرن به وجود می آورد.

 

جاقاشقی می تواند با تقسیم بندی و قرار گیری قاشق، چنگال، کاردها، ملاقه و … از بهم ریختگی و بی نظمی داخل کشوهای کابینت جلوگیری نماید.

 

جاقاشقی چوبی دارای ابعاد مختلفی می باشد که با توجه به ابعاد کابینت، دارای 60 تا 90 سانتی متر طول می باشند.

 

درصورتی که طول نامناسب و بسیار بزرگی برای جاقاشقی در نظر گرفته شود باعث می شود در موقع باز و بسته شدن کابینت، جاقاشقی در داخل کابینت تکان خورده و باعث بهم ریختگی وسایل داخل آن شود.

 

پس قبل از نصب جاقاشقی، فضایی که در نظر گرفته می شود باید کاملاً جاقاشقی را در داخل آن فیکس کند.

 

نمای ظاهری زیبا و استحکام این جاقاشقی چوبی از مزیت های آن می باشد، جنس آن تماماً چوبی می باشد که می توان آن را به راحتی نظافت نمود و در برابر هوای مرطوب مقاومت خوبی را از خود نشان می دهند.

 

نوعی از جا قاشقی ها از کناره های آن به طرف داخل باز و بسته می شود و قابلیت تنظیم شدن را جهت جاگیری صحیح در داخل کابینت دارند. در موقع بسته شدن این نوع جاقاشقی ها طول آن به اندازه 50 سانت جمع می شود و در حالت بازشدن به سمت بیرون 90 سانت طول خواهند داشت.

 

در وسط جاقاشقی های چوبی 5 خانه برای قرارگیری قاشق، چنگال، چاقو و ملاقه ها وجود دارد و با توجه به جنس و ابعاد و نوع چوبی که در این نوع جاقاشقی وجود دارد دارای رنج قیمت متفاوتی می باشند.

معرفی لوازم لوکس کابینت مدرن

کابینت مدرن آشپزخانه لوکس – جاقاشقی چوبی دو طبقه تانسو

نوعی دیگر از جاقاشقی ها در کابینت مدرن، جاقاشقی چوبی دو طبقه تانسو می باشد که از جنس چوب راش مرغوب و با کیفیت می باشد، این نوع جاقاشقی دارای تخته گوشت، جاکاردی و جا ادویه ای می باشد که طول آن90 سانتی متر می باشد. به دلیل کیفیت خوب چوب راش می توان از دستمال نم دار برای تمیز کردن آن استفاده کرد.

 

این نوع جاقاشقی همانند جا قاشقی های معمولی می باشد با این تفاوت که در طبقه بالایی تخته گوشت، جاکاردی و ادویه تعبیه می شود.

 

سهولت دسترسی به لوازم داخل جا قاشقی دو طبقه تانسو و چیدمان مرتب و زیبای داخلی آن نمای ظاهری زیبایی را در داخل جاقاشقی دارد.

معرفی لوازم لوکس کابینت مدرن

لوازم کابینت مدرن – ریل کابینت کینگ اسلاید

ریل کابینت دارای انواع مختلفی می باشد که ریل های کینگ اسلاید شامل: ریل سیملید باکس سه حالته، ریل سیملید باکس آرام بند، ریل مخفی، ریل ساچمه ای و … می باشند.

 

• ریل سیملید باکس سه حالته:

این ریل سه حالته برای کابینت مدرن مورد استفاده قرار می گیرد، گردش این ریل ها موقع بازکردن درب کابینت در طول یک محور است.

 

هر ریل از 4 قسمت تشکیل می شود: دو قسمت آن به بدنه ثابت و دو قسمت دیگر نیز به بدنه متحرک نصب می شوند.

 

این نوع ریل در کابینت مدرن به 3 دسته تقسیم می شوند:

 

• ریل های غلطکی:

معمولاً در کشوهای کابینتی که وسایل کم و سبکی را در خود جا می دهند این نوع ریل ها کاربرد دارند زیرا تحمل وزن زیاد را نداشته و ممکن است بر اثر وزن زیاد این ریل ها خم شوند.

 

• ریل ساچمه ای:

این نوع ریل ها در کابینت مدرن با نام ریل تلسکوپی در بازار وجود دارند. این ریل ها دارای 2 تا3 قسمت هستند و روی هم قرار می گیرند  و با هم حرکت می کنند. در داخل ریل ساچمه هایی جهت سهولت حرکت کابینت قرار دارد.

 

مزیتی که ریل  ساچمه ای دارند موقع باز و بسته شدن کشوها این کار به نرمی و راحتی انجام می گیرد و وزن بیشتری را نیز نسبت به ریل غلطکی تحمل می کنند.

 

• ریل تاندم باکس:

این ریل ها در دو مدل فلزی و شیشه ای وجود دارند. جنس بدنه فلزی فولاد روکش دار بوده و از استحکام و دوام بالایی برخوردار می باشد، به دلیل روکش با رنگ کوره ای که در آن بکار می رود در مناطق مرطوب کشور نیز قابل استفاده بوده و در طول زمان زنگ نمی زنند.

 

نوع دیگر ریل های قابل استفاده در کابینت مدرن از جنس شیشه می باشد و دارای شیشه های مات با چراغ ال ای دی می باشد که با وجود داشتن چراغ در اطراف کشو جلوه زیبایی را موقع باز کردن کشو به داخل آن می دهد.

 

موقع باز شدن کشو چراغ آن روشن می شود و منبع تغذیه روشنایی آن نیز استفاده از باطری می باشد.

 

• ریل سیملید باکس آرام بند

این نوع ریل ها در کابینت مدرن با توجه به فناوری ساختی که دارند در موقع بسته شدن درب کابینت با توجه به ترمز آرام بندی که دارند، به آرامی درب آن بسته شده و مانع از لغزش و بهم ریختگی وسایل داخل آن می شود.

 

• ریل مخفی

ریل مخفی در کابینت مدرن برای نصب بصورت مخفی استفاده می شود و به دلیل مخفی بودن زیبایی ظاهری کابینت را حفظ می نماید.

معرفی لوازم لوکس کابینت مدرن

لوازم کابینت مدرن – سطل زباله کابینت

می توان گفت در کابینت مدرن نصب یک سطل زباله داخل کابینتی ریلی و یا کشویی از الزاماتی است که باید در تجهیزات کابینت وجود داشته باشد. در کابینت هایی که به دلیل وجود شیرآلات و لگن سینک فضای کمتری دارد نصب سطل زباله در داخل کابینت زیر سینک انجام می شود. در ساخت سطل زباله بدنه سطل معمولاً پلاستیکی و بخش فلزی آن هم، سطل زباله بر روی آن سوار می شود.

 

دلیل فلزی بودن بخش زیر سطل زباله کابینتی این است که موقعی که سطل پر می شود می بایست در حین کار با آن از مقاومت زیادی برخودار باشد و وزن زیاد سطل را تحمل کند. به دلیل نصب در داخل کابینت، فضای بیرونی داخل آشپزخانه را اشغال نمی کند و حتی بوی نامطبوع آشغال ها در فضای آشپزخانه نمی پیچد. سطل زباله ها در انواع مختلفی تکی، دوقلو به همراه قفسه مواد شوینده و سه قلو نیز وجود دارند.

معرفی لوازم لوکس کابینت مدرن

لوازم لوکس کابینت مدرن – سوپر مارکت کابینت

در آشپزخانه هایی که از کابینت مدرن استفاده می شود، نصب سوپر مارکت جزو لوازم لوکس و ضروری می باشد. با داشتن سوپرمارکت در داخل کابینت می توان نظم خاصی به مواد غذایی خشک داد. زیرا با تقسیم بندی مواد غذایی خشک در داخل کابینت می توان نظم خاصی را در داخل کابینت و مواد خوراکی برقرار نموده و سهولت دسترسی به مواد غذایی را نیز فراهم کرد.

 

برای نصب سوپر مارکت در داخل کابینت از یک میله گالری به همراه فرانت استفاده می شود. میله گالری به سوپرمارکت ارتفاع می دهد تا بتوان طبقات مختلفی را در داخل کابینت داشته باشید و فرانت صفحه ای است که بر روی درب جلویی کابینت نصب می شود.

 

قابلیتی که سوپرمارکت دارد این است که در صورتی که تعداد طبقات سوپرمارکت زیاد باشد و بخواهیداز طبقات آن کم کنید می توانید طبقه موردنظر را از داخل سوپرمارکت درآورده و تعداد طبقات را کمتر کنید، این کار از طریق آزاد کردن کلیپس های نگهدارنده انجام می گیرد.

 

کلام آخر

لوازم و تجهیزات لوکس در کابینت مدرن تنها به این وسایل و تجهیزات ختم نمی شود. امروزه در کابینت مدرن می توان از لوازم لوکس دیگری مانند: جا برنج کف ریلی، سوپر مواد شوینده، سوپر جا ادویه و … استفاده نمود.

 

• به علت تنوع در انواع لوازم لوکس کابینت و همچنین وجود برندهای مختلف، برای دریافت قیمت و خرید محصولات با خیال راحت با بخش فروش تاپ یراق به آدرس topyaragh.com تماس حاصل نمایید.

 

• جهت خرید لوازم لوکس کابینت مدرن می توانید بصورت آنلاین لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود را سفارش دهید.

 

• لوازم سفارشی را در مکان دلخواه خود تحویل بگیرید.

 

• قبل از خرید نیز می توانید با تماس از طریق کارشناسان و متخصصان تاپ یراق، مشاوره لازم را دریافت نمایید.

 

• این اطمینان را داشته باشید که تمامی لوازم و وسایل از کیفیت بالایی برخوردار می باشند.

جدیدترین مطالب